Antalya Kaş Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Ahmet Muhsin Tüzer Kimdir?

Antalya Kaş Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Ahmet Muhsin Tüzer Kimdir?

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için Antalya Kaş İlçe Belediyesi Bağımsız Başkan adayı olan Ahmet Muhsin Tüzer kimdir?

Antalya Kaş Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Ahmet Muhsin Tüzer Kimdir?

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Antalya Kaş Belediyesi için Bağımsız adaylar netleşmeye başladı. Antalya Kaş Bağımsız Belediye Başkan adayı Ahmet Muhsin Tüzer kimdir?

AHMET MUHSİN TÜZER KİMDİR?

Başkan adayı, 18 Şubat 1971 yılında Antalya'nın Kaş İlçesi'nde dünyaya geldi. Çocukluğunda yoğun olarak Kur'an, İlahi, Kaside, Dini Musiki gibi eğitimler aldı. İlkokulu Kaş'ta okuduktan sonra 1982 yılında İzmir Çiğli Kur'an Kursu'nda 1 yıl Kur'an ve Dini İlimler eğitimi aldı. Yine 1982 'de Diyanet Vakfı'nın düzenlediği Kur'an-ı Kerimi güzel okuma yarışmalarında İzmir ve Ege Bölgesi 1.si, Türkiye 4.sü oldu. 1983-89 yılları arasında İzmir, Torbalı İmam Hatip Lisesi'nde okudu.

''FİROCK'' ADINDA MÜZİK GRUBU KURDU

Muhsin Tüzer, 23 Mart 1990 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı Antalya İli Kaş İlçe Müftülüğünün Ağullu Köyü Ambarlararası Mahallesi Camii'nde İmam Hatip olarak göreve başladı. 3 yıllık görevden sonra Kaş İlçe Merkezi'ndeki Merkez Yeni Camii'ne atanarak görevine devam etti. 01 Kasım 1996'da İstanbul Eminönü Müftülüğüne bağlı Yerebatan Camii Müezzin Kayyımlığına tayin oldu. Aynı zamanda 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı'nda eğitim almaya başladı. 4 yılın sonunda tekrar Kaş'da bulunan bir camide imam hatip olarak görev yaptı. 200 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan istifa etti. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. İstifasının ardından yeni düzenleme sayesinde 06 Ocak 2010 tarihinde Antalya İli Kaş İlçesi Kozağaç Köyü'ne İmam Hatip olarak atandı. 03 Haziran 2010'da Antalya İli Kaş İlçesi Sarıbelen Köyü Döşeme Mahallesi Camii'ne çalıştı ve 2016 yılında da Antalya İli Kaş İlçesi Pınarbaşı Köyü Merkez Camii'ne atanarak buradaki görevini sürdürüyor. Mayıs 2013'te Rock ve Tasavvuf birlikteliğinden oluşan FiRock isminde bir müzik grubu kurdu. Bir süre sonra Rockçı İmam olarak anılmaya başlayan Tüzer'in, ilk single parçası 2013 yılındaki ''Mevlaya Gel'' oldu. Ahmet Muhsin Tüzer, evli ve bir çocuk babasıdır.