29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru

28.10.2013 17:08 | Son Güncelleme: 28.10.2013 17:08
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru

Malatya, Sivas, Elazığ, Tokat ve Erzincan'da tören düzenlendi

Malatya, Sivas, Elazığ, Tokat ve Erzincan'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Malatya'daki törenler, Malatya Valisi Vasip Şahin, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Burhanettin Aktı ile Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından sona erdi.

Vali Vasip Şahin, Anıt Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"Cumhuriyet yönetiminde halkımız, bilimin güdümünde, özgürce düşünebilen, kararlarını sorumluluk bilinci içinde verebilen, yürekli, şanlı tarihinden güç alan bir toplum haline gelmiştir. Cumhuriyetin getirdiği özgürlükçü düşünce ortamında kendini ifade etme ve geliştirme imkanı bulan vatandaşlarımız, çağdaş dünyayla bütünleşmiştir. Cumhuriyetimiz hedef gösterdiğiniz çağdaş yolda ilerleme yolunda hızla ilerlemektedir. Bu yolda karşısına çıkacak her türlü engeli, birlik ve beraberliğe yönelik tehdit ve saldırıyı, azim ve kararlıklıkla yok edecek güçte ve kararlılıktadır. Birlik ve beraberlik içerisinde Cumhuriyetimizi her geçen gün ileriye götürme azim ve kararlılığında olduğumuzu belirtiyor, başta zatıaliniz olmak üzere ebediyete intikal etmiş aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum."

 

-Sivas

 

Sivas'ta Hükümet Meydanı'nda düzenlenen törende, Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı, Sivas Garnizon ve 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır ile Belediye Başkan Vekili Cafer Çongar, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sona erdi.

Törene, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, emniyet mensupları, askerler ve öğrenciler katıldı.

 

-Elazığ

 

Elazığ'da Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende, Vali Ömer Faruk Koçak, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Orhan Akbaş ve Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sona eren törene, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, emniyet mensupları, askerler ve öğrenciler iştirak etti.

 

-Tokat

 

Tokat'ta da Vali Mustafa Taşkesen, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hacı İlbaş ve Belediye Başkanı Adnan Çiçek, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile sona eren törene, kurum amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 

-Erzincan

 

Erzincan'daki kutlamalar, Vali Abdurrahman Akdemir, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Göktan, Belediye Başkanı Yüksel Çakır'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı.

Törende gaziler, askeri ve sivil erkan, öğrenciler ile vatandaşlar da yer aldı.

Kutlamalar, yarın Ordu Caddesi'ndeki geçit töreni ve resepsiyonla devam edecek. - Malatya

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru - Elazığ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 22:15:18. #1.15#
title