1 Nisan Haberleri

1 Nisan haber, 1 Nisan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

1 Nisan - Dün
Malatya Büyükşehir'den 18 ayda 2 bin 353 km yol bakım ve asfalt çalışması
Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı Faaliyet Raporlarına göre 1 Nisan 2019 ile 15 Ekim 2020 arasında yapılan yol bakım, onarım ve asfalt serim işlemlerinin ilçelere göre rakamları açıklandı.
1 Nisan - 16.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi Meclis'te (3)
Kovid-19 salgınının turizm sektörüne olumsuz etkileri azaltılıyor Teklifle, Kovid-19 salgınının turizm sektörüne olumsuz etkilerinin azaltılması için ilgili bakanlıklar tarafından üzerinde turizm tesisleri yapılmak üzere adlarına kamu arazisi tahsis edilen Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli yatırımcılar ve işletmecilerden; 1 Nisan 2020 tarihi ile 30 Haziran 2020 tarihi arasındaki dönemde tahsil edilmesi gereken kira, kesin izin, kesin tahsis, irtifak hakkı, kullanma izni, yararlanma, ilave yararlanma bedelleri ve hasılat payları ile Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli turizm tesislerinin yatırımcıları ve işletmecilerinden aynı dönemde tahsil edilmesi gereken ecrimisillerin ödeme süreleri 6 ay erteleniyor.
1 Nisan - 16.10.2020
Son dakika: AGİT Minsk Grubu nasıl oluştu, ne işe yaradı?
Minsk süreci ve Ermenistan'ın provokasyonları 1992 başında her iki ülkenin (1994 yılındaki Budapeşte Zirvesi'nde alınan kararla ismi AGİT olarak değiştirilen) Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Konseyi'ne (AGİK) üye olmasının ardından, 24 Mart 1992'de Helsinki'de toplanan AGİK Dışişleri Bakanları Konseyi, Karabağ'daki durumu değerlendirdi. Sonuç bildirisinin 3.-11. maddelerinde sorunun çözümü için Belarus'un başkenti Minsk'te Karabağ sorununun çözümünü sağlamak üzere bir konferans düzenlenmesi hususu ifade edildi. Bildirinin 9. maddesinde konferansın katılımcıları olarak Azerbaycan, ABD, Almanya, Ermenistan, Belarus, İsveç, İtalya, Fransa, Türkiye, Çek ve Slovak Federal Cumhuriyeti'nden oluşan 11 ülkenin ismi belirtildi. Minsk Konferansı için koordinatörlük görevi İtalya'ya verildi ve konferansa başkanlık etmek üzere İtalyan temsilci Mario Raffaelli atandı. Konferansın Temmuz 1992'de Minsk'te gerçekleştirilmesi öngörülüyordu. AGİK'in bu girişimi BM'den de destek gördü. BM Güvenlik Konseyi'nin 26 Mart 1992 tarihli toplantısında, soruna doğrudan müdahale etmeme ve AGİK'in girişimlerini destekleme kararı alındı. 1 Nisan 1992'de Roma'da Minsk Konferansı'nda yer alacak ülkelerin temsilcilerinin katılımı ile Raffaelli başkanlığında toplantı yapıldı.
1 Nisan - 16.10.2020
Trampolin Cimnastik Milli Takımları Mersin'de kampa girdi
Başantrenör Abramashvili: "2024 olimpiyatlarına sporcu göndereceğimize inandığım için çalışıyorum" Milli Takımlar Başantrenörü Abramashvili de çok yetenekli bir takım olduğunu ve şu anda onlara yatırım yaptıklarını söyledi. 29 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Rusya'nın Soçi kentinde yapılacak Trampolin Cimnastik Avrupa Şampiyonasına hazırlandıklarını belirten Abramashvili, "Federasyonun yaptığı proje çok doğru bir proje.
1 Nisan - 12.10.2020
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı
Yüce, toplantıda yaptığı konuşmada, Akçay Barajı'nda doluluğun yüzde yüz seviyesine geldiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı: "Göreve geldiğimiz 1 Nisan 2019 tarihinden bu yana 18 aylık süreçte yüzde 58 seviyesinde aldığımız projede Akçay Barajı çalışmaları için 95 milyon lira harcayarak tamamlanma aşamasına getirmiş bulunmaktayız.
1 Nisan - 2.10.2020
Tarım ve Orman Bakanlığından "zeytin desteğinin ödenmediği" iddialarına yanıt Açıklaması
Zeytin ağacından hasat edilen ve hiçbir işleme tabi tutulmamış zeytin meyvesine (dane zeytin) fark ödemesi destek uygulamasına ilk defa 2019 yılında başlanıldığına işaret edilen açıklamada, bu desteğe başvurunun ilgili tebliğin yayımlanma tarihi olan 9 Kasım 2019'da başlandığı, 1 Nisan 2020'de sona erdiği bildirildi.
1 Nisan - 30.9.2020
"Medeniyetler Bahçesi" temalı EXPO 2021, Hatay'da 23 Nisan-29 Ekim'de düzenlenecek
Savaş, kentin tarihi ve turistik değerlerini, merkez Antakya ve İskenderun ilçelerinde hazırlanan EXPO alanlarında tanıtacaklarını belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu: "Daha önce, gelecek yıl 1 Nisan'da başlatılması planlanan EXPO'nun yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle 23 Nisan-29 Ekim 2021'de yapılması kararlaştırıldı.
1 Nisan - 21.9.2020
Danıştaydan küçük işletmeye vergi avantajı sağlayan karar
Ancak daire görevlileri, dükkan sahibi Vuraldoğan'ın talebinin, 1 Nisan 1995 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile 183 Seri Nolu Gelir Vergisi Genel Tebliğine uymadığını, dükkanın "lokanta ve benzeri işletme" olduğunu savunarak, kadını gerçek usulde vergi mükellefi olarak kaydetti.
1 Nisan - 18.9.2020
Son dakika haber... Mersin Uluslararası Müzik Festivali Kovid-19 nedeniyle ertelendi
Açıklamada görüşlerine yer verilen Mersin Uluslararası Müzik Festivali Yönetim Kurulu Başkanı Selma Yağcı, festivalin halk sağlığı nedeniyle ertelendiğini belirterek, şunları kaydetti: "Sene başında 1 Nisan'da başlayacağını duyurduğumuz ve pandemi nedeniyle ekime ertelediğimiz 19'uncu Mersin Uluslararası Müzik Festivali'nin, pandeminin risk taşımaya devam etmesinden dolayı bir sonraki yıl yapılmasının daha doğru olacağı kararlaştırıldı.
1 Nisan - 17.9.2020
Eski Kırgızistan Sağlık Bakanı Çolponbayev tutuklandı
Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını engellemek için zamanında tedbir almadığı gerekçesiyle eleştirdiği Çolponbayev'i, henüz virüsten can kaybı yokken 1 Nisan'da görevinden almıştı.
1 Nisan - 16.9.2020
Son dakika haberleri | Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Güneydoğu Asya ülkesi Vietnam, salgın nedeniyle 1 Nisan'da ara verdiği uluslararası ticari uçuşları kısmen yeniden başlatacağını duyurdu.
1 Nisan - 16.9.2020
Vietnam Kovid-19 nedeniyle ara verilen uluslararası uçuşları kısmen yeniden başlatıyor
Güneydoğu Asya ülkesi Vietnam, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 1 Nisan'da ara verdiği uluslararası ticari uçuşları kısmen yeniden başlatacağını duyurdu.
1 Nisan - 16.9.2020
Kurumlara denetim şirketleri rehberliği
Global endüstriyel denetim ve sertifikasyon hizmetleri sağlayıcısı TUV Rheinland'ın Otomotiv Sektörü Kalite Yönetimi Uzmanı Daniela Huch konuyla ilgili; " IATF 16949 standardı, izlemeye bağlı olarak daha uzun bitiş tarihleri ve risk değerlendirmeleri bildirmektedir. Bu sayede, şirketlere belgelendirme döngüleri boyunca yıllık denetimlerini düzenlemek için ekstra süre verilmektedir. Yani koronavirüs pandemisi nedeniyle gözetim denetimi 1 Nisan tarihinde veya öncesinde sonlanan bir şirkete 90 günlük süre uzatımı tanınacaktır.
1 Nisan - 14.9.2020
Mersin'de kaçak su kullanan 75 bin 403 kişiye ceza
Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, usulsüz su kullanımının önüne geçmek ve kaçak su tüketimini en aza indirmek amacıyla 1 Nisan 2019 tarihinde başlatılan denetimler kapsamında 122 bin 895 adreste tarama işlemi yapıldı.
1 Nisan - 11.9.2020
Son Dakika | Kişi başı sağlık hizmetine başvuru sayısı GSS ile 10,3'e yükseldi
Kovid-19 pandemisi sürecinde de birtakım kolaylıklar sağlandığını ifade eden Selçuk, 1 Nisan'dan itibaren nakdi ücret desteği alanlardan herhangi bir sosyal güvencesi olmayan vatandaşların da GSS kapsamında olduğunu anlattı.
1 Nisan - 11.9.2020
Koronavirüs hastalarının destekçisi "virüsü yenenler" oldu
Türk Kızılay, çalışma kapsamında 1 Nisan'dan bu yana kritik durumda olan hastalarda kullanmak amacıyla Kovid-19'u yenen kişilerden bağış yoluyla kan plazması topluyor.
1 Nisan - 1.9.2020
Son dakika... Kafkas Üniversitesinin, 4 ilde yaptığı Kovid-19 test sayısı 37 bini aştı
KAÜ Tıp Fakültesi Dekanı ve hastane Başhekimi Prof. Dr. Sinan Kocatürk, gazetecilere, 1 Nisan'da PCR testlerine Sağlık Bakanlığının yetkilendirmesiyle başladıklarını söyledi.
1 Nisan - 27.8.2020
Adıyaman'da otomobil devrildi: 3 yaralı
Ulaş Duvarcı ((38) idaresindeki yabancı plakalı otomobil, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu 1 Nisan Bulvarı'nda devrildi.
1 Nisan - 24.8.2020
17. Akbank Kısa Film Festivali başvuruları başladı
Yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşilerin de yer alacağı 17. Akbank Kısa Film Festivali, 22 Mart - 1 Nisan 2021'de sinemaseverlerle buluşacak.
1 Nisan - 20.8.2020
EGM'den "Ankara Kuşu"nun paylaşımındaki iddialara yalanlama Açıklaması
Söz konusu Twitter hesabını yo¨neten O.Y'nin, Türk Ceza Kanunu'nun 213. maddesi uyarınca 1 Nisan 2020'de go¨zaltına alındığı, c¸ıkarıldıgˆı adli mercilerce tutuklandığı, 18 Ağustos 2020'de ise tahliye olmakla birlikte yargılanmasına devam edildiği hatırlatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Go¨zaltı su¨recinden mahkeme su¨recine kadar yapılan tu¨m is¸ ve is¸lemler hukuka uygun bir s¸ekilde yapılmıs¸tır.
1 Nisan - 20.8.2020
AK Parti İzmir İl Başkanlığından CHP'ye "Atatürk heykeli" eleştirisi
Sürekli, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Konak İlçe Başkanlığı tarafından bir muhtara hediye edilen Atatürk heykelinin özensizce hazırlandığını, ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e benzemediğini belirtti. Heykelin altındaki "Kurmay Albay Mustafa Kemal" yazısının da kabul edilemeyeceğini bildiren Sürekli, şunları kaydetti: "Milli ve tartışmasız bir değerin, böylesi bir gafletle sunulması hakarettir. Altına yazdırdıkları 'Kurmay Albay Mustafa Kemal' unvanı ise ya bilgisizliktir ya da umursamazlık ve özensizlik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e sadece kendilerinin sahip çıktığını sanan CHP, değersizleştirmenin en çarpıcı, kabul edilemez örneğini sergilemiştir ve bunun savunulacak hiçbir tarafı yoktur. Hatırlatmak isteriz ki Atatürk, 1 Haziran 1915'te albay, 1 Nisan 1916'da tümgeneral olmuştur.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: 1 Nisan Haberleri | 1 Nisan Haber - Haberler - 1 Nisan haberleri, son dakika 1 nisan haber ve gelişmeleri burada. Malatya Büyükşehir'den 18 ayda 2 bin 353 km yol bakım ve asfalt çalışması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 03:17:18. #1.15#
title