103 yaşındaki ninenin son arzusu, Erdoğan'ı bir kez görmek

103 yaşındaki ninenin son arzusu, Erdoğan'ı bir kez görmek

21.10.2016 08:06 | Son Güncelleme: 21.10.2016 17:01
103 yaşındaki ninenin son arzusu, Erdoğan'ı bir kez görmek

Türkiye Gençlik Vakfı İznik İlçe Temsilciliği yöneticileri 'Dünya Yaşlılar Günü' dolayısıyla İznik'te yaşayan 103 yaşındaki Havva SAVAŞ'ı evinde ziyaret etti.

"Seni Görmek İstiyorum"

TÜGVA İznik İlçe Temsilcisi Engin Semerci, yönetim kurulu üyeleri Enes Çakar, Sümeyye Tosun, İbrahim Topuz ve Samet Şimşek, 103 yaşındaki Havva Savaş'ı evinde ziyaret ederek duasını aldı.

Ziyarette gençlere nasihatlerde bulunan Havva Nine ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan hayranlığını belirterek "Onu görsem ben elini öperim millete büyük hizmet etti" diyerek Gürcüce; "Seni görmeyi çok istiyorum." Dedi.

Havva Nine'nin damadı 77 yaşındaki Kamil Tosun; "Hacca gittiğimde Kabe'nin karşısında 2'inci katta Kur'an okuyordum. Hacının biri kulağıma fısıldadı. Recep Tayyip Erdoğan geldi senin okuduğun Kur'anı dinliyor dedi. Yasin'in son sayfasındaydım. Kalkmaya yeltendim. Omzuma dokundu Hocam; Yasin-i Şerif'i bitir dedi. Yasin-i Şerifi bitirdim. Kalktım. Başkanım bir dua ettir de amin diyelim dedim. Hocam sen dua ettir biz amin diyelim dedi. Duayı ettik. Sonra sarıldık. Tanıştık. Nerelisin dedi. Komşunuzum başkanım dedim. Ben seni İstanbul'da hiç görmedim hocam dedi. İlla görmek mi gerek başkanım Ben Bursalıyım. Hudut komşunuzum dedim. Bursa'nın merkezinden misin hocam dedi. İznik İlçesindenim dedim. İzniklisin haaa dedi. İznik'i gidince Eşrefoğlu Rumi Hazretlerine selam götürür müsün dedi. İznik'e geldiğim de ilk akşam namazına yetişemedim. Ertesi akşam kabre gittim. Eşrefoğlu Rumi Hazretlerinin huzuruna gidip, selamı tebliğ ettim. Kabe'de tanıştığımızda yanında yaşlı bir amca vardı. Hacı Baba sizinle de tanışabilir miyim dedim. Tabi dedi. Benim ismim Ahmet Muhtar ben Recep Bey'in hocasıyım, ben mezun ettim Yüksek İslam Enstitüsünden dedi. Onunla da tanıştık hamd olsun. Sayın Cumhurbaşkanım ben senin selamını Eşref Rumi Hazretlerine getirdim. Eşref Rumi Hazretleri seni bekliyor" dedi.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: 103 yaşındaki ninenin son arzusu, Erdoğan'ı bir kez görmek - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 11:52:29. #1.14#
title