Haberler

Annesinden tapuyu devir alan kardeş, hasta babasını ve ağabeyini sokağa attı

Güncelleme:

- Annesinden tapuyu devir alan kardeş, hasta babasını ve ağabeyini sokağa attı Evlerinden atılan baba ve oğul günlerdir sokaklarda kalıyor Sultangazi'de, annesinin üzerine olan tapuyu baskı yoluyla üzerine alan küçük kardeş, hasta babasını ve ağabeyini sokağa attı.

- Annesinden tapuyu devir alan kardeş, hasta babasını ve ağabeyini sokağa attı

Evlerinden atılan baba ve oğul günlerdir sokaklarda kalıyor

İSTANBUL - Sultangazi'de, annesinin üzerine olan tapuyu baskı yoluyla üzerine alan küçük kardeş, hasta babasını ve ağabeyini sokağa attı. Gidecek yerleri olmayan çaresiz baba ve büyük kardeş günlerdir kaldırımda yatıp kalkıyor.

Olay geçtiğimiz günlerde Sultangazi Eski Habibler Mahallesi'nde yaşandı. İddiaya göre annesini tehdit eden ve annesine baskı yaparak evin tapusunu zorla üzerine alan küçük kardeş, hasta babasını ve ağabeyini sokağa attı. Koah hastası olan 73 yaşındaki baba Abdullah Akkoyun ile 40 yaşındaki ağabey Mehmet Ali Akkoyun, günlerdir sokakta kalıyor. Evden uzaklaştırma kararı alındığını da belirten ağabey Akkoyun, gidecek başka hiçbir yeri olmadıkları için kaldırımda yatıp kaktıklarını ve kanser hasta babasının evde kalan solunum cihazını alamadığını da belirtti.

Küçük kardeşi tarafından sokağa atıldıklarını belirten ağabey Mehmet Ali Akkoyun "Biz bu evde annem, babam ve kardeşlerim ile hep birlikte yaşıyorduk. 2019 yılında ise kanser tedavisi gören ablamız rahmetli oldu. Ancak rahmetli olmadan önce annem ile birlikte evin tapusunu babam ve benden habersiz olarak kardeşimin üzerine devir etmişler. Kendisi Sultangazi'de Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nda çalışıyor ve görevini kötüye kullanıp babamın emekli maaşını ve devamında engelli maaşını gasp etti. Benim 3 çocuğum var o kadar mağduruz ki sokakta kalıyoruz buna rağmen çocuğumun eğitim yardımı ile aldığımız kömür yardımına bile el koydu. Çocuklarım ağlıyor evimize giremiyoruz. İki defa uzaklaştırma kararı almış. Müstakil evimizin tapusunu annemin üzerinden baskı ile aldığından bu yana bize kan kusturuyor. İnternet ve elektriğimizi de kesti birde uzaklaştırma kararı aldı. 3 günden beri babam ben ve büyük oğlum dışarıda kalıyoruz. Mağduruz ve 2 çocuğum sürekli ağlıyor. 3 oğlumu birden evde kimseye yokken polis karakoluna götürmüş. Babamın yaşlılık maaşını gasp edip torunları ile tehdit etti. Vakıfta çalıştığı için engelli maaşına çevirdi onu da gasp etti. En sonunda babam dayanamayarak şikayetçi oldu bu sayede 3 aydan beri babama maaş yatıyor kardeşim yeniden itiraz etti. Halen uğraşıyor ve zulüm ediyor bize. Hiper tansiyon hastasıyım 3 aydan beri tedavi görüyorum raporlu ilaçlarım var ve beni öyle bir hale getirdi ki Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yatıracaklardı intihar derecesine geldim ama çocuklarımı babasız bırakmak istemiyorum. Kendisinin memur olarak çalıştığı vakfa gittik. Oradaki memur 'Yunus Akkoyun'un özel bir durumumu var neden her ay düzenli olarak maaş harici para yatıyor normal maaşını zaten alıyor' dedi. Babamın oksijen makinesi ve tüpünün olduğu odayı kilitleyip babamı dışarıya attı. O gecede babam rahatsızlandı sabah hastaneye ambulans ile götürdük neredeyse ölüyordu. Ayrıca basınçlı hava makinesi vardı onun da hem hortumunu kesmiş hem de yere vurup bozmuş ve bunlar belgeler ile sabittir" dedi.

Baba Abdullah Akkoyun ise "Ben bu arsayı alırken çocuğum 3, evi yaparken ise 10 yaşındaydı. Hanımımı ise hiç çalıştırmadım ve işe göndermedim. Ben inşaat işçisiydim. Çalışıp çabaladım ve bu evi yaptım. 2019 yılında kızım kanser hastalığına yakalandı ve vefat etti. Akraba evliliği olduğu ve güvendiğim için evin tapusunu eşimin üzerine yapmıştım ancak 2019 yılında küçük oğlum sıkıntı yaratarak bana 'torunlarını keserim' diyerek tehdit etmişti ancak ben oralı olmamıştım. O sırada eşim tapuyu benden habersiz küçük oğluma devir ediyor. Öz oğlum ve eşim, ikisi şimdi bize zulüm ediyorlar ve bizi dışarıya attılar birde evden uzaklaştırma kararı çıkarttılar. Şu anda dışarıda kalıyoruz yatacak ve gidecek yerimiz yok. Evdeki oksijen makinemi kullanamıyorum. Engelli maaşımı gasp etti 16 ya da 20 aydır tam olarak bilmiyorum ama dedi ki 'sana bu maaşı ben torpil ile yaptım ve maaş benim hakkımdır.' Sonra ben gidip şikayet ettim. Hatta bir bayram günü 500 TL para istedim beni dövmeye kalktı ve üzerime yürüdü. Her türlü kötülüğü yapıyor mağduruz ve büyüklerimizden yardım bekliyoruz" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Sultangazi Baba Haberler

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, 'Türkiye garantör olsun' şartı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, "Türkiye garantör olsun" şartı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Bakmadan Geçme

13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300 13 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Kırklareli Vize'de neden yangın çıktı? Vize'de çıkan yangında son durum!
Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title