Haberler

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasının firari gizli tanığı Serdar Sertçelik yakalandı

Güncelleme:

Ayhan Bora Kaplan davasının "M7" kod adlı gizli tanığı Serdar Sertçelik, Macaristan sınırında Gürcistan sahte pasaportu ile yakalanarak tutuklandı. Hakkında kırmızı bülten bulunan şahsın, iadesine ilişkin süreç başlatıldı. Soruşturma sürecinde Serdar Sertçelik'in iddiaları sonrası emniyet müdürleri kumpasla suçlanmıştı.

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasının kilit isimlerinden Serdar Sertçelik, Macaristan'da tutuklandı.

Davanın gizli tanığı Serdar Sertçelik önce deşifre olmuş, ardından yurtdışına kaçmıştı. Zorla gizli tanık yapıldığını iddia eden Sertçelik, emniyetin daha önce AK Parti'de bakanlık yapan birçok isim ile halen aktif görevde bulunan bazı bürokratların isimlerini dosyaya sokmaya çalıştığını ileri sürmüştü. İddiaların ardından başlatılan soruşturma kapsamında Organize Suçlarla Mücadele'den sorumlu Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Gökay Öner ve Müdür Yardımcısı Şevket Demircan açığa alınmış, aralarında polislerin de olduğu çok sayıda kamu görevlisi tutuklanmıştı.

MİT, YERİNİ TESPİT ETTİ

"M7" kod adı ile gizli tanıklık yapan Serdar Sertçelik'in gözaltındayken kimlerle görüştürüldüğü, elektronik kelepçeyle nasıl kaçtığı gibi sorulara yanıt aranırken Sertçelik'in yakalandığı haberi geldi. MİT, Fransa'nın başkenti Paris'te olduğu düşünülen Sertçelik'in Karadağ'da olduğunu tespit etti. Serdar Sertçelik'in yeri anında Adalet Bakanlığı ile paylaşıldı. Eş zamanlı olarak Interpol tarafından Serdar Sertçelik hakkında "Kırmızı Bültenle Arama Kararı" çıkarıldı.

GÜRCİSTAN SAHTE PASAPORTUYLA YAKALANDI

Kararı öğrenen firari Serdar Sertçelik, Karadağ'dan karayolu ile Sırbistan üzerinden Macaristan'a kaçtı. Sertçelik, Macaristan sınırında Gürcistan sahte pasaportu ile yakalandı. Adalet Bakanlığı, şahsın iadesi için adli süreci başlattı.

SORUŞTURMANIN GEÇMİŞİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin davanın firari sanığı Serdar Sertçelik'in iddiaları üzerine 6 Mayıs'ta soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 10 şüpheliden 7'si "Yargı görevi yapanı, bilirkişiyi veya tanığı etkilemeye teşebbüs", "Göreve ilişkin sırrın açıklanması" ve "Suçluyu kayırma" suçlarından tutuklanmıştı.

Öte yandan şüpheliler hakkında Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 316/1. maddesinde düzenlenen "devletin güvenliği veya anayasal düzeni ihlale teşebbüs suçlarından birini işlemek için anlaşma" suçundan yürüten soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Kaynak: Haberler.com / Ayça Elal - 3.Sayfa

Ayhan Bora Kaplan Ayhan Bora Kaplan Serdar Sertçelik Macaristan Gürcistan Hukuk 3.Sayfa Politika Güncel Haberler

Hamburger ve kahve zincirlerinde İsrail protestosu! Müşteriler kaçacak yer aradı

Hamburger ve kahve zincirlerinde İsrail protestosu! Müşteriler kaçacak yer aradı

4 kişinin öldüğü damat katliamının görüntüleri ortaya çıktı: Hakim yapma

4 kişinin öldüğü damat katliamının görüntüleri ortaya çıktı: Hakim yapma

Küçücük çocuğu zorla dudaklarından öptürdü, savunmasıyla pes dedirtti: Ailesi yanımızdaydı

Küçücük çocuğu zorla dudaklarından öptürdü, savunmasıyla pes dedirtti: Ailesi yanımızdaydı

Diyarbakır'daki yangında can kayıpları artarken DEM'li vekiller LGBT derdine düştü

Diyarbakır'daki yangında can kayıpları artarken DEM'li vekiller LGBT derdine düştü

500

Yorumlar (20)

Özcan Özcan:

ayhan bora kaplanın ismini duyunca gözümün önüne kel ve sevimsiz birisinin suratı geliyor.

85
12
yanıtYanıtla
Sefa:

özcan böyle şeyler yazıp durma. sevdir biraz kendini. yarın yasa çıkarsa uyuturlar seni. gerçi seni seven biri bulunur..

yanıt14
yanıt27
VEFA:

Ben de acı dilli, sırma saçlı birini hayal ediyorum.

yanıt14
yanıt5
Özcan Özcan:

SEFOŞ SİZİN AİLEDEN DEĞİLİM Kİ BEN.

yanıt16
yanıt4
Sefa:

hooooşt iki oldu bunlar...

yanıt9
yanıt11
Özcan Özcan:

BİR GECEDE SEFOŞ OLDU BEYOĞLUNDA

yanıt14
yanıt3
Sokrates:

öyle kilit isim yakalandı deyince ben de sırma saçlı birisi sandım

29
6
yanıtYanıtla
Furkan Kutlay:

Yakalasanız ne olacak ?? Adamlar Fransa’da İngiltere’de restoran zinciri kurmuş devlet bankalarından milyar dolar çekmiş .. Ankara’nın göbeğinde cinayetler haraçlar Arkadaş bu Mit uyudu mu !?? Yoksa Tammaen duygusal mı ?? Ben Türkiye cumhuriyeti Vatandaşı olarak soruyorum???

28
2
yanıtYanıtla
VEFA:

Ben eminim ki gördüklerimizin yüzlerce katı görmediklerimiz var. Yaa bu ülkenin hukuku sadece garibanlar, kendi halinde yaşamaya çalışan insanlar için mi var!... Tuz kokmuş, herkes uyuyor!...

yanıt27
yanıt1
Maksut Yil:

Abi su adamin baska resmi yok mu. Surekli ayni haber. Ayni resim

5
0
yanıtYanıtla
Tüm 20 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title