Ahırlı Haberleri

Ahırlı haber, Ahırlı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahırlı - 03.09.2021
Son dakika haberi... Konya'da bir evde çıkan yangın büyümeden söndürüldü
Son dakika haberlerine göre Konya'nın Ahırlı ilçesinde bir evde çıkan yangın, itfaiye ekipleri ve mahalle sakinlerinin çabasıyla büyümeden kontrol altına alındı.
Ahırlı - 01.07.2021
Ahırlı'da "Kuruçay Bal Ormanı" için çalışmalar devam ediyor
Ahırlı ilçesi Kuruçay ve Gölcük Yaylası arasında bulunan 20 hektarlık orman arazisi üzerine kazandırılan bal ormanı projesinde çalışmalar devam ediyor.
Ahırlı - 25.03.2021
Konya'nın 9 ilçesinde kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi
Yunak, Seydişehir, Hadim, Halkapınar, Kadınhanı, Bozkır, Güneysınır ve Sarayönü'nde 1, Ahırlı'da ise 2 gün yüz yüze eğitime ara verildi.
Ahırlı - 25.03.2021
Konya'nın 17 ilçesinde eğitime 'kar' engeli
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Akören, Altınekin, Bozkır, Cihanbeyli, Çumra, Emirgazi, Güneysınır, Hadim, Kadınhanı, Sarayönü, Seydişehir, Taşkent, Yalıhüyük ve Yunak ilçelerinde bugün olmak üzere 1 gün, Ahırlı ve Derbent ilçelerinde ise 2 gün yüz yüze eğitime ara verildiğini açıkladı.
Ahırlı - 15.03.2021
Son dakika haberi... Kaybolan küçükbaş hayvanları jandarma buldu
Son dakika haberleri: Konya'nın Ahırlı ilçesinde kaybolan 70 küçükbaş hayvan, ilçe jandarma ekipleri tarafından bulundu.
Ahırlı - 04.03.2021
Yalıhüyük'te kalkınma programı toplantısı yapıldı
Konya'nın dağlık ve kırsal alanlarında yer alan Akören, Ahırlı, Bozkır, Hadim, Güneysınır, Taşkent, Yalıhüyük ilçelerinde, Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesinin amacının, ekonomik çeşitliliği arttırarak yoksulluğun azaltılması, kırsal alandaki nüfusun göç etmesinin önlenmesi ve yaşam kalitesinin artması amaçlandığı belirtildi.
Ahırlı - 17.02.2021
Konya'nın 28 ilçesinde kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi
Çumra, Altınekin, Ereğli, Halkapınar, Seydişehir, Bozkır, Sarayönü, Karapınar, Emirgazi, Ahırlı, Taşkent, Hadim, Çeltik, Derbent, Akşehir, Kadınhanı, Yalıhüyük, Güneysınır, Akören, Ilgın, Hüyük, Beyşehir, Derebucak, Doğanhisar ve Yunak ilçelerinde de olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün uzaktan eğitim yapılacak.
Ahırlı - 16.02.2021
Konya'da 25 ilçede yüz yüze eğitime ara verildi (2)
YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLEN İLÇE SAYISI 25'E YÜKSELDİ  Konya'da yoğun kar nedeniyle yarın yüz yüze eğitime ara verilen ilçe sayısı 25'e yükseldi. Merkez Meram, Karatay ve Selçuklu ilçelerinde kırsal mahallelerinde yüz yüze eğitime ara verilirken, ilçe merkezlerinde bağımsız ana okullarda yüz yüze eğitime devam edecek. Ahırlı, Altınekin, Sarayönü, Kadınhanı, Akşehir, Yalıhüyük, Akören, Çumra ilçesi genelinde yüz yüze eğitime ara verildi.
Ahırlı - 16.02.2021
Konya'nın 21 ilçesinde kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi
Oluşabilecek don ve buzlanma nedeniyle Seydişehir, Bozkır, Sarayönü, Karapınar, Emirgazi, Ahırlı, Taşkent, Hadim, Çeltik, Derbent, Akşehir, Kadınhanı, Yalıhüyük, Güneysınır, Hüyük, Güneysınır, Akören, Ilgın ve Hüyük'te bugün uzaktan eğitim yapılacak.
Ahırlı - 26.01.2021
Konya'nın batı ve güney ilçeleri için kar uyarısı
Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın Akşehir, Doğanhisar, Derbent, Hüyük, Beyşehir, Seydişehir, Derebucak, Akören, Yalıhüyük, Ahırlı, Güneysınır, Bozkır, Hadim ile Taşkent'te kar yağışının (20-25 santimetre) yoğun olarak gerçekleşmesi bekleniyor.
Ahırlı - 21.01.2021
Ahırlı'da evinin çatısından düşen kişi yaralandı
Konya'nın Ahırlı ilçesinde evinin çatısından düşen kişi yaralandı.
Ahırlı - 14.01.2021
Ahırlı'da 300 koyun telef oldu
Ahırlı ilçesi Akkise Şıhlar Mahallesi'nde bir ahırda bulunan 300 koyun, henüz belirlenemeyen nedenle telef oldu.
Ahırlı - 07.01.2021
Son dakika haberleri... Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Ordu'da konuştu Açıklaması
"Ordu'da dere güzergahı üzerindeki 131 bina 3 ay içerisinde yıkılacak" Bakan Kurum, buna ilişkin Karadeniz Bölgesi'nden başlamak üzere İklim Değişikliği Eylem Planlarını açıkladıklarını hatırlatarak, şöyle konuştu: "Bu çerçevede dere güzergahı üzerinde bulunan yapıların kaldırılacağını, bunların tespitlerinin yapılacağını ve vatandaşlarımızı sağlıklı, güvenli ortamlara taşıyacağımıza ilişkin eylem planımızla birlikte çalışmalarımızı da başlatmıştık. Bu çerçevede 131 binanın, 400'e yakın bağımsız bölümün olduğu Ordu genelindeki dere güzergahı üzerinde taşkın riski altında olan binaların yıkımını da 3 ay içerisinde tamamlıyoruz. Bu binaları kaldırarak vatandaşlarımıza da bu süreçte taşınma ve kira yardımı vermek suretiyle ve en yakın yerde yine Büyükşehir Belediyemizin, Valiliğimizin ortak yürüteceği çalışma çerçevesinde vatandaşlarımıza en yakın yerde TOKİ Başkanlığımızca da köylerimizde ahırlı konutlar, tarım köy uygulamaları, şehrimizde az katlı ama sağlam, güvenli alanlarda konutlarımızı inşa ediyor olacağız.
Ahırlı - 28.12.2020
Giresun'da selden etkilenen bölgelerdeki iş yeri ve konut inşaatları devam ediyor
Bunların yanı sıra Giresun il merkezi, Dereli, Doğankent ve Tirebolu ilçelerinde selden etkilenen köylülere 250 ahırlı köy evi inşaatı projelerinin de başladığı belirten Öztürk, "Evi afetten zarar gören köylülerimizden talepte bulunan ve uygun yer gösterenlerin arazilerine, köylülerimizin ihtiyacına göre planlanan aynı zamanda modern çizgiler de taşıyan, köy evi projelerinin yapımına başlanmıştır.
Ahırlı - 30.11.2020
AK Parti Milletvekili Çalık, deprem konutlarını inceledi
Konutlar için yer seçimi yapılan kırsal mahallelerde ise ahırlı veya ahırsız şekilde çelik konstrüksiyonlu konut yapımlarına başlanıldığına değinen Çalık, bu yapıların ısı ve ses yalıtımlı olduğunu da kaydetti.
Ahırlı - 23.11.2020
Ahırlı Kaymakamlığından öğrencilere kaynak kitap desteği
Konya'nın Ahırlı ilçesinde öğrencilere İlçe Kaymakamlığınca kaynak kitap desteği yapıldı.
Ahırlı - 12.11.2020
Ahırlı'da yayla yollarının yapımı hızlandı
Konya'nın Ahırlı ilçesinde, Göksu Taşeli Bölge projesi kapsamında, yayla yolu yapımı çalışmaları hız kazandı.
Ahırlı - 11.11.2020
Ahırlı'da 800 fidan toprakla buluşturuldu
Konya'nın Ahırlı ilçesindeki dipsiz göl mevkiinde, "Geleceğe nefes, dünyaya nefes" projesi kapsamında fidan dikme programı gerçekleştirildi.
Ahırlı - 11.11.2020
Konya Valiliğinden "Uçak düştü" iddialarına ilişkin açıklama Açıklaması
Konya Valiliği, bazı medya organlarında yer alan Ahırlı ilçesi Akkise Mahallesi'nde uçak düştüğüne dair iddiaların gerçekle ilgisinin bulunmadığını bildirdi.
Ahırlı - 05.11.2020
Akkise Tarımsal Kalkındırma Kooperatifine tarım makineleri hibesi
Konya'nın Ahırlı ilçesinde Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından Akkise Tarımsal Kalkındırma Kooperatifine hibe edilen tarım makineleri için teslim töreni düzenlendi.
Ahırlı - 29.10.2020
Malatya'da deprem konutlarının bir kısmı hak sahiplerine teslim edildi
Açıklamada görüşlerine yer verilen Çalık, 24 Ocak'taki depreminin ardından devletin ve milletin Malatya halkının yanında olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un koordinesinde kentte 1555 tanesi ahırlı köy evi olmak üzere toplam 5 bin 24 deprem konutunun inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini bildirdi.
Ahırlı - 27.10.2020
Bozkır'da 133 üretici ve bir kooperatif desteklemelerini aldı
Altunyaldız, burada yaptığı konuşmada, şunları kaydetti: "Tüm arazilerimizi, tüm bağlarımızı imar etmek zorundayız. Bir sekiyi boşa durdurmamalıyız ancak bunu gelişen teknoloji ile yaparak en başta üretimi artırmak durumundayız. Bozkırlı çiftçilerimiz olarak hane başı gelirimizi artırmak durumundayız. Hane başı gelirimizi artırarak çoluk çocucuğumuzu büyükşehirlere göndermek yerine ilçelerimizde barındırabilmeliyiz. Üretirsek, kazanırsak bu sorunlarda çözülecektir." 2018 yılından itibaren uygulanmaya başlanan Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi, Konya ve Karaman illerinin kırsal dağlık alanlarında, yoksulluğu azaltmak amacıyla, Ahırlı, Akören, Bozkır, Güneysınır, Hadim, Taşkent ve Yalıhüyük ilçelerini kapsıyor.
Ahırlı - 26.10.2020
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay'ın Yalıhüyük ziyareti
Başkan Altay'ın programına Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül, Yalıhüyük İlçe Başkanı Yusuf Pişkin, Belediye meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.
Ahırlı - 25.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Malatya 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu: (1)
Erdoğan, "Yapılan tespitlerin ardından Malatya'da 1555 tanesi ahırlı köy evi olmak üzere toplam 5 bin 24 konut inşa etmek için çalışmalara başladık.
Ahırlı - 11.10.2020
Malatya Valisi Baruş depremden etkilenen Pütürge ilçesinde incelemelerde bulundu Açıklaması
Vatandaşların bir an önce riskli alan olan bu mahallelerden taşınması gerektiğini aktaran Vali Baruş, mahalle sakinlerinin sorun ve sıkıntılarını dinledi. Köy evlerinin yapımının devam ettiği Taşbaşı Mahallesi'ne geçen Vali Baruş, burada yaptığı açıklamada, mahalleye bağlı Döngel Bağları mevkisinde, ahırlı konut talep eden afetzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere 105 konut ve ahır inşasına başlandığını, şu an 1.
title