130 yangın kontrol altına alındı, 7 noktada yangınlar devam ediyor! İşte il il son durum - Haberler
Haberi Paylaş

130 yangın kontrol altına alındı, 7 noktada yangınlar devam ediyor! İşte il il son durum

Haberler.com / Jülide İshakoğlu - Haberler | Güncel

Türkiye, günlerdir orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Yangınlar nedeniyle yüzlerce yerleşim yeri kullanılamaz hale geldi, pek çok vatandaşımız evlerinden oldu. Son 6 günde 35 ilimizdeki 130 yangın kontrol altına alındı. 7 noktada süren yangınlara ise müdahale devam ediyor.

Günlerdir süren orman yangınları ülkemizin ciğerlerini yakıyor. İtfaiye ekiplerinin ve vatandaşların söndürülmesi adına yoğun çaba sarf ettiği yangınlarda büyük ölçüde ormanlık alan zarar gördü.

Tarım ve Orman Bakanlığı, yangınlarla ilgili son durumu paylaştı. Buna göre, 35 ilimizdeki 130 yangın kontrol altına alındı. 7 noktada devam eden yangınlara ise müdahale sürüyor.

Buna göre devam eden yangınlar şöyle:

  • Antalya: 2 noktada yangınlar devam ediyor
  • Muğla: 4 noktada yangınlar devam ediyor
  • Tunceli: Hozat ilçesindeki 1 noktada yangın devam ediyor

Adana, Osmaniye, Mersin, Uşak, İzmir, Kayseri, Kahramanmaraş, Edirne, Kütahya, Balıkesir, Kilis, Kocaeli, Kastamonu, Sakarya, İstanbul, Hatay, Bursa, Diyarbakır, Karaman, Manisa, Bingöl, Kırklareli, Bilecik, Şanlıurfa, Aydın, Bitlis, Çanakkale, Çorum, Samsun, Isparta, Çankırı ve Denizli'deki yangınlar kontrol altına alındı.

Orman Genel Müdürlüğü, son durum listesini "Birlikte başaracağız. Son 6 günde 35 ilde meydana gelen 130 orman yangınını kontrol altına aldık. Vatanımızı savunacağız." sözleriyle paylaştı.

6 gündür ciğerlerimiz yanıyor! İşte orman yangınlarında son durum

6 gündür ciğerlerimiz yanıyor! İşte orman yangınlarında son durum

6 gündür ciğerlerimiz yanıyor! İşte orman yangınlarında son durum

130 yangın kontrol altına alındı, 7 noktada yangınlar devam ediyor! İşte il il son durum
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Jülide İshakoğlu
Haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (9)
Sehnax Hicyilmaz:Meclis torba yasa çikartmali ve bu yanan canim alanlari 1000 yil orman vasfini kaybetmemeliikincisi bu alanlar internette yayinlamali agac dikme seferberligi acil cikmali
ahmet say:şimdi bu yangınlar bitince ne kadarı yeşil alan olarak kullanılacak ne kadarı rant için kullanılacak işin aslı ozaman çıkacak eğerki egede ve akdenizdeki yangından sonra oralara bina ve otel gibi şeyler dikilirse burda sorgulamamız gerekecek yok aynı şekilde yeşillendirilecekse sorun yok
tarafsızgörüş:Türkiye bu yangınlardan çok der5s çıkardı. İnanın sonrasında yapılacak çalışmalarla hem bu sabotajcılar hem yakalanacak temizlenecek. Hem de ormanlarımız daha verimli daha ekonomiye katkı sağlayacak fidanlarla yeniden yeşertilecek. Çocuklarımıza daha yararlı ormanlar bırakacağız inşallah.
500