6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi

6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi

30.10.2020 19:49 | Son Güncelleme: 31.10.2020 00:15

İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından eski binaların yanı sıra yeni yapılan milyonlarca liraya mal olan daireler de hasar gördü.

İzmir'in Seferihisar ilçesinde saat 14.51'de 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Ege Bölgesi'ndeki birçok ilden hissedilen depremde şu ana kadar 17 kişi hayatını kaybetti, 763 kişi yaralandı. İzmir'deki korkunç depremin ardından milyonlarca liraya satılan rezidansların hasarlı hali görenleri korkuttu.

SANİYE SANİYE GÖRÜNTÜLENDİ

Depreme dayanıklı olduğu söylenerek milyonlarca liraya satılan evler, büyük hasar gördü. Deprem sonrasında binanın içine giren vatandaşlar, korkulu bir şekilde milyonluk dairelerin ne hale geldiğini saniye saniye kaydetti.

6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi

KORKUNÇ DEPREM, 15.68 SANİYE SÜRDÜ

Türkiye saati ile 14:51'de merkez üssü Ege Denizi, 17.26 km Seferihisar olan 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yerin 16.54 km derininde meydana gelen bu depremin en yakın yerleşim birimi olan İzmir ilinin Seferihisar ilçesine bağlı Doğanbey Payamli köyüne uzaklığı 23.38 km saptandı. Ana şoktan, 18:00'a kadar geçen zamanda, büyüklükleri 3.3 ile 4.8 arasında değişen 19 artçı deprem kaydedildi. Depremin süresi ise ilk hesaplamalara göre 15.68 saniye olarak belirlendi.

6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi
Haber Yorumları (34)
ADEM ÇİFTÇİ: Mütahit Binayı düzgün yapmakla sorumlu sağlamlık ve kontrol sorumluluğu yapı denetim firmalarında dünyanın parasını alıyorlar ama denetlemeye sadece stajyerleri gönderiyorlar artık bilgili ve bilinçli yorumlar yapın saygılar
ERHAN: Sahtekar müteahhitler kredi faiz oranı 0,64 olduğunda sıfır ev alacağız ev 300 bin 200 çekelim 100 bin bizde var dediğimiz de ben o kadar kredi çektirmem bana vergi fazla çıkar deyip ev alamadık en az on tane yere gittik hep aynı laf , müteahhit vergi kaçırır Demir çimento çalar hırsızlık herşey var ama hükümet sesini çıkarmaz sonra bu hükümet bir ekmeğe muhtaç insan yok buna inanan var mı der
BAY YORUM: Bu yapılara izin veren Belediyeler ve Belediye başkanları adam öldürmekle yargilanmali.. Bak ondan sonra parayı cukka edebiliyorlar mi belediyeye para yediren müteahhit oluyor..
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title