Haberler

Milli Eğitim Bakanı Avcı Azerbaycan'da

Milli Eğitim Bakanı Avcı Azerbaycan'da- Avcı, TİKA tarafından yenilenen Bakü Türk Anadolu Lisesi'nin açılışını yaptı- Bakan Avcı, Türk Keneşi Eğitim Bakanları Toplantısı'na katılan diğer ülkelerin temsilcileriyle ADA Üniversitesini ziyaret ettiBAKÜ (AA) – Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı (TİKA) tarafından yenilenen Bakü Türk Anadolu Lisesinin açılışını yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Avcı Azerbaycan'da- Avcı, TİKA tarafından yenilenen Bakü Türk Anadolu Lisesi'nin açılışını yaptı- Bakan Avcı, Türk Keneşi Eğitim Bakanları Toplantısı'na katılan diğer ülkelerin temsilcileriyle ADA Üniversitesini ziyaret ettiBAKÜ (AA) – Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı (TİKA) tarafından yenilenen Bakü Türk Anadolu Lisesinin açılışını yaptı.Türk Dili Konuşan Ülkeler Konseyi (Türk Keneşi) Eğitim Bakanları 3. Toplantısı'na katılmak için Bakü'ye gelen Avcı, Türk Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti.TİKA Bakü Koordinatörlüğü tarafından yenilenen lisenin açılışını yapan Avcı'ya öğrenciler sevgi gösterisinde bulundu, alkışlarla karşıladı. Avcı, Azerbaycanlı şair Ahmet Cevat'ı konulu, TİKA'nın düzenlediği kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini verdi.Yarışmaya katılan ve ödül kazanan tüm öğrencileri kutlayan Avcı, Ahmet Cevat gibi bir şairle ilgili yarışmada yer almanın duygulandırıcı olduğunu vurguladı. Şair Mehmet Akif Ersoy'la ilgili bir "inşa" yarışması düzenleneceğini ifade eden Bakan Avcı, Azerbaycan'da "kompozisyon" yerine "inşa" kelimesinin kullanılmasından son derece memnun kaldığını belirtti.Ahmet Cevat'ın, "Zulme karşı isyankarım, ezilsem de susmaram", Mehmet Akif'in "Yumuşak başlı isem kim demiş uysal koyunum" dizelerini hatırlatan Avcı, "Bu ifadeleri kullanan şairler, tabii ki bir milletin iki şairidir" dedi.Okulda yapılan yenilenme çalışmaları nedeniyle TİKA'ya teşekkür eden Avcı, sınıflardaki etkileşim tahtalarının Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptırdığı 2. nesil tahtalar olduğunu ve ilk defa Bakü Anadolu Lisesi'nde kullanıldığını söyledi.-"Ülkelerimiz arasında işbirliğinin kökleşmesine katkı sağlayacaksınız"Avcı daha sonra Türk Keneşi Eğitim Bakanları Toplantısı'na katılan diğer ülkelerin yetkilileriyle Azerbaycan Diplomatik Akademisi Üniversitesini (ADA) ziyaret etti.Hem ADA'da eğitim gören öğrencilerle hem de üstün zekalı öğrencilerin oluşturduğu "SABAH" grubu üyeleriyle sohbet etti.Avcı, şunları söyledi: "İnsanın 40-50 yaş daha genç olası ve burada okuyası geliyor. Bu kadar güzel bir kampüste öğrenci olmanın ne kadar zevkli olduğunu sizlerin yüzüne baktığımda anlıyorum. Bu üniversitenin uluslararası havasının hepimiz için kazanç olacağını düşünüyorum. Şimdilik 80 olan yabancı öğrenci sayısının zaman içerisinde artacağını tahmin ediyorum. İnşallah Türkiye'den gelen öğrencilerin de sayısı artar. Sizler, ülkelerimiz arasında çok daha iyi bir işbirliğinin yaygınlaşmasına ve kökleşmesine katkı sağlayacaksınız. Buraya YÖK başkanıyla birlikte geldik. Onların da bizimle birlikte olması Türk eğitim kurumlarıyla ADA arasında ilişkilerin gelişmesi açısından zemin oluşturacaktır." ....

Kaynak: AA / Güncel

Ahmet Cevat Azerbaycan Nabi Avcı Bakü Politika Güncel Haberler

800'den fazla istasyonu vardı! Akaryakıt devi Türkiye Petrolleri resmen satıldı

800'den fazla istasyonu vardı! Akaryakıt devi Türkiye Petrolleri resmen satıldı

Patrona bak! İşçileri fırçalayıp tehdit etti: Yarın herkesi kapının önüne koyarım

Patrona bak! İşçileri fırçalayıp tehdit etti: Yarın herkesi kapının önüne koyarım

Soylu'dan çok konuşulacak sözler: Silahı belime taktım, onu orada öldürecektik

Soylu'dan çok konuşulacak sözler: Silahı belime taktım, onu orada öldürecektik

Bakmadan Geçme

TFF BAŞKANLIK SEÇİMİ 2024 | TFF başkanlık seçimi ne zaman, kimler aday olacak? Beşiktaş- Dinamo Zagreb maçı saat kaçta, nerede oynanacak? İSKİ BARAJ DOLULUK ORANI 2024: İstanbul barajlarında son durum nedir? Baraj doluluk oranı! 15 Temmuz resmi tatil mi? 15 Temmuz'da noterler, bankalar, kargolar açık olacak mı? İstanbulkart abonman ne kadar, tam basım kaç TL? İstanbul metro, otobüs, Marmaray ne kadar basıyor? KPSS Lisans sınava giriş belgesi nasıl alınır? KPSS sınavı saat kaçta başlayacak? Instagram çöktü mü, sorun nedir? Bugün 12 Temmuz Instagram sorun mu var? Instagram öne çıkanlar gözükmüyor! Instagram'da sorun mu var? KPSS LİSANS OTURUMU NE ZAMAN? KPSS Lisans sınavı giriş belgesi sorgulama ekranı! KPSS kaç dakika? Kilis tava nasıl yapılır? Kilis tava malzemeleri neler? Masterchef kilis tava tarifi! #129368 Hafta sonu hava nasıl olacak? 13-14 Temmuz Hava Durumu raporu! İstanbul ve Ankara'ya yağmur yağacak mı? Shelley Duvall kimdir? Shelley Duvall öldü mü, ne oldu? İstanbulkart öğrenci bir basım kaç TL? İstanbul toplu ulaşım fiyatları ne kadar? İETT, metro, metrobüs, Marmaray, vapur ne kadar basıyor? İbrahim Tatlıses'in hastalığı nedir, ne ameliyatı olacak? İbrahim Tatlıses'in sağlık durumu nasıl? Öğrenci kartı için yaş sınırı var mı? İstanbul öğrenci kartı kimlere verilir? 30 yaş üstü öğrenci akbili ne kadar? İstanbulkart başvuru ekranı! Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'den döndü mü? Cumhurbaşkanı Erdoğan Washington'a neden gitti?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilerin beklediği düzenleme için devrede

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilerin beklediği düzenleme için devrede

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title