10 Yıl Önceki Genç Çiftin Cinayetinde Çifte Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi
Advertisement

10 Yıl Önceki Genç Çiftin Cinayetinde Çifte Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi

03.04.2017 12:31 | Son Güncelleme: 03.04.2017 12:31
10 Yıl Önceki Genç Çiftin Cinayetinde Çifte Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi

Adana’da 10 yıl önce evlenmek isteyen ancak ailelerinin itirazının ardından ortadan kaybolan çiftin dosyası, ihbarlar üzerine yeniden açıldı.

Adana'da 10 yıl önce evlenmek isteyen ancak ailelerinin itirazının ardından ortadan kaybolan çiftin dosyası, ihbarlar üzerine yeniden açıldı. İlişkilerini onaylamadıkları kız kardeşlerinin sevgilisini işkence yaparak öldürüp üzerine beton döktükten sonra kız kardeşlerini de öldürüp ortadan kaybettiği iddia edilen 3 ağabey hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenirken, cinayete adı karışan 10'u tutuklu 14 şüpheli hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Olay, 10 yıl önce Adana'da meydana geldi. İddiaya göre annesine ait bir kuaförde çalışan Oğuzhan Ekinci (24) ile müşterisi Gülşen Yüksel (28) arasında duygusal yakınlaşma meydana geldi. Sevgilisiyle evlenmek isteyen genç kızın ağabeyleri ilişkiyi onaylamadı. Genç çift kısa süre sonra ortadan kayboldu.

Polis, ihbar mektupları üzerine dosyasını 10 yıl sonra tekrar açarak genç kızın 3 ağabeyinin de aralarında bulunduğu 14 kişiyi gözaltına aldı.

Şüphelilerden Bülent Akyüz, Oğuzhan Ekinci'nin cesedinin Mersin'e bağlı Silifke ilçesinde gömülü olduğunu iddia etti. Cinayet büro ekipleri Ekinci'nin bildirdiği yerde arama yaptı ve gencin cesedinin üzerine beton döküldüğünü tespit etti.

Genç kızın ağabeyleri Muhammet Ali (47), Bülent (49) ve Cengiz Yüksel (53) ile birlikte 7 arkadaşı tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 4 şüpheli tutuksuz yargılanmaya başlandı.

Cumhuriyet Savcısı iddianamesini tamamlayarak, Cengiz, eşi Emine, kardeşleri Bülent ve Muhammet Yüksel hakkında 'kardeşi öldürme' ve 'canavarca hisle eziyet çektirerek öldürme' suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet, diğer 10 şüpheli hakkında ise Oğuzhan Ekinci'yi öldürmeden ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle Adana 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açtı.

İddianameye göre, çiftin evlenmek istemesi üzerine 14 Temmuz 2007'de Cengiz Yüksel, eşi Emine Yüksel'den Oğuzhan Ekinci'yi eve çağırmasını istedi. Emine Yüksel ise Oğuzhan Ekinci'yi evlerinin boş olduğunu belirterek eve çağırdı. Muhammet Yüksel daha sonra Oğuzhan Ekinci'yi bir lokantaya götürdü. Cengiz Yüksel de o sırada lokantadaydı. Suç örgütü kurma ve yönetme suçları dahil pek çok suç kaydı bulunan Yüksel kardeşler, Oğuzhan Ekinci'yi polise çalışmakla suçladı. Ekinci ise iddiayı reddederek, tek derdinin genç kızla evlenmek olduğunu söyledi. Daha sonra tuzağı harekete geçiren Yüksel kardeşler, Ekinci'yi bir çiftlik evine götürerek 3 gün boyunca işkence yaptı. Bununla da yetinmeyen Yüksel kardeşler eve doktor ve eczacı arkadaşlarını getirerek Ekinci'yi tedavi etmesini istedi. Ekinci'nin durumunun hastanede tedavi gerektirecek kadar kötü olması üzerine Yüksel kardeşler işkenceyle öldürdükleri Oğuzhan Ekinci'yi Silifke'de dağlık araziye gömerek üzerine beton döktü.

İddianamede Gülşen Yüksel ile ilgili olarak da Yüksel'in derslerine devam etmediği ve 10 yıldan beri sağlık hizmetlerinden yararlanmadığı belirtildi. Yüksel hakkında kayıp başvurusunun bulunmaması da iddianamede dikkat çekti. Soruşturma savcısı, Gülşen Yüksel'in ağabeyleri tarafından öldürülüp cesedinin ise kaybedildiğini ifade etti.

Muhammet ve Cengiz Yüksel kardeşler suçlamaları kabul etmeyerek susma haklarını kullandı. - ADANA

10 Yıl Önceki Genç Çiftin Cinayetinde Çifte Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi
10 Yıl Önceki Genç Çiftin Cinayetinde Çifte Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title