AFAD: Depremzedeler için gıda kolisi ve battaniyeye ihtiyaç var

AFAD: Depremzedeler için gıda kolisi ve battaniyeye ihtiyaç var

31.10.2020 13:47 | Son Güncelleme: 31.10.2020 15:10

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), ihtiyaç sahibi afetzedelere dağıtılmak üzere şu an için sadece standart gıda kolisi ve yeni battaniye ihtiyacı olduğunu bildirdi.

AFAD'ın Twitter hesabından, afetzedelerin ihtiyaçlarına ilişkin duyuru paylaşıldı. Duyuruda, İzmir'de deprem sonrası bölgeye yapılan yardım faaliyetlerinin AFAD koordinasyonunda yürütüldüğü belirtilerek, şunlar kaydedildi:

EŞYA İHTİYACI YOK

"İhtiyaç sahibi afetzedelere dağıtılmak üzere şu an için sadece standart gıda kolisi ve yeni battaniye ihtiyacı vardır. Halihazırda başkaca bir yardım malzemesine veya ihtiyaç fazlası kullanılmış eşya ihtiyacı bulunmamaktadır. İhtiyaç oluşması halinde ayrıca bildirilecektir. Söz konusu gıda kolisi ve yeni battaniye yardımlarını ulaştırmak isteyen kişi ve kuruluşlar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurabilirler."

Beslenme hizmetleri konusunda ise ana sorumlu kuruluşun Türk Kızılay olduğu ve bu konudaki faaliyetin halen devam ettiği aktarılan duyuruda, "Beslenme ile ilgili destek olmak isteyenlerin bu kurumla irtibata geçmeleri ve koordinasyon içinde olmaları gerekmektedir." ifadelerine yer verildi.

AFAD: Depremzedeler için gıda kolisi ve battaniyeye ihtiyaç var

Kaynak: Anadolu Ajansı / Yıldız Nevin Gündoğmuş

Haber Yorumları (3)
GULTEPELİ BJK: Enönemlisi suu hijyen dezenfektan temizlikmalzemesi değilmi koronaligünler geçirmiyomuyuz yoksaunutuldumu
HANİ NEREDE: Ne demek ihtiyac var,olmaması gerek ,elinizde bu gibi durumlar için fazla fazla olmalı,o kadar vergi okadar para nerede,Amerika İtalya .... Yardım göndereceğinize halkınıza yardım edin.baştaki her şeyle oradayız diyordu demek değil,vekiller bakanlar maaşlarından partilerde 500 milyonlirayı bulan yardımlararından versinler..anlaşılan acun eşliğinde gene dilenilecek
HASAN: Ağzına yüreğine sağlık kardeşim
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title