Haberler

Kızılay yöneticisi Arif Koç, Karabük Üniversitesi'ndeki kız öğrencileri hedef aldığı paylaşım sonrası görevden alındı

Güncelleme:

Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koç, sosyal medyada Karabük Üniversitesi'nde okuyan kız öğrencilerine ilişkin "HIV kapan kızlar bu gönderiyi okuyorsanız eğer beter olun ailenizin yüzüne bakamayın zinacı şerefsizler" ifadelerini kullandı. Paylaşımı sonrası Arif Koç, Kızılay'daki görevinden alındı.

Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koç'un, sosyal medya hesabından hem Karabük Üniversitesi'nde okuyan kız öğrencileri hem de Fenerbahçe'yi hedef alan paylaşımları ortaya çıktı. "Zinacı şerefsizler" ifadelerini kullanan Koç hesabını kapattı. Kızılay, Arif Koç'un görevden el çektirildiğini açıkladı.

"AİLELERİNİZİN YÜZÜNE BAKAMAYIN ZİNACI ŞEREFSİZLER"

Yaklaşık 12 bin yabancı uyruklu öğrencinin eğitim gördüğü Karabük Üniversitesi'nde Afrika uyruklu öğrencilerin Türk öğrenci sayısından fazla olduğu ve bu öğrencilerin diğerlerine HPV ve HIV bulaştırdığı iddiası sosyal medyada kısa sürede yayıldı Konu hakkında binlerce yorum yapılırken Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koç'un da konuyla ilgili bir tweet attığı ortaya çıktı. Koç, "Karabük'te okuyan ve HIV kapan kızlar bu gönderiyi okuyorsanız eğer beter olun ailenizin yüzüne bakamayın zinacı şerefsizler" ifadelerini kullandı.

Kadınları hedef alan Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koç, görevden alındı

BU İLK HAKARETİ DEĞİL

Koç'un sosyal medya hesabından yaptığı hakaret dolu tek paylaşım bu değil. Bir taraftarın Trabzonspor-Fenerbahçe maçından önce attığı tweetin altına "Gidiş dönüş biletin benden. Git Trabzon'da d aynısını yapsana yiğitsen eğer. O anandan ... yerin tam tersi istikametine .... mı seni dene hele bakalım." yazdığı görüldü. Gelen tepkiler üzerine Arif Koç önce sosyal medya hesabını gizli moda alarak ismini değiştirdi. Daha sonra ise hesabını kapattı.

Kadınları hedef alan Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koç, görevden alındı

KIZILAY'DAN AÇIKLAMA GELDİ

BirGün'e yapılan açıklamada, Koç'un bir Kızılay şubesinde yedek yönetim kurulu üyesi olduğu belirtilerek şu ifadelere yer verildi: "Söz konusu şahsın yazdıkları kesinlikle Kızılay ilkeleri ile bağdaşmayan ifadelerdir. Paylaşımı üzerine derhal inceleme başlatılmış olup süreç sona erene kadar görevden el çektirilmiştir."

Kadınları hedef alan Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koç, görevden alındı

NE OLMUŞTU?

Instagram'daki "Karabük Üniversitesi İtiraf Sayfası" isimli hesapta Afrikalı öğrencilerle cinsel birliktelik yaşayan Türk erkek ve kadın öğrencilerin paylaşımları gündem oldu. Mesajlarda, öğrencilerin bazılarının HPV, bazılarının da HIV şüphesiyle hastaneye gittiği ileri sürüldü. Söz konusu paylaşımlar yayılırken Karabük İl Sağlık Müdürlüğü, sosyal medyadaki iddiaların gerçeği yansıtmadığını, herhangi bir HIV ve HPV artışı olmadığını belirten açıklamada bulundu. Karabük Üniversitesi de açıklamayı sosyal medya hesabından paylaşarak iddiaları yalanladı.

Kaynak: Haberler.com / Eymen Dursun - 3.Sayfa

Karabük Kızılay HIV Sosyal Medya Hukuk 3.Sayfa Eğitim Yaşam Haberler

Merkez Bankası'ndan TL mevduatı desteklemek ve döviz kredilerini sınırlamak için art arda adımlar

Merkez Bankası'ndan TL mevduatı desteklemek ve döviz kredilerini sınırlamak için art arda adımlar

Samimi başlayan görüşme gergin bitti! Özel'den 'Köpekleri uyutalım demenin tutarlı bir tarafı yok' çıkışı

Samimi başlayan görüşme gergin bitti! Özel'den "Köpekleri uyutalım demenin tutarlı bir tarafı yok" çıkışı

Merkez Bankası faizi yüzde 50'de sabit bıraktı

Merkez Bankası faizi yüzde 50'de sabit bıraktı

Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı! Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi

Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı! Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi

500

Yorumlar (20)

Adem Sevindik:

Sorumlu İktidardaki parti ve YÖK

241
71
yanıtYanıtla
İbrahim Demirel:

Şahsen çoğu konu da iktidarı desteklemiyorum ama burada ki konu partiyi değil, kişiyi bağlar. Muhalefet de bu kafa yüzünden bir türlü iktidar olamıyor işte. Önce kafayı değiştirmek lazım.

yanıt44
yanıt33
Gökhan Kağnıcı:

Bu Akp Fenerbahçe ile Alıp vermediği Nedir

106
49
yanıtYanıtla
Mehmet Deniz:

Ele geciremedikleri en buyuk Kulup

yanıt67
yanıt44
mustafa karasal:

ne alaka

yanıt25
yanıt17
Baba Yabgu:

Eskiden devamlı kan verirdim şimdi nahkan veririm Kızılay'a ben bunların kanıda sattigindan şüpheleniyorum tanıdığa lazım olursa gider hastaneye veririm

115
37
yanıtYanıtla
kadir mermertaş:

Nasıl bir algı bu.haberin resminde yeniden refah partisi ne alaka anlam veremedim.

52
7
yanıtYanıtla
İsmail Yıldırım:

E yani şimdi o ahlaksız kızların suçu yok mu? Sert olmuş ifadeleri ama haklılık payı da yok değil.

36
19
yanıtYanıtla
kadir mermertaş:

Haberin resmi yakışmadı

38
6
yanıtYanıtla
Kenn:

Böyle edepsiz insanları kamuda niye çalıştırıyorsunuz direk kovun bir daha göreve bile almayın ama bakıyoruz işin sonunda adamı başka yere vermişler daha kolay rahat çalışıyor suçlu sanki başkası

35
6
yanıtYanıtla
Tüm 20 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title