ABD'li oyuncu Baldwin, setteki ölümcül kazada tetiği kendisinin çekmediğini söyledi - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

ABD'li oyuncu Baldwin, setteki ölümcül kazada tetiği kendisinin çekmediğini söyledi

New ABD'de çekilen film esnasında görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'in ölümüne neden olan silah kazasıyla ilgili konuşan aktör Alec Baldwin, silahın tetiğini kendisinin çekmediğini söyledi. Yaşanan olaya inanmakta güçlük çektiğini söyleyen oyuncu, konuşurken hüngür hüngür ağladı.

Dünyaca ünlü oyuncu Alec Baldwin, Rust filminin çekiminde sahne gereği kullandığı silahtan çıkan gerçek mermi ile görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'in ölümüne yönetmen Joel Souza'un da yaralanmasına neden oldu. 21 Ekim'de meydana gelen olaydan sonra gözlerden uzak yaşamaya başlayan oyuncu, ilk defa ABC televizyonuna röportaj vererek kazayla ilgili konuştu.

GÖZYAŞLARI İÇİNDE ANLATTI

New Meksiko eyaletindeki çekimler sırasında yaşanan kazayla ilgili George Stephanopoulos'un sorularını cevaplarken gözyaşlarını tutamayan Baldwin, "Tetiği ben çekmedim. Asla kimseye silah doğrultup tetiği çekmem" dedi. Bugün tamamı yayınlanacak röportajın tanıtım videosunda, gerçek bir merminin sette ve silahın içinde ne işi olduğunu bilmediğini ifade eden Baldwin, "Hala inanmakta zorluk çekiyorum. Yaşananlar bana gerçek değilmiş gibi geliyor" diye konuştu.

ABD'li oyuncu Baldwin, setteki ölümcül kazada tetiği kendisinin çekmediğini söyledi

SİLAHIN GÜVENLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORDU

Daha önce Amerikan basınına yansıyan haberlerde, aktör Baldwin'in ateşlediği silahın, çekimde kullanılmak üzere yardımcı yönetmen Dave Halls tarafından verildiği kaydedilmişti. Halls'ın, Baldwin'e bir silah uzatarak "güvenli" diye seslendiği, ifadesinde silahta gerçek mermi olduğunu bilmediğini söylediği mahkeme kayıtlarına yansımıştı.

ABD'li oyuncu Baldwin, setteki ölümcül kazada tetiği kendisinin çekmediğini söyledi

Aktör Alec Baldwin, 21 Ekim'de New Mexico eyaletinde "Rust" isimli filmin çekimleri sırasında kullandığı silahla 42 yaşındaki Görüntü Yönetmeni Halyna Hutchins'in ölümüne neden olmuş, aynı olayda 48 yaşındaki Yönetmen Joel Souza da omzundan yaralanmıştı.

ABD'li oyuncu Baldwin, setteki ölümcül kazada tetiği kendisinin çekmediğini söylediHalyna Hutchins

ABD'li oyuncu Baldwin, setteki ölümcül kazada tetiği kendisinin çekmediğini söylediJoel Souza

AA / Mücahit Oktay - Magazin Haberleri

Tam Gemi Şok Denemeleri, Alec Baldwin, Silah, Film, Magazin, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title