ABD Başkanı Trump Almanya Başbakanı Merkel'i Dünyaya Rezil Etti

ABD Başkanı Trump Almanya Başbakanı Merkel'i Dünyaya Rezil Etti

Merkel, Beyaz Saray'daki görüşmede dünyaya rezil oldu. Basın mensuplarının karşısında Trump'ın elini sıkmak isteyen Merkel, karşılaştığı tavır karşısında neye uğradığını şaşırdı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da bir araya geldi. İkili görüşme öncesinde basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan iki liderin görüşmesinde Merkel'i dünyaya rezil eden bir an gerçekleşti.

MERKEL'İN YÜZÜNE BİLE BAKMADI

Öncelikle basın mensupları iki liderden el sıkışmalarını istedi. Trump bu isteğe karşılık vermedi. Bunun üzerine Almanya Şansölyesi Merkel, Trump'a "el sıkışmak ister misiniz?" diye sordu. Trump bu soru karşısında Merkel'in yüzüne bakmadı bile.

MERKEL ŞAŞIRDI KALDI

Merkel yaşadığı olay karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Trump'ın umursamaz tavırları ise dikkatlerden kaçmadı. ABD Başkanı'nın neden böyle bir şey yaptığı merak ediliyor.

ALMAN BASINININ KAFASI KARIŞIK

Olayı okuyucularına duyuran Alman basını ise, Trump'ın el sıkışma çağrılarını duymadığı yönünde yorumlar yaptı. Deutsche Welle haberi "Trump duymadı mı, duymamazlıktan mı geldi?" diye verdi.