Haberler

Depremde kaybettiği annesinin ısrarı hayatını kurtardı

Güncelleme:

Malatya'da, Kahramanmaraş merkezli 7.6 büyüklüğündeki depremde yıkılan Yetiş apartmanında hayatını kaybeden 13 kişiden biri olan annesinin ısrarlarıyla depreme yakalanmaktan son anda kurtulan 44 yaşındaki Fatih Erkuş, annesinin ısrarı sayesinde hayatta kaldığını söyledi.

Malatya'da, Kahramanmaraş merkezli 7.6 büyüklüğündeki depremde yıkılan Yetiş apartmanında hayatını kaybeden 13 kişiden biri olan annesinin ısrarlarıyla depreme yakalanmaktan son anda kurtulan 44 yaşındaki Fatih Erkuş, annesinin ısrarı sayesinde hayatta kaldığını söyledi.

Kahramanmaraş merkezli 7.6 büyüklüğündeki ikinci depremde yıkılan Battalgazi ilçesine bağlı Büyük Mustafa Paşa Mahallesi'ndeki 7 katlı Yetiş apartmanında 13 kişi hayatını kaybederken çok sayıda kişi yaralanmıştı.

Depremde 5 dakika önce yıkılan apartmanda annesinin ısrarıyla ayrılan ve hayatta kalan 44 yaşındaki Fatih Erkuş günler sonra enkaz kaldırma çalışmalarının sürdüğü binanın bulunduğu noktada yaşadıklarını anlattı.

Depremde 68 yaşındaki annesi Fadime Erkuş'u kaybeden babası Hamdi ve ağabeyi Hasan Erkuş'un saatler sonra enkaz altında çıkarıldığını belirten Fatih Erkuş, annesi ve babası çıkmadan apartmandan ayrılmak istemediğini annesinin ısrarı sonucu dışarı çıktığını ve hayatta kaldığını söyledi.

"Apartmandan çıktıktan 5 dakika sonra deprem oldu"

İlk deprem sonrası Yetiş apartmanı 6'ıncı katta yaşayan anne ve basını ziyaret ettikten 5 dakika sonra depremin meydana geldiği kaydeden Fatih Erkuş," İlk deprem sonrası anne ve babamın yaşadığı apartmana geldik. Annem ve babam bahçede oturuyordu, öğle saatlerinde namaz kılmak için eve çıktılar. Bende onları yalnız bırakmamak için beraber eve çıktım. Annem sen hemen abdestini al namazını kıl dışarı çıktı dedi, ben kendilerinin önce namazlarını kılmalarını söyledim. Annem ısrar edince ben namazı kıldım ve anneme ısrar ettim hadi çıkalım diye sen git biz geliyoruz dedi. Kapıya kadar beni yolcu etti apartmandan çıktım 5 dakika sonra ikinci deprem oldu Yetiş apartmanı henüz yıkılmamıştı. 30 saniye sonra apartmanın toz duman içerisinde yıkıldığını gördüm. Hemen enkaza çıktım bağırarak babamın sesinin duyduk. Ufak bir noktayı genişleterek babama ulaşmaya çalıştık. Babam yaşıyordu annem hayatını kaybetmişti. Beş saatlik bir uğraş sonrası babamı kendi imkanlarımızla çıkardık ağabeyimi ise ekipler 8 saat sonra enkaz altında çıkardı. Acımız çok büyük söyleyecek söz bulamıyoruz Allah hepimize yardım etsin" dedi.

"Annemi ve babamı bekleyecektim annem ısrar edince dışarı çıktım"

Annesinin ısrarı ile hayatta kaldığını aktaran Erkuş, "Annem ve babamı bekleyecektim bir şey olursa çatıyı çıkarız diye çatının kapısını açmıştım. Annem çok ısrar etti ısrar etmese aşağı inmeyecektim. Annemin ısrarı sayesinde 5 dakikalık bir farkla enkaz altında kalmaktan kurtuldum. Sadece annem değil apartmanda anne,baba ve kardeş gibi sevdiğimiz insanları kaybettik. Enkazla beraber geçmişimizi de süpürüyoruz. Üzücü bir olay "diye konuştu. - MALATYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Kahramanmaraş Malatya Fatih 3.Sayfa Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title