Haberler

CHP Genel Başkan Yardımcısı Altıok Açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına ilişkin, "Ülkenin tapusunu tek bir kişinin üzerine yapmamızı istiyorlar.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına ilişkin, "Ülkenin tapusunu tek bir kişinin üzerine yapmamızı istiyorlar. Neyimiz var, neyimiz yok hepsini tek bir kişiye emanet etmemizi istiyorlar. Buna izin vermemeliyiz, hep birlikte 'Hayır' demeliyiz." değerlendirmesinde bulundu.

Altıok, yaptığı yazılı açıklamada, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek halk oylaması çalışmaları kapsamında Bergama ve Foça ilçelerinde ziyaretlerde bulunduğunu belirtti.

Bergama Belediyesi'nin düzenlediği programda Metin Altıok şiirleri üzerine söyleşi gerçekleştirdiğini vurgulayan Altıok, Kozak Yaylası mahallelerini gezdiğini, maden ve taş işleme tesislerini ziyaret ettiğini kaydetti.

Altınok, Kozak Yaylası'nın en önemli geçim kaynağı olan çam fıstığındaki verimliliğin düşmesine ilişkin işletmeciler ve köylülerle konuyu ele aldıklarını bildirdi.

Hacıhamzalar Mahallesi ziyaretinde köylülerle bir araya gelerek, sohbet ettiğini aktaran Altıok, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye önemli bir dönemeçte. Bir muhtar var ve o tüm evlerin, tüm arazilerin, bütün köyün, istikrar için kendi üzerine tapulanmasını istiyor. Eğer tapulanırsa o köy büyüyecek, kalkınacak, o köyde istikrar olacakmış. Sizler muhtara bu gerekçeyle tapularınızı verir misiniz ? İşte bu referandumdan istenilen budur. Ülkenin tapusunu tek bir kişinin üzerine yapmamızı istiyorlar. Neyimiz var, neyimiz yok hepsini tek bir kişiye emanet etmemizi istiyorlar. Buna izin vermemeliyiz, hep birlikte 'Hayır' demeliyiz."

Foça ilçesi Bağarası Mahallesi'nde de vatandaşlarla buluştuğunu kaydeden Zeynep Altınok, şu görüşlerini paylaştı:

"Türkiye bu dayatmaya karşı boyun eğmeyecek ve 'Hayır' diyecek, buna olan inancım tam. İzmir ise çok güçlü bir 'Hayır' diyecek. Elini sıktığımız, ziyaret ettiğimiz, çayını içtiğimiz Kozak Yaylası köylülerinden Bergama esnafına, maden işçilerinden, Foça halkına kadar bunu net bir biçimde görüyoruz. 17 Nisan sabahı Cumhuriyet'e ve demokrasiye sahip çıkmış olmanın mutluluğuyla uyanacağız."

Kaynak: AA / Politika

Kozak Yaylası Zeynep Altıok Bergama Foça Politika Güncel Haberler

Dondurmacıdan 1500 liralık hesaba isyan eden turistlere: Bana dokunursan 40 adamı karşında bulursun

Dondurmacıdan 1500 liralık hesaba isyan eden turistlere: Bana dokunursan 40 adamı karşında bulursun

Ambulansa yol vermediler, yetmedi önünü kesip kapıyı açtırdılar! Nedeni pes dedirtti

Ambulansa yol vermediler, yetmedi önünü kesip kapıyı açtırdılar! Nedeni pes dedirtti

18 yıl sonra tarihi ziyaret! Erdoğan-Özel görüşmesine ilişkin CHP'den ilk açıklama

18 yıl sonra tarihi ziyaret! Erdoğan-Özel görüşmesine ilişkin CHP'den ilk açıklama

Bakmadan Geçme

Filenin Sultanları maçı ne zaman 12 Haziran Çarşamba? Süper Lig ne zaman başlıyor 2024-25? #9917 Steam çöktü mü? 12 Haziran Çarşamba Steam sorun mu var? Karne tebrik mesajları, en güzel karne tebrik mesajları nelerdir? 2024 en güzel karne tebrik mesajları. 12 Haziran Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Örnek karne görüşleri 2024! Öğretmenler için karne görüşleri örnekleri nelerdir? Karne görüşü örnekleri 2024! Karne görüşü ne yazılır? Öğretmen karne görüşleri örnekleri! 12 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 12 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 12 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 12 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 12 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 12 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 12 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 12 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 12 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Hizbullah ile İsrail gerilimi artarak devam ediyor! Sınırda şimdiye kadarki en derin saldırı yapıldı

Hizbullah ile İsrail gerilimi artarak devam ediyor! Sınırda şimdiye kadarki en derin saldırı yapıldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title