Ahırlı Haberleri

Ahırlı haber, Ahırlı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahırlı - 29.10.2020
Malatya'da deprem konutlarının bir kısmı hak sahiplerine teslim edildi
Açıklamada görüşlerine yer verilen Çalık, 24 Ocak'taki depreminin ardından devletin ve milletin Malatya halkının yanında olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un koordinesinde kentte 1555 tanesi ahırlı köy evi olmak üzere toplam 5 bin 24 deprem konutunun inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini bildirdi.
Ahırlı - 27.10.2020
Bozkır'da 133 üretici ve bir kooperatif desteklemelerini aldı
Altunyaldız, burada yaptığı konuşmada, şunları kaydetti: "Tüm arazilerimizi, tüm bağlarımızı imar etmek zorundayız. Bir sekiyi boşa durdurmamalıyız ancak bunu gelişen teknoloji ile yaparak en başta üretimi artırmak durumundayız. Bozkırlı çiftçilerimiz olarak hane başı gelirimizi artırmak durumundayız. Hane başı gelirimizi artırarak çoluk çocucuğumuzu büyükşehirlere göndermek yerine ilçelerimizde barındırabilmeliyiz. Üretirsek, kazanırsak bu sorunlarda çözülecektir." 2018 yılından itibaren uygulanmaya başlanan Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi, Konya ve Karaman illerinin kırsal dağlık alanlarında, yoksulluğu azaltmak amacıyla, Ahırlı, Akören, Bozkır, Güneysınır, Hadim, Taşkent ve Yalıhüyük ilçelerini kapsıyor.
Ahırlı - 26.10.2020
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay'ın Yalıhüyük ziyareti
Başkan Altay'ın programına Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül, Yalıhüyük İlçe Başkanı Yusuf Pişkin, Belediye meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.
Ahırlı - 25.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Malatya 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu: (1)
Erdoğan, "Yapılan tespitlerin ardından Malatya'da 1555 tanesi ahırlı köy evi olmak üzere toplam 5 bin 24 konut inşa etmek için çalışmalara başladık.
Ahırlı - 11.10.2020
Malatya Valisi Baruş depremden etkilenen Pütürge ilçesinde incelemelerde bulundu Açıklaması
Vatandaşların bir an önce riskli alan olan bu mahallelerden taşınması gerektiğini aktaran Vali Baruş, mahalle sakinlerinin sorun ve sıkıntılarını dinledi. Köy evlerinin yapımının devam ettiği Taşbaşı Mahallesi'ne geçen Vali Baruş, burada yaptığı açıklamada, mahalleye bağlı Döngel Bağları mevkisinde, ahırlı konut talep eden afetzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere 105 konut ve ahır inşasına başlandığını, şu an 1.
Ahırlı - 18.9.2020
Kaymakam Şahin ve Atış, Gölcük Yaylası'nda inceleme yaptı
Yalıhüyük Kaymakamı Yasin Şahin ve Ahırlı Kaymakamı Mustafa Atış, Gölcük Yaylası'nda incelemelerde bulundu.
Ahırlı - 11.9.2020
Son dakika haberi! Konya'da mahalle yollarında kalite yükseliyor
Son dakika gündem haberine göre Konya Büyükşehir Belediyesi, Yeni Büyükşehir Yasası sonrası 105 kilometre mahalle yolu yaptığı Hüyük, Ahırlı ve Yalıhüyük ilçelerinde 2020 yatırım programında olan mahalle yollarını tamamladı.
Ahırlı - 3.9.2020
Ahırlı'da tolum sağlığı merkezi yeni yerinde hizmete girdi
Konya'nın Ahırlı ilçesinde yeni yapımı tamamlanan toplum sağlığı merkezi, 112 Acil servis binası ve aile hekimliği binası, hizmete açıldı.
Ahırlı - 1.9.2020
Kaymakam Vekili Kılınç, Ahırlı'da mahalle yollarını inceledi
Ahırlı Kaymakam Muhammed Deniz Kılınç, Ahırlı ilçesi Ali Çerçi dış mahallesinde Belediye çalışmalarını inceledi.
Ahırlı - 1.9.2020
Kaymakam Vekili Muhammed Deniz Kılınç, mantar tesislerini inceledi
Ahırlı Kaymakam Vekili Muhammed Deniz Kılınç, beraberinde Belediye Başkanı İsa Akgül ile ilçedeki mantar tesislerini inceledi.
Ahırlı - 31.8.2020
Son dakika haberleri! Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar'da değişiklik
Konya'da Ahırlı, Altınekin, Bozkır, Çeltik, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Kadınhanı, Kulu, Sarayönü, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük, Yunak ilçelerinin, ilçe bazlı yatırım teşvik kararında yer aldığını ifade eden Altunyaldız, şunları kaydetti: "Şimdiye kadarki dönemde yatırım teşvik sistemimiz ülkemizin stratejik sektörlerinde yerli, nitelikli ve sürdürülebilir üretimi önceliyordu.
Ahırlı - 24.8.2020
Son dakika haberleri: Bozkır Sarıot Yaylası'nda yangın
Konya'nın Bozkır ilçesine bağlı Dereköy Mahallesindeki Sarıot Yaylasında çıkan yangın söndürüldü. Yangında on dekarlık alandaki kuru otlar, geven ve maki ağaç gurupları yandı. Yangın Konya Büyükşehir Belediyesi, Bozkır İtfaiye İşletme Şefliği, Bozkır ve Ahırlı Orman İşletme Şefliği, Bozkır Jandarma ekipleri ve vatandaşların müdahalesiyle söndürüldü.
Ahırlı - 19.8.2020
Yalıhüyük ve Ahırlı'da Kovid-19 tedbirleri denetimi
Yalıhüyük Kaymakamı ve Ahırlı Kaymakam Vekili Muhammed Deniz Kılınç, Yalıhüyük ve Ahırlı ilçelerinde denetleme yaptı.
Ahırlı - 18.8.2020
Yalıhüyük Kaymakamı Kılınç'ın ev ziyaretleri devam ediyor
Yalıhüyük Kaymakamı, Ahırlı Kaymakam vekili Muhammed Deniz Kılınç, Akkise Mahallesi'nde ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret etti.
Ahırlı - 13.8.2020
Seydişehir Belediye Başkanı Tutal, balıkçılarla bir araya geldi
Suğla gölünde geçimini balıkçılık yaparak sağlayan aileler olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, şunları kaydetti: "Suğla Gölü'ndeki balıkçılar, gün ağarırken eşleriyle avlanmaya çıkıyor. İlçenin kuzeybatısında yer alan ve 16 bin hektarlık alana yayılan ve göle kıyısı bulunan mahallelerden birçok kişi, uzun yıllardır eşleriyle birlikte balıkçılık yapmış hala yapmaya devam ediyor. Av sezonunda tuttukları balıklarla geçimlerini sağlıyor. Gölde, aynalı sazan, Çin sazanı, tatlı su kefali, gümüş balığı ve tatlı su ıstakozu avlayan çiftler, geçimlerini av sezonunda tuttukları balıkları satarak sağlıyor. Kooperatife bağlı 85 aile buradan geçimini sağlıyor. Seydişehir, Ahırlı ve Yalıhüyük ilçelerinin çevrelediği göl, çok sayıda kuş türüne de ev sahipliği yapıyor.
Ahırlı - 11.8.2020
Son dakika haberleri! İZDES heyeti Yalıhüyük ve Ahırlı'da incelemelerde bulundu
Son dakika güncel haberi: İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen İzleme ve Değerlendirme Sisteminin (İZDES) "Kurumlar" bileşeni kapsamında Merkez Valisi Ertan Peynircioğlu, Polis Baş Müfettişi Akın Kılavuz ve Albay Adnan Vahitoğlu'dan oluşan heyet, Yalıhüyük ve Ahırlı'da inceleme yaptı.
Ahırlı - 6.8.2020
Hassa Kaymakamı Yurdagül göreve başladı
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Konya'nın Ahırlı Kaymakamlığından Hatay'ın Hassa Kaymakamlığına atanan Kadir Yurdagül göreve başladı.
Ahırlı - 1.8.2020
GÜNDEM / 1 Ağustos 2020
6 Nisan 1920 YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Konya il teşkilatı ile bayramlaşacak, Seydişehir, Yalıhüyük, Ahırlı ve Bozkır belediye başkanlıklarını ziyaret edecek.
Ahırlı - 31.7.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 1 Ağustos 2020
6 Nisan 1920YASAMA YÜRÜTME SİYASET1- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Konya il teşkilatı ile bayramlaşacak, Seydişehir, Yalıhüyük, Ahırlı ve Bozkır Belediye Başkanlıklarını ziyaret edecek.
Ahırlı - 28.7.2020
Buğday ekili tarlada çıkan yangında bir kişi hayatını kaybetti
Konya'nın Ahırlı ilçesine bağlı Akkise Mahallesi kırsalındaki buğday tarlasında çıkan yangında bir kişi hayatını kaybetti.
Ahırlı - 24.7.2020
Bozkır ve Ahırlı kaymakamları veda turuna çıktı
Bozkır ve Ahırlı kaymakamları, Yalıhüyük Kaymakamı Muhammed Deniz Kılınç'a veda ziyaretinde bulundu.
Ahırlı - 13.7.2020
Konya'da bir mahalle karantinaya alındı
Konya'nın Ahırlı ilçesinde bir mahallede, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina uygulaması başlatıldı.
Ahırlı - 10.7.2020
Kaymakamlar Yalıhüyük'ün Gölcük Yaylası'nda buluştu
Toplantıya, Yalıhüyük Kaymakamı Kılınç, Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, Ahırlı Kaymakamı Kadir Yurdagül, Hadim Kaymakamı Tufan Bağır Gilan, Akören Kaymakamı Yunus Emre Temel, Taşkent Kaymakamı Uğur Karakaya ve Seydişehir Cumhuriyet Başsavcısı İzzet Kardoğan katıldı.
Ahırlı - 9.7.2020
Ahırlı'da karantinaya alınan mahallenin yollarında asfalt çalışması yapıldı
Konya'nın Ahırlı ilçesinde, geçen hafta iki kişide görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle karantinaya alınan mahallenin yollarında asfalt çalışması yapıldı.
Ahırlı - 6.7.2020
Konya'da bitkin halde bulunan yavru yaban keçisi tedavi altına alındı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 8. Bölge Müdürlüğüne bağlı Beyşehir Milli Parklar Şefliği ekipleri, Ahırlı ilçesi Çatayağı Yaylası'nda, bir vatandaş tarafından hasta ve bitkin halde yavru yaban keçisi bulunduğunun haber verilmesi üzerine harekete geçti.
Ahırlı - 4.7.2020
Konya'da bir mahalle karantinaya alındı
Konya'nın Ahırlı ilçesindeki bir mahallede, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina uygulaması başlatıldı.
Ahırlı - 24.6.2020
Hayırseverler yayladaki yörük çocukları oyuncakla sevindirdi
Konya'nın Ahırlı ilçesine bağlı Kuruçay Mahallesi Yiğit Sini Yaylası'na göçer çocukları, hayırseverler tarafından hediye edilen oyuncaklarla sevindirildi.
Ahırlı - 15.6.2020
Kavak'ta orman yangını eğitimi ve tatbikatı
Ahırlı köyü Güven Göleti mevkisinde gerçekleştirilen tatbikata, Amasya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Demirbağ, Yangın ile Mücadele Şube Müdürü Engin Keki, Kavak Orman İşletme Müdürü Recep Güneş, İş Güvenliği Uzmanı Yasin Pamuk, Orman Mühendisi Hasan Buldu, Kavak orman İşletme Müdürü Yardımcısı Meryem Şirin, orman işletme şefleri, orman muhafaza memurları, orman yangın söndürme işçileri katıldı.
Ahırlı - 28.3.2020
Ahırlı'da aşevi hizmete açıldı
Ahırlı Kaymakamlığı, Akkise Derneği ve Ahırlı Belediyesi ile birlikte yapılan AŞ evinin açılışı gerçekleşti.
İmsak05:44
Öğle12:39
İkindi15:35
Akşam18:02
Yatsı19:18
KONYA
Yönetmen Son Kale: Hacıbey
Tür Tarih
KONYA
Yönetmen Polaroid
Tür Drama
KONYA
Yönetmen Tek Başına
Tür Gerilim
KONYA
Yönetmen Ölü Nöbeti
Tür Korku
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ahırlı Haber, Ahırlı Son Dakika Haberleri - Haberler - Ahırlı haber sayfamızda Ahırlı haberleri okuyabilir, Ahırlı son dakika haberleri ve güncel Ahırlı gelişmelerini görebilirsiniz. Malatya'da deprem konutlarının bir kısmı hak sahiplerine teslim edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 17:13:26. #1.14#
title