2016 KPSS Ortaöğretim Soru ve Cevapları Yayınlandı mı?

2016 KPSS Ortaöğretim Soru ve Cevapları Yayınlandı mı?

2016 KPSS Ortaöğretim soru ve cevapları yayınlandı mı? 2016 KPSS Ortaöğretim soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak? İşte 2016 KPSS Ortaöğretim ile ilgili bilgiler...

2016 KPSS Ortaöğretim Soru ve Cevapları Yayınlandı mı?

2016 KPSS Ortaöğretim sınavı dün saat 10.00'da yapıldı. Sınavın ardından sınava giren 3 milyon 500 bin kişi sınav sorularının ne zaman açıklanacağını merak ediyordu. KPSS adaylarının meraklı bekleyişi son buldu ve 2016 KPSS Ortaöğretim sınav soru ve cevapları açıklandı. ÖSYM'nin resmi sitesinde sınavın ardından yayınlanan sınav soru ve cevapları ile adaylar ortalama puanlarını hesaplayabilirler. ÖSYM'nin resmi sitesinde yapılan açıklamada "20 Kasım 2016 tarihinde uygulanan 2016-KPSS Ortaöğretim Düzeyi Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarına, 20 Kasım 2016 tarihinde saat 13:00'dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. 2016-KPSS Ortaöğretim Düzeyinde kullanılan sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz" denildi. KPSS Ortaöğretim soru ve cevapları için haberimizde bulunan linke tıklayın.

2016 KPSS ORTAÖĞRETİM SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

'APARTMAN' SORUSU SOSYAL MEDYADA ÇOK KONUŞULDU

2016 KPSS Ortaöğretim sınavının ardından apartman soruları sosyal medyada çok konuşuldu. İşte apartman sorularının cevapları...

27. - 30. soruları aşağıdaki bilgilere göre birbirinden bağımsız olarak cevaplayınız
Üç katlı bir apartmanın her katında ikişer daire bulunmaktadır. Avcı, Bakır, Cevizci, Duman, Ekici ve Fırtına ailelerinin oturduğu dairelere ilişkin kimi bilgiler şu şekildedir: Her dairede yalnızca bir aile oturmaktadır. Avcı ailesi en üst kat olan üçüncü katta oturmaktadır. Cevizci ailesi, Ekici ailesinin üstündeki katlardan birinde oturmaktadır. Fırtına ailesi, Cevizci ailesinin üstündeki katlardan birinde oturmaktadır.

27- Buna göre Bakır ailesi I. birinci, II. ikinci, III. üçüncü katlardan hangilerinde oturuyor olabilir?

A)Yalnız I
B)Yalnız II
C)Yalnız III
D)I ve II (Doğru cevap)
E)II ve III

28- Aşağıdaki ailelerden hangileri aynı katta oturuyor olamaz?

A)Avcı ve Fırtına
B)Bakır ve Cevizci
C)Bakır ve Duman (Doğru cevap)
D)Bakır ve Ekici
E)Duman ve Ekici

29- Her kattan bir ailenin katılımıyla apartman yönetim kurulu oluşturulmuştur. Buna göre yönetim kurulundaki aileler aşağıdakilerden hangileri olabilir?

A)Avcı, Duman ve Fırtına
B)Bakır, Cevizci ve Ekici
C)Bakır, Duman ve Ekici
D)Cevizci, Duman ve Ekici
E)Duman, Ekici ve Fırtına (Doğru cevap)

30 Cevizci ve Duman ailelerinin aynı katta oturduğu biliniyorsa aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

A)Bakır ailesi birinci katta oturmaktadır. (Doğru cevap)
B)Ekici ailesi ikinci katta oturmaktadır.
C)Fırtına ailesi ikinci katta oturmaktadır.
D)Bakır ve Ekici aileleri farklı katlarda oturmaktadır.
E)Avcı ve Fırtına aileleri farklı katlarda oturmaktadır.