Haberler

Cinsel ilişki sırasında öldüğünü iddia ettiği arkadaşının cesedini parçaladı: Aramızdakilerin duyulmasından korktum

Abone Ol

İstanbul'da bir evin kömürlüğünde cesedi parçalanmış halde bulunan Celal H.'nin ölümüne ilişkin tutuklanan Sitrak Kaplan'ın ağırlaştırılmış müebbeti istendi. Şahsın cinsel ilişki esnasında öldüğünü iddia eden adam, eşcinsel ilişkisinin duyulmasından korktuğu için de parçalayarak cesetten kurtulmayı planladığını söyledi.

İstanbul Fatih'te bir apartmanın kömürlüğünde Celal H'nin parçalanmış cesedinin bulunmasına ilişkin soruşturma kapsamda 79 yaşındaki Sitrak Kaplan hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Şahsın cinsel ilişki yaşadıkları sırada öldüğünü söyleyen Kaplan, eşcinsel ilişkisinin duyulmasından korktuğu için cesedi parçaladığını söyledi. Raporlar ise Celal H.'nin kendiliğinden öldüğünü yalanladı.

KAYIP BABASI İÇİN POLİSE BAŞVURDU

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki Cevat H'nin, 26 Ekim 2022'de Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğüne babası Celal H. (65) hakkında kayıp başvurusunda bulunması üzerine çalışma başlatan polis, Celal H'nin en son sanık Sitrak Kaplan (79) ile Kocamustafapaşa'da bir adreste buluştuğunun belirlendiği aktarıldı.

PARÇALARA AYRILMIŞ CESEDİ BULUNDU

Araştırmalar sürerken sanık Kaplan'ın kızının emniyeti arayarak babasının telaşlı bir şekilde evden ayrıldığını bildirmesi üzerine polis ekiplerinin Sitrak Kaplan'ın evinde 31 Ekim 2022'de arama yaptığı aktarılan iddianamede, kömürlükte Celal H'nin parçalara ayrılmış cesedinin bulunduğu kaydedildi.

Cinsel ilişki sırasında öldüğünü iddia ettiği arkadaşının cesedini parçaladı: Aramızdakilerin duyulmasından korktum

CİNSEL İLİŞKİ SIRASINDA ÖLDÜĞÜNÜ ÖNE SÜRDÜ

İddianamede, aynı gün sokakta yürürken yakalanan ve üst aramasında 2 bıçak ele geçirilen Kaplan'ın ifadesine yer verildi. İfadesinde maktulle aralarında cinsel birliktelik olduğunu iddia eden sanık Sitrak Kaplan, en son beraber oldukları sırada maktulün öne doğru düştüğünü tepki gelmeyince öldüğünü anladığını anlattı.

DUYULMASINDAN KORKTUĞU İÇİN PARÇALAMIŞ

Bunun üzerine Celal H'nin cesedini parçalara ayırıp çuvallara koyduğunu ve ilerleyen zamanlarda bu çuvalları tek tek çıkartıp bir yere gömmeyi düşündüğünü belirten Kaplan, maktulün üzerindeki 310 lira, bıçak ve cep telefonunu aldığını söyledi. Sanık Kaplan, maktulle aralarındaki ilişkinin duyulmasından korktuğu için şok halinde cesedi parçaladığını savundu. Adli Tıp Kurumu raporunda da dört çuval içerisinde bulunan ceset üzerinde yapılan incelemede, Celal H'nin ölümünün kesici ve delici alet yaralanmasından kaynaklı olduğuna yer verildi.

RAPORLAR, "KENDİLİĞİNDEN ÖLMEDİ" DİYOR

İddianamede, sanık savunmasında her ne kadar maktulün kendiliğinden öldüğünü beyan etse de dosyadaki raporların sanığın ifadesini çürüttüğü vurgulandı. Sanık hakkında "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme" ve "kişinin ölmesinden yararlanarak hırsızlık" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 5 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Sanığın yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

Kaynak: AA / 3. Sayfa

Fatih 3. Sayfa Haberler

Yorumlar (21)

JSİR:

Ahaa emekli tayfaya bak, LGBT'ye karşı çıkan partiye oy verdiklerine eminim ama ispatlayamam :) Midem bulandı beee tühh size

Yanıtla4544Yayından Kaldır
DİYARBEKİR:

adam birini öldürüyor adam yakalanıyor varsa eğer ona yardım ve yataklık eden onada ceza veriliyor peki şimdi devlet bu canavarca hisle adam çldürenleri alıp cezaevine atıp yıllarca yedirip içirip yatırmıyormu peki bu yardım ve yataklığa girmiyormu

Yanıtla535Yayından Kaldır
Salih ÇAKIR:

Adam yolda zor yürüyor. Ne ilişkisi. Aklısıra cinayetten yırtacak.

Yanıtla00Yayından Kaldır
Tüm 21 yorumu okumak için tıklayın
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title