AK Parti'nin Ankara Pursaklar Belediye Başkan Adayı Ayhan Yılmaz Kimdir?
Haberler » Politika » AK Parti'nin Ankara Pursaklar Belediye Başkan Adayı Ayhan Yılmaz Kimdir? - Haberler

AK Parti'nin Ankara Pursaklar Belediye Başkan Adayı Ayhan Yılmaz Kimdir?

AK Parti, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için belediye başkan adayları listesini yayınladı. Ankara Pursaklar Belediye Başkan Adayı Ayhan Yılmaz olarak ilan edildi. Peki, Ankara Pursaklar Belediye Başkan Adayı Ayhan Yılmaz kimdir, aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

AK Parti'nin Ankara Pursaklar Belediye Başkan Adayı Ayhan Yılmaz Kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde yarışacak belediye başkan adaylarını açıkladı. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Belediye Başkan Adayı oldu. Peki, Ayhan Yılmaz kimdir? İşte Ankara Pursaklar Belediye Başkan Adayı Ayhan Yılmaz hakkındaki her şey...

AYHAN YILMAZ KİMDİR?

Aslen Ankara Çubuklu olan Ayhan Yılmaz, 1963 yılında Altındağ'da dünyaya geldi.İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamlayan Yılmaz, 1979 yılında lisans eğitimi için Mısır'a gitti. El-Ezher Üniversitesi'nde İslam Hukuku alanında öğrenim gören Ayhan Yılmaz, ardından Medine İslam Üniversitesi'ne geçiş yaptı. Ancak zorunlu sebeplerden dolayı eğitimini tamamlayamadan dönüş yaptı.

SİYASİ HAYATINA REFAH PARTİSİ'NDE BAŞLADI

Lise yıllarında Milli Türk Talebe Birliği'nde görev alan Yılmaz, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler aldı. Siyasi hayatına Refah Partisi'nde başlayan Yılmaz sırasıyla, Refah Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi, Fazilet Partisi İl Başkan Yardımcısı, Ankara Büyükşehir Belediyesi FP Grup Başkan Vekili, 3 dönem Ankara Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkan Vekili, 2 dönem Ak Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı, 5 seçimde Ankara İl SKM başkanı olarak görev aldı. Evli ve 4 çocuk babası olan Ayhan Yılmaz iyi derece Arapça biliyor ve ticaret ile uğraşıyor. 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıydı.

Manşet

Haberler