18 Kiloluk Obez Kedi Görenleri Hayrete Düşürdü

18 Kiloluk Obez Kedi Görenleri Hayrete Düşürdü

İstanbul'da vatandaşların sahip çıktığı 18 kiloluk obez kedi, görenleri hayrete düşürdü. En son yediği yemek yüzünden zehirlenen kedi, tedavi altına alındı.

Küçükçekmece'de vatandaşların sahip çıktığı 18 kiloluk obez kedi görenleri şaşırtıyor. En son yediği bir yemek sonucu zehirlenen Tombalak, tedavi altına alındı.

Küçükçekmece Atakent Mahallesi'nde bir site sakinleri tarafından sahip çıkılan ve sitenin maskotu haline gelen "Tombalak" isimli kedi 18 kilogram ağırlığına ulaştı.

KİLOLARI YÜZÜNDEN YÜRÜMEKTE BİLE ZORLANIYOR

Görenlerin gözlerine inanamadığı "Tombalak" aşırı kiloları yüzünden yürümekte bile zorlanıyor.

YEDİĞİ YEMEKTEN ZEHİRLENDİ

Obez kedi en son yediği bir yemek sonucu zehirlendi.

Vatandaşların haber vermesi sonucu Küçükçekmece Belediyesi'ne bağlı veteriner ekipler kediyi alarak belediyeye ait hayvan rehabilitasyon merkezine getirdi ve tedavi altına aldı.

Serum verilen ve kısa sürede sağlığına kavuşacağı belirtilen "Tombalak" iyileşmesinin ardından yeniden siteye getirilecek.

VATANDAŞLARIN DAHA BİLİNÇLİ OLMASI LAZIM

Tombalak'ın yanlış beslenme sonucu bu kiloya ulaştığını belirten veteriner hekim Ferdi Algur, Tombalak'ın artık kilo vermesinin zor olduğunu belirterek, vatandaşların kedileri beslerken daha bilinçli davranması gerektiğini söyledi.

Veteriner hekim Algur, "Yememesi gereken bir şeyleri yemiş ve bağırsaklarında problem oluşmuş. Tedavimizi yapıyoruz. Tedavi sonunda iyileşecek inşallah. Tombalak'ı tekrar eski mutlu günlerine geri döndürüp, sitesine kavuşturacağız. Tombalak'ın zayıflama şansı çok düşük" dedi.

Kaynak: İHA