1 Nisan Haberleri

1 Nisan haber, 1 Nisan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

1 Nisan 9.7.2020
Son dakika haberi | GÜNDEM ÖZETİ / 10 TEMMUZ 2020
Son dakika güncel haberi: 6 Nisan 1920YASAMA YÜRÜTME SİYASET1- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, valilik, belediye, AK Parti il başkanlığını ziyaret edecek, devam eden proje alanlarında incelemede bulunacak, il koordinasyon toplantısına ve içme suyu tesisinin açılışına katılacak.
1 Nisan 8.7.2020
BM'den "Libya'da savaş dış müdahalelerle yeni bir boyuta taşındı" uyarısı
Trablus'un güneyi ve Terhune'de askeri faaliyetler sonucu 30 bin kişinin evlerini terk etmek zorunda kaldığını ve ülke içinde yerinden edilenlerin sayısının 400 bine ulaştığını aktaran Guterres, 1 Nisan-30 Haziran'da 102 sivilin hayatını kaybettiğini, 254 kişinin yaralandığını hatırlattı.
1 Nisan 8.7.2020
Su ürünleri av yasağına uymayan 95 kişiye para cezası uygulandı
Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, özellikle Karakaya, Sultansuyu ve Sürgü gibi barajlarda üretim kapasitesinin arttırılması ve bilinçsiz avlanmanın önüne geçilmesi için üreticiler ve avcıların bilgilendirildiği, bu kapsamda iç sularda 1 Nisan-1 Temmuz tarihleri arasında avlanma yasağı uygulandığı belirtildi.
1 Nisan 3.7.2020
Son dakika haberleri | DHA YURT ÖZEL GÜNDEM-TEKRAR
Salondan önce dış çekim için Kapıçam Botanik Bahçesi'ne gelen Neriman Nur Özsaatcı ile Recep Yaşar, 1 Nisan'da yapmaları gereken düğünü koronavirüs nedeniyle ertelemek zorunda kaldıklarını söyledi.
1 Nisan 3.7.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
Salondan önce dış çekim için Kapıçam Botanik Bahçesi'ne gelen Neriman Nur Özsaatcı ile Recep Yaşar, 1 Nisan'da yapmaları gereken düğünü koronavirüs nedeniyle ertelemek zorunda kaldıklarını söyledi.
1 Nisan 2.7.2020
İngiltere'de organize suç çetelerinin şifreli mesajlaşma uygulaması 3 ayda çökertildi
Yetkililer, şifreli iletişim sisteminde planlanan saldırıların ve öldürme tehditlerinin gizlice takip edilmesiyle, insanların cinayete kurban gitmesinin önlendiğini açıkladı. NCA, Avrupa genelindeki operasyonun üç ay sürdüğünü, İngiltere genelindeki polis güçlerinin katıldığını ve organize suç örgütlerine şu ana kadarki en büyük darbenin vurulduğunu duyurdu. Londra Emniyet Müdürü Dame Cressida Dick, Londra Polisi olarak 132 kişiyi tutukladıklarını ve 13,3 milyon sterlin ele geçirdiklerini belirtti. Dick "Bu sadece başlangıç. Bu operasyonlarla organize suç örgütlerinin etkilerini haftalarca, aylarca ve büyük olasılıkla yıllarca hissedeceği bir darbe vurduk" dedi. 'Suç pazarı' Faaliyetine son verilen Fransa merkezli Encrohat iletişim sistemine 10 bini İngiltere'de olmak üzere 60 bin kişinin üye olduğu tahmin ediliyor. Sistem, uyarlanan Android sistemli telefonlarda çalışıyor ve internet sitesindeki bilgiye göre "kaygı duyulmadan iletişim kurulmasını" sağlıyor. Müşteriler, kendi kendisini bir süre sonra alıcının telefonundan imha eden mesajlar gibi özelliklerden faydalanabiliyor. Ayrıca dört hanelik bir şifrenin girilmesiyle, telefondaki tüm bilgilerin silineceği "panik imha" özelliği de var. NCA, mesajlaşma sistemini, dünya genelinde narkotik madde ticaretini kontrol etmekte ve tabancalar, otomatik tüfekler ve el bombaları gibi silahların ithal edilmesinde kullanılan bir "suç pazarı" diye tanımladı. Kolluk kuvvetleri, şifreleme kodu Mart ayında kırılan sistemden bilgileri 1 Nisan'dan itibaren almaya başladı.
1 Nisan 2.7.2020
Milletlerarası anlaşmalar Resmi Gazete'de yayımlandı
Resmi Gazete'de 1 Nisan 2020'de imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ile Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi Arasında İki Yıllık İşbirliği Anlaşması 2020-2021"nin onaylanmasına ilişkin karar yer aldı.
1 Nisan 29.6.2020
Koronavirüs: İngiliz hemşire 11 hafta sonra oğlunu kucakladı
Cole ve eşi, 1 Nisan'dan bu yana oğullarından ayrıydı.
1 Nisan 24.6.2020
Düzce'de balıkçılar fırtına sonrası denize açılmayı bekliyor
Karakaş, 1 Nisan'da sezonu kapanmasıyla kıyı balıkçılığının başladığını ancak hava şartları nedeniyle umduklarını bulamadıklarını kaydederek, "Bundan sonra da çok iyi geçmeyecek ancak günübirlik olarak yevmiyelerini çıkaracaklardır.
1 Nisan 21.6.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 3
Bir süre sonra kapının önüne çıkan Mehmet Akif Kukuk ile 3 kişi arasında arbede yaşanmaya başladı. Kukuk'u önce darp eden M.Ç., C.K. ve M.Ö daha sonra art arda 10 kez bıçaklayarak ağır yaraladı. Olayla ilgili Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından çalışma başlatıldı. Sabıka dosyaları kabarık çıkan M.Ç., C.K. ve M.Ö'nün uyuşturucu satma ve kasten adam yaralama olmak üzere çok sayıda suç dosyalarının olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan şüpheliler Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan sorgulamanın ardından adliyeye sevk edildi. İşlemlerin ardından M.Ç., C.K. ve M.Ö adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerin adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı öğrenildi.  OLAY ANI GÜVENLİK KAMERASINDA Cinayet anı çevrede bulunan güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, şüphelilerin Kukuk'un dışarı çıkmadan önce beklemeleri ve sonrasında Kukuk'un gelmesiyle birlikte önce darp edip ardından peş peşe bıçakladıkları görüldü. Görüntülerin devamında ise anne Fatma Kukuk'un evden aşağıya inerek oğlunun yanına doğru koşarak gittiği görülüyor.  Görüntü dökümü: ------------------- -Şüphelilerin evin önünde beklemesi -Şüphelilerin koşuşturma anı -Şüpheliler ve Mehmet Akif Kukuk'un kavga anı -Annenin koşarak gitmesi -Olay yerinde aktüel görüntü -Mehmet Akif Kukuk'un evinden görüntü -Şüphelilerin karakoldan çıkarılması -Mehmet Akif Kukuk'un hayattayken görüntüsü ==================== 2- PROF. DR. CEMİL TASÇIOĞLU'NA BABALAR GÜNÜ ZİYARETİ Elif YAVUZ-Ömer HASAR/İSTANBUL,  KORONAVİRÜS  nedeniyle 1 Nisan'da 68 yaşında hayatını kaybeden İstanbul Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşçıoğlu, Babalar Günü'nde, oğlu, torunları ve  aile dostları  tarafından mezarı başında anıldı.
1 Nisan 21.6.2020
PROF. DR. CEMİL TASÇIOĞLU'NA BABALAR GÜNÜ ZİYARETİ
KORONAVİRÜS nedeniyle 1 Nisan'da 68 yaşında hayatını kaybeden İstanbul Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşçıoğlu, Babalar Günü'nde, oğlu, torunları ve aile dostları tarafından mezarı başında anıldı.
1 Nisan 21.6.2020
Son Dakika: Prof. Dr. Cemil Tasçıoğlu'na Babalar Günü ziyareti
Son dakika haberleri: KORONAVİRÜS nedeniyle 1 Nisan'da 68 yaşında hayatını kaybeden İstanbul Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşçıoğlu, Babalar Günü'nde, oğlu, torunları ve aile dostları tarafından mezarı başında anıldı.
1 Nisan 21.6.2020
ONUR TAŞÇIOĞLU, BABASI PROF. DR. CEMİL TAŞÇIOĞLU'NU ANLATTI (TEKRAR)
Onur Taşçıoğlu, "Babamın kulağı stoteskop görevi görüyor, elleriyle hastalık teşhis ediyordu"  "Bir kere, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Twitime cevap vermesi benim için inanılmaz şaşırtıcı oldu çünkü benim de öğrendiğim kadarıyla, hayatında ilk defa yapıyormuş" "Fakat ben şuna çok sevindim, babam vefat etmeden önce yoğun bakımdayken telefonuna son fotoğrafları yüklemiş, en son hep onlara bakmak için. Benim, ortanca ve en küçük kardeşimin fotoğrafları ile torunlarının fotoğraflarını yüklemiş. ve sürekli onlara bakmış" "Fular merakı benden geliyor, eskiden ben çok fular takardım. Daha sonra kendisi takmaya başladı"  "Bunun bir tanesi Süper Lig'e isminin verilmesi. Babam bir futbolseverdi. Olursa mutlu olacağım"  Haber-Kamera: Beyza Nur GÜLER-Güven USTA/İstanbul,   Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden ilk sağlık çalışanı Prof.Dr. Cemil Taşçıoğlu'nun oğlu Onur Taşçıoğlu, Demirören Haber Ajansı 'na konuştu.  Taşçıoğlu, "Babasız ilk babalar günüm. Kolay değil, herhalde tüm gün boyunca her saniye geçmişte neler yaşadıklarımızı düşüneceğim. Her babalar gününde sabah ilk babamı arardım. Bu kez annemi arayacağım çünkü o da bana babalık yapmıştır. Zor olacak ama güçlü olmamız lazım. Herhalde telefon edeceğime, mezarına gidip onunla sohbet edeceğim" dedi.  Koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden ilk sağlık çalışanı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu, adeta salgınla mücadelenin sembolü oldu. Oğlu, Onur Taşçıoğlu onun için "Vefatı bile insanlara bir şeyler öğretti, herkes bu hastalığın ciddiyetinin farkına vardı" diyor. Dostları, öğrencileri ve hastaları tarafından çok sevilen Taşçıoğlu, 1 Nisan günü hayatını kaybettiğinde tüm Türkiye onun için saygı duruşunda bulundu.
1 Nisan 20.6.2020
BABALAR GÜNÜ ARİFESİNDE PROF. DR. CEMİL TAŞÇIOĞLU'NUN OĞLU DHA'YA KONUŞTU
Onur Taşçıoğlu, "Babamın kulağı stoteskop görevi görüyor, elleriyle hastalık teşhis ediyordu"  "Bir kere, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Twitime cevap vermesi benim için inanılmaz şaşırtıcı oldu çünkü benim de öğrendiğim kadarıyla, hayatında ilk defa yapıyormuş" "Fakat ben şuna çok sevindim, babam vefat etmeden önce yoğun bakımdayken telefonuna son fotoğrafları yüklemiş, en son hep onlara bakmak için. Benim, ortanca ve en küçük kardeşimin fotoğrafları ile torunlarının fotoğraflarını yüklemiş. ve sürekli onlara bakmış" "Fular merakı benden geliyor, eskiden ben çok fular takardım. Daha sonra kendisi takmaya başladı"  "Bunun bir tanesi Süper Lig'e isminin verilmesi. Babam bir futbolseverdi. Olursa mutlu olacağım"  Haber-Kamera: Beyza Nur GÜLER-Güven USTA/İstanbul,   Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden ilk sağlık çalışanı Prof.Dr. Cemil Taşçıoğlu'nun oğlu Onur Taşçıoğlu, Demirören Haber Ajansı 'na konuştu.  Taşçıoğlu, "Babasız ilk babalar günüm. Kolay değil, herhalde tüm gün boyunca her saniye geçmişte neler yaşadıklarımızı düşüneceğim. Her babalar gününde sabah ilk babamı arardım. Bu kez annemi arayacağım çünkü o da bana babalık yapmıştır. Zor olacak ama güçlü olmamız lazım. Herhalde telefon edeceğime, mezarına gidip onunla sohbet edeceğim" dedi.  Koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden ilk sağlık çalışanı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu, adeta salgınla mücadelenin sembolü oldu. Oğlu, Onur Taşçıoğlu onun için "Vefatı bile insanlara bir şeyler öğretti, herkes bu hastalığın ciddiyetinin farkına vardı" diyor. Dostları, öğrencileri ve hastaları tarafından çok sevilen Taşçıoğlu, 1 Nisan günü hayatını kaybettiğinde tüm Türkiye onun için saygı duruşunda bulundu.
1 Nisan 20.6.2020
BABALAR GÜNÜ ARİFESİNDE PROF. DR. CEMİL TAŞÇIOĞLU'NUN OĞLU DHA'YA KONUŞTU
Onur Taşçıoğlu, "Babamın kulağı stoteskop görevi görüyor, elleriyle hastalık teşhis ediyordu"  "Bir kere, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Twitime cevap vermesi benim için inanılmaz şaşırtıcı oldu çünkü benim de öğrendiğim kadarıyla, hayatında ilk defa yapıyormuş" "Fakat ben şuna çok sevindim, babam vefat etmeden önce yoğun bakımdayken telefonuna son fotoğrafları yüklemiş, en son hep onlara bakmak için. Benim, ortanca ve en küçük kardeşimin fotoğrafları ile torunlarının fotoğraflarını yüklemiş. ve sürekli onlara bakmış" "Fular merakı benden geliyor, eskiden ben çok fular takardım. Daha sonra kendisi takmaya başladı"  "Bunun bir tanesi Süper Lig'e isminin verilmesi. Babam bir futbolseverdi. Olursa mutlu olacağım"  Haber-Kamera: Beyza Nur GÜLER-Güven USTA/İstanbul,   Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden ilk sağlık çalışanı Prof.Dr. Cemil Taşçıoğlu'nun oğlu Onur Taşçıoğlu, Demirören Haber Ajansı 'na konuştu.  Taşçıoğlu, "Babasız ilk babalar günüm. Kolay değil, herhalde tüm gün boyunca her saniye geçmişte neler yaşadıklarımızı düşüneceğim. Her babalar gününde sabah ilk babamı arardım. Bu kez annemi arayacağım çünkü o da bana babalık yapmıştır. Zor olacak ama güçlü olmamız lazım. Herhalde telefon edeceğime, mezarına gidip onunla sohbet edeceğim" dedi.  Koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden ilk sağlık çalışanı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu, adeta salgınla mücadelenin sembolü oldu. Oğlu, Onur Taşçıoğlu onun için "Vefatı bile insanlara bir şeyler öğretti, herkes bu hastalığın ciddiyetinin farkına vardı" diyor. Dostları, öğrencileri ve hastaları tarafından çok sevilen Taşçıoğlu, 1 Nisan günü hayatını kaybettiğinde tüm Türkiye onun için saygı duruşunda bulundu.
1 Nisan 19.6.2020
ABD Venezuela yakınlarına istihbarat uçağı konuşlandırıyor
Komutanlıktan yapılan açıklamada, konuşlandırmanın geçici ve Karayip bölgesindeki narkotik faaliyetlere destek vermek amacıyla yapılacağı ifade edildi. Açıklamada, adaya ABD Hava Kuvvetlerine bağlı iki E-3 Awacs uçağı, bir E-8 J-Stars uçağı ve bir KC-135 tanker uçağının yanı sıra 200 havacı askerin konuşlandırılacağı bilgisi paylaşıldı. Uçakların, Hollanda'ya bağlı Curaçao adasından havalanıp uluslararası hava sahasında faaliyet göstereceği belirtilen açıklamada, yapılacak sevkiyatı ABD Başkanı Donald Trump'ın 1 Nisan'da verdiği bölgedeki narkotik faaliyetlerle mücadelenin artırılması talimatının bir parçası olduğu belirtildi.
1 Nisan 19.6.2020
Petlas'tan sürücülere yaz lastiği uyarısı
Türkiye'de yasa gereği kış lastiği takma zorunluluğunun bulunduğu illerde, 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında ticari araçlarda M+S (çamur kar) veya kar tanesi işareti taşıyan lastik takılmazsa yasa gereği cezai yaptırım söz konusu oluyor.
1 Nisan 19.6.2020
Zonguldak'ın kurtuluşunun 99. yıl dönümü ve Uzun Mehmet'i Anma Günü
Zonguldak'ın gelişmesinde büyük pay sahibi olanların başında 8 Kasım 1829'da taş kömürünü bulan Uzun Mehmet'in geldiğine dikkati çeken Tosun, açıklamasında, şu ifadelere yer verdi: "Uzun Mehmet'in kömürü bulmasıyla Zonguldak daha da bir önem kazanmıştır. 1. Dünya Savaşı'ndan sonra vatan topraklarının işgali sırasında taş kömürünün de önemini bilen Fransızlar Zonguldak'ı işgal etmişlerdir. Bağımsızlığını, vatanını ve sahip olduğu değerlerini canından, malından aziz bilen Türk milleti, bu yolda tüm varlığını feda etmiştir. Zonguldak halkımızın şanlı direnişi karşısında Fransızlar 21 Haziran 1921'de şehri terk etmişlerdir. Zonguldak, cumhuriyetimizin kuruluşunun ardından 1 Nisan 1924'te il olmuş ve 'cumhuriyet sonrası kurulan ilk il' olma unvanını almıştır.
1 Nisan 19.6.2020
Ayvalık Rahmi M. Koç Müzesi yeniden ziyarete açıldı
Cunda Rahmi M. Koç Müzesi, pazartesi hariç her gün hafta içi 10.00-19.00 saatlerinde (1 Nisan-30 Eylül) ziyaret edilebiliyor.
1 Nisan 18.6.2020
KIA garanti sürelerine 1 ay daha ekledi
Mevcut durumu değerlendiren KIA, 1 Nisan ile 30 Haziran 2020 tarihleri arasında garantisi sona eren araçların garanti sürelerinin 31 Temmuz 2020'ye kadar devam etmesine karar verdiğini duyurdu.
1 Nisan 18.6.2020
EXPO 2021 Hatay'ın tarihini tanıtacak, lezzetlerini tattıracak
EXPO için iki ayrı bölge düşündüklerini belirten Savaş, şöyle konuştu: "Birisi Antakya ve Defne'nin üzerinde 250 dekarlık alan, diğeri de İskenderun'da Karağaç bölgesinde. Karağaç'taki alanımızın gastronomi bölümünün yüzde 50'si tamamlandı. Normal inşaatın da yüzde 70'indeyiz. Antakya bölgesinde ise inşaatın yüzde 60'ını bitirmiş durumdayız. Bunu aralık ayında bitirmeyi planlıyoruz. Yeşil alan konusunda da çalışmalarımız başlamış durumda. İnşaat devam ederken, çalışmaların zarar vermeyeceği bölgelerde fidanlarımızı da dikmeye başladık." "EXPO bahçesinde 2 bin bitki olacak" Savaş, her şeyin planlandığı gibi gittiğini, kentin 1 Nisan 2021'de EXPO'ya hazır olmasını hedeflediklerini dile getirdi.
Şu an buradasınız: 1 Nisan Haberleri | 1 Nisan Haber - Haberler - 1 Nisan haberleri, son dakika 1 nisan haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi | GÜNDEM ÖZETİ / 10 TEMMUZ 2020.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 01:16:50. #1.15#
title