AK Parti İl Gençlik Kolları, Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu - Haberler
Haberi Paylaş

AK Parti İl Gençlik Kolları, Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Politika
AK Parti İl Gençlik Kolları, Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu

MERSİN'de AK Parti İl Gençlik Kolları, katıldığı bir televizyon programında imam hatip okullarında okuyan ve mezun olanlar hakkında sarf ettiği sözlerle ilgili Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu.

MERSİN'de Ak Parti İl Gençlik Kolları, katıldığı bir televizyon programında imam hatip okullarında okuyan ve mezun olanlar hakkında sarf ettiği sözlerle ilgili Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu.

AK Parti l Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Işık ve gençlik kolları üyeleri, Mersin Adliyesi'ne gelerek Cumhuriyet Başsavcılığı'na Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu dilekçesi verildi. Dilekçede, Mütercimler'in, 'Halkın bir kesimini aşağılamak' ve 'Hakaret'  suçlarından cezalandırılması talep edildi.

Adliye önünde açıklama yapan Işık, "Bugün burada başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, ülkemize büyük hizmetleri olan pek çok kişiyi yetiştiren imam hatip liselerinin, imam hatip lisesi mezun ile mensuplarının yanında bulunmak ve imam hatip liselerine ve imam hatip lisesi mezunlarına karşı son derece ağır ve çirkin ithamlarda bulunan, Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmak için toplandık. Hepimizin bildiği gibi imam hatip liseleri ülkemizdeki genel eğitim sisteminin bir parçasıdır. Türkiye'de gün geçtikçe halkımızın yoğun ilgisini ve beğenisini kazanan imam hatip liselerinde, fen ve edebiyat derslerinin yanı sıra İslami ilimlerle ilgili dersler modern eğitim ortamlarında eş zamanlı olarak okutulmaktadır. Bu yönüyle imam hatip liseleri pek çok dünya ülkesinin ilgisini çekmekte ve özgün bir model olarak gündeme gelmektedir. İmam hatipliler üniversiteye giriş sınavlarından, bilgi yarışmalarına, münazaralardan çeşitli sosyal aktivitelere kadar pek çok alanda başarılarını ispatlamıştır. İmam hatip lisesinden mezun olanların önemli bir kısmı mesleğe yönelmiştir. Mezun olduktan sonra ilahiyat dışında yüksek tahsil yapanlar, intisap ettikleri her alanda diğer arkadaşları ve meslektaşları ile uyum içinde işlerini başarı ile yürütmüşlerdir ve yürütmektedirler. Ülkemizin birlik, beraberlik, asayiş, kalkınma, ahlaki davranış ihtiyaçlarına önemli katkıları vardır. Hal böyleyken, bütün bunlar birer gerçek ve istatistiklerle sabit bulunduğu halde, imam hatip liseleri ve liselileri hakkında oluşturulmaya çalışılan yanlış çirkin ve algı ile her daim mücadele edeceğimizi bilinmesini isteriz" dedi.

'İMAM HATİPLİLERİ YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ'

İmam hatip lisesi mezunları, mensupları ve imam hatip liselerine bağlı gençler olarak imam hatip liselerini ve imam hatip lisesi mezun ve mensuplarını yalnız bırakmayacaklarını belirten Işık, "Kimsenin Türkiye'nin güzide okulları ve mezunlarını kötülemesine ve iftira etmesine asla izin vermeyeceğiz. Yine bilinmesini isteriz ki, İmam hatip liselerini seven, çocuklarını bu okullara gönderen, mezunlarının ülke için faydalı olduğuna inanan milyonlar, bu ağır ve çirkin ithamlara asla razı olmayacak ve imkan vermeyeceklerdir" diye konuştu.


Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri