30-31 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Kritik kararın verildiği toplantı sona erdi

30-31 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Kritik kararın verildiği toplantı sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde Tarabya'daki Huber Köşkü'nde video konferans yöntemi ile toplanan kabine toplantısı sona erdi. Toplantının ana gündeminde sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 20 yaş altı ve 65 üzeri vatandaşlar ile 30-31 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı yer aldı.

28.05.2020 16:38 | Son Güncelleme: 28.05.2020 19:22

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Tarabya'daki Huber Köşkü'nde video konferans yöntemi ile toplanan kabine toplantısı sona erdi. Kabine Toplantısında, koronavirüsle mücadele alanında başlayan normalleşme adımları görüşüldü. Huber Köşkü'nden video konferans yöntemiyle yapılan toplantıda; hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasakları ile 20 yaş altı ve 65 yaş üstüne getirilen kısıtlamaların sürüp sürmeyeceği ele alındı.

TOPLANTI SONA ERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Tarabya'daki Huber Köşkü'nde gerçekleştirilen kabine toplantısı, 4 saat sürdü.

HAFTA SONU KISITLAMA UYGULANACAK MI?

Telekonferans yöntemiyle gerçekleşen toplantıda; Kovid-19 pandemisine ilişkin alınacak yeni önlemler, kontrollü sosyal hayata dönüşte yapılması gerekenler ve sokağa çıkma yasağına dair konular görüşüldü. Söz konusu toplantıda, 30-31 Mayıs tarihlerinde uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu olan sokağa çıkma yasağına dair de bir kararın çıkması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce bayram sonuna kadar sokağa çıkma yasaklarının uygulanacağını açıklamıştı.

SEYAHAT KISITLAMASI DA GÜNDEMDE

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüsle mücadeleye ilişkin ayrıntılara dair kabine toplantısında bir sunum gerçekleştirip Bilim Kurulu'ndan gelen tavsiye kararlarını paylaşacak. İllerdeki seyahat kısıtlamalarının kaldırılması değerlendirildi. Bazı illerdeki kısıtlamanın kaldırılması, İstanbul, Ankara ve İzmir'de ise kısıtlamanın bir süre daha devam etmesi bekleniyor. Kısıtlama uygulamalarının bazı illerde belli bir süre devam edebileceği ancak nihai kararın son veriler ışığında verileceği öğrenildi.

HER ALANDA KISITLAMALARIN HAFİFLETİLMESİ BEKLENİYOR

Toplantıdan çıkacak kararlar arasında nikah salonlarının azami yüzde 25 kapasitesinin aşılmaması, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına göre düzenleme yapma şartıyla tekrar faaliyete geçmesi de bekleniyor. Yine kabine toplantısında çay bahçesi, açık eğlence yerlerinin ve ören yerleri ile müzelerin açılması da görüşülen konular arasında yer alıyor.

KARARLARI ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından kameraların karşısına geçerek alınan yeni kararları açıklayacak.

30-31 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Kritik kararın verildiği toplantı sona erdi
Şu an buradasınız: 30-31 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Kritik kararın verildiği toplantı sona erdi - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.7.2020 13:22:58. #1.15#
title