AK Partili Öznur Çalık, Katar Emiri Al Sani'nin elini havada bıraktı - Haberler
Haberi Paylaş

AK Partili Öznur Çalık, Katar Emiri Al Sani'nin elini havada bıraktı

Haberler.com / Olgun Kızıltepe - Haberler | Politika

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'nin Türk heyetiyle selamlaşası esnasında AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık elini uzatmadı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Çalık, "Pandemi alışkanlığı dolayısıyla elimi uzatmadım" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile Katar arasındaki Yüksek Stratejik Komite'nin Yedinci Toplantısı'na katılmak üzere geldiği Doha'da temaslarını sürdürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doha'da Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani tarafından resmi törenle karşılandı. Erdoğan ve Al Sani, resmi karşılama töreninin ardından baş başa görüşme gerçekleştirdi.

Basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 2 saat sürdü. Erdoğan ile Al Sani'nin katılımıyla gerçekleşen imza töreninde 12, toplamda 15 anlaşma imzalandı.

Öte yandan tören esnasında Katar Emiri Al Sani, Türk heyetiyle tanışma sırasında herkesle tokalaşırken sıra AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık'a geldiğinde ilginç anlar yaşadı. Öznur Çalık, Al Sani'ye elini uzatmayarak göğüs selamı verdi. Al Sani ise Çalık'ın bu hareketini şaşkınlıkla karşıladı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Çalık, "Türkiye açısından önemli bir ziyaret. Bu polemiğin ziyaretin önüne geçmesini istemem. Pandemi alışkanlığı dolayısıyla elimi uzatmadım, olay bundan ibaret" ifadelerini kullandı.

Olgun Kızıltepe
olgun.kiziltepe@haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Katar, Politika, Güncel, Haber

title