76. İzmir Enternasyonal Fuarı Hazırlıkları

76. İzmir Enternasyonal Fuarı Hazırlıkları

24.08.2007 14:42 | Son Güncelleme: 24.08.2007 14:42
76. İzmir Enternasyonal Fuarı Hazırlıkları

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzfaş Genel Müdürü Doğan İşleyen, İzfaş Genel Müdür Yardımcısı Ertan Koyuncu ve Taşkın Aydoğan, Kordon Otel'de 31 Ağustos-09 Eylül Tarihleri Arasında Gerçekleşecek 76. İzmir Enternasyonal Fuarı'na (İEF) İlişkin Kamuoyunu Bilgilendirmek Üzere Bir Basın Toplantısı Düzenledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, İZFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Ertan Koyuncu ve Taşkın Aydoğan, Kordon Otel'de 31 Ağustos-09 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek 76. İzmir Enternasyonal Fuarı'na (İEF) ilişkin kamuoyunu bilgilendirmek üzere bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İEF'in Türkiye adına önemli bir misyon yüklendiğini belirterek, her yıl düzenlenen fuarın dünyanın buluşma merkezi haline geldiğini söyledi.

İEF'in bu yıl temasının "sağlık" olacağını belirten Kocaoğlu, "İEF'te sağlık temasını işleyerek EXPO sürecinde ülkemize katkısı olması için konferans düzenleyeceğiz. İnşallah başarılı bir dönem geçireceğiz. Vatandaşları bilinçlendirmek için sağlık temalı etkinlikler düzenleyeceğiz. Fuar çevresindeki hastaneler vatandaşlarımıza sağlık hizmeti verecek" dedi.

Fuarların bölgeye çok önemli ölçüde ekonomik katkı sağladığını belirten Kocaoğlu, aynı zamanda da çok sayıda gence iş imkanı sağlayacağını söyledi. Firmaların fuara hazırlık çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Kocaoğlu, şöyle konuştu: "İEF, İzmir'deki iş alemine büyük ekonomik katkı sağlayacak. Yaklaşık 10 bin genç iş imkanına sahip olacak." Bu yıl da nostalji gazinosunun fuarda olacağını belirten Kocaoğlu, gazinonun İzmir'in eğlence hayatına zenginlik katacağını söyledi. Kocaoğlu kentle özdeşleşmiş

kurumların olduğuna değinerek, İEF'in bu kavramlardan biri olduğunu belirtti. İEF'in Atatürk'ün görevlendirmesiyle bu günlere geldiğini belirten Kocaoğlu, İzmir'in İEF'i büyütmek ve geliştirmek için çalıştığını söyledi.

Yeni fuar alanı çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Kocaoğlu, İzmir Enternasyonal Fuarı'nın başarılı olması için bütün fuar çalışanlarının elinden gelen çabayı göstereceklerine inandığını belirtti. Fuara emeği geçen herkese teşekkür eden Kocaoğlu, herkesi fuara davet etti.

Dünyanın sayılı ticaret fuarlarından biri olan İEF'e, 59 ülke 16 farklı ürün grubundan, 276'sı yabancı 815'i yerli toplam bin 91 firma katılacak. Tahmin edilen ziyaretçi sayısı 1- 1,5 milyon kişi. Fuar giriş ücretleri ise tam 1 YTL, öğrenci 50 Ykr olarak belirlendi.

76. İEF'in onur konuğu ülkesi Ukrayna, onur konuğu ili ise Çorum olarak belirlendi. Mardin ve Uşak'ın ardından onur konuğu il seçilen Çorum, bin 750 metrekarelik alanda yöresel tarih ve kültüründen yemeklerine, el sanatlarından sanayi ve ticaretine, örf ve adetlerinden müziğine, tüm yönleriyle kendisini tanıtma ve ürünlerini sergileme imkanını İzmir Fuarı'nda bulacak.

(EY-HO-E)

76. İzmir Enternasyonal Fuarı Hazırlıkları
76. İzmir Enternasyonal Fuarı Hazırlıkları

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title