Açlık Oyunları 23 Mart'ta Sinemalarda - Haberler
Haberi Paylaş

Açlık Oyunları 23 Mart'ta Sinemalarda

Bültenler - Haberler | Güncel
Açlık Oyunları 23 Mart'ta Sinemalarda

Daha şimdiden milyonlarca hayranı olan serinin ilk filmi yayınlanan ilk fragmanlarıyla dahi bir gençlik fenomenine dönüştü ve sosyal medyada en çok konuşulan, takip edilen konular arasında baş listeye oturdu.

Bir zamanlar Kuzey Amerika olarak bilinen bir yerin yıkıntıları içerisinde Panem ulusu yaşamaktadır. Başkent Capitol'ün etrafında 12 bölge bulunmaktadır.Capitol şiddetli ve acımasızdır ve bölgeler bir hat boyunca sıralanmıştır.

Onların her biri her yıl yapılan Açlık oyunlarına katılmak zorundadır.Yarışma için her bir bölgeden yaşları 12 ila 18 arasında değişen birer erkek ve bir kız çocuğu göndermek durumundadır.Açlık oyunları TV'den canlı yayınlanan ölümüne bir kavgadır. On altı yaşındaki Katniss Everdeen annesi ve 12 yaşındaki kızkardeşi ile yaşamaktadır.

Oyunlarda kızkardeşinin yerine geçerek ölüm cezasını üzerine alır.Ancak Katniss daha önce de ölüme çok yaklaşmıştır ve bu kez kızkardeşi için ikinci kez hayatta kalma mücadelesi verecektir.Gerçekten ne anlama geldiğini bilmeden bir yarışmacı olmuştur.Eğer bu mücadeleyi kazanırsa hayatta kalma seçeneğini başlatmış olacaktır. Kazanmak ün ve talih anlamına gelir. Kaybetmek ise kesin ölüm.

Açlık Oyunları başlasın..!!Yönetmen: Gary RossSenaryo: Gary Ross, Suzanne Collins, Billy RayOyuncular: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson ve Liam Hemsworth Yapımcılar: Nina Jacobson, Jon KilikMüzik: T-Bone Burnett, James Newton HowardKurgu: Stephen Mirrione, Juliette WelflingGörünt Yönetmeni: Tom SternVizyon tarihi: 23.03.2012Süre: 142 dk.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500