Zehirli İğne Haberleri

Zehirli İğne haber, Zehirli İğne son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zehirli İğne - 03.03.2021
ABD'nin Güney Carolina eyaletinde "kurşuna dizme" idam yöntemleri arasına eklendi
Kurşuna dizerek infaz, zehirli iğne ile infazının yapılamaması durumunda elektrikli sandalyeye alternatif olarak idam yöntemleri arasına eklendi.
Zehirli İğne - 16.01.2021
ABD'de Trump döneminin 13. idamı gerçekleştirildi
Amerikan medyasına yansıyan habere göre, 48 yaşındaki Dustin Higgs, Indiana eyaletindeki federal cezaevinde zehirli iğne kullanılarak cumartesi sabaha karşı yerel saatle 01.
Zehirli İğne - 11.01.2021
Son dakika haber: ABD'nin bitmeyen iç savaşında üçüncü raund: Konfederasyon bayrağı sosyal medyaya karşı
ABD 11 Eylül saldırıları ile Irak, Afganistan ve el Kaide nezdinde İslam ülkelerini kendisine yeni hedef olarak belirlemeden önce kendi topraklarındaki aşırı sağ tehdidin hangi boyutlara varabileceğine dair tecrübe yaşamıştı. Ancak 19 Nisan 1995 günü, Oklahoma City'deki Alfred P. Murrah Federal Binası önünde havaya uçurulan patlayıcı yüklü kamyonet dahi, Washington DC'deki politikacıları gaflet uykularından uyandırmaya yetmedi. Üç buçuk ton patlayıcı ile düzenlenen saldırı 168 kişinin hayatına mal oldu. Oklahoma saldırısı o tarihe kadar ABD topraklarında gerçekleştirilen en büyük terörist eylemdi. Ancak saldırıyı gerçekleştiren, Körfez Savaşı'nda bulunmuş Timothy James McVeigh'e yöneltilen suçlamaların en ağırı "kitle imha silahı kullanmak"tı. Terörizm ona yöneltilen suçlamalar arasında yer almamıştı. Saldırının diğer sorumlusu Terry Nichols de yine terörizm ile değil "kitle imha silahı kullanmak" ve "birinci dereceden cinayetle" yargılandı. McVeigh 2001 yılında zehirli iğne ile idam edildi.
Zehirli İğne - 27.08.2020
ABD'de idam tartışmalarının odağındaki Kızılderilinin cezası infaz edildi
Arizona eyaletinde, 19 yıl önce bir kadın ve 9 yaşındaki torununun öldürülmesindeki rolünden ötürü idama mahkum edilen 38 yaşındaki Mitchell'e, Indiana'da Terre Haute'deki federal hapishanede zehirli iğne zerk edildi.
Zehirli İğne - 16.07.2020
ABD'de 17 yıl aradan sonra ikinci kez federal bir mahkum idam edildi
Indiana'daki Terre Haute cezaevinde kalan 68 yaşındaki Wesley Purkey isimli mahkum, yerel saat ile 08.19'da zehirli iğne ile idam edildi.
Zehirli İğne - 14.07.2020
ABD'de 17 yıl sonra ilk idam
ABD'nin Indiana eyaletinde dün 17 yıl aradan sonra ilk kez federal mahkemenin kararıyla idam cezası uygulanması bekleniyordu. Başkent Washington D.C.'de bulunan bölge mahkemesi 3 cinayet zanlısı Daniel Lewis Lee ve beraberindeki 2 idam mahkumunun infazlarını saatler kala durdurmuştu. Durdurma kararının ardından ABD'deki Yüksek Mahkeme, 17 yıl aradan sonra idam edilmesi planlanan ilk federal mahkumların infazlarının önünü yeniden açmıştı. Yüksek mahkemenin kararından saatler sonra ilk kez bir mahkum idam edildi. Daniel Lewis Lee'nin, Terre Haute Federal Cezaevi'nde zehirli iğne yoluyla idam edildiği açıklandı.
Zehirli İğne - 14.07.2020
Son dakika... ABD Yüksek Mahkemesi federal mahkumların idamının önünü açtı
Chutkan, "Mahkememizin elindeki bilimsel veriler, zehirli iğne ile infazın, sanık üzerinde aşırı acı ve gereksiz ızdıraba yol açacağını gösteriyor.
Zehirli İğne - 13.07.2020
ABD'de 17 yıl aradan sonraki ilk federal idamlara erteleme
Söz konusu mahkumların zehirli iğne ile infaz edileceğine dikkati çeken Chutkan, "Mahkememizin elindeki bilimsel veriler, zehirli iğne ile infazın, sanık üzerinde aşırı acı ve gereksiz ızdıraba yol açacağını gösteriyor.
Zehirli İğne - 10.07.2020
AB'den ABD'ye idam cezası tepkisi
ABD'de halen 29 eyalette idam cezası uygulanıyor ve federal kanunlara göre cezalar "pentobarbital" adlı zehirli iğne kullanılarak infaz ediliyor.
Zehirli İğne - 25.07.2019
ABD'de federal hükümet idam cezası infazlarını yeniden getiriyor
ABD'de halen 29 eyalette idam cezası uygulanıyor ve federal kanunlara göre cezalar "pentobarbital" adlı zehirli iğne kullanılarak infaz ediliyor.
Zehirli İğne - 13.07.2019
"Doğaya çıkanlar arının dikkatini çeken renkte giyinmesin"
Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Alaşehir Meslek Yüksekokulu Bitki Koruma Programı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Anlaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 15 yıldır böcekler ve arılar üzerine araştırmalar yaptığını, zar kanatlılar takımı içinde yer alan arılardan zehirli iğne taşıyanların, soktuğunda genelde deride yanma, kaşınma, şişlik ve kısa süreli ağrı şikayetlerine neden olduğunu anlattı.
Zehirli İğne - 13.07.2019
"Doğaya çıkanlar arının dikkatini çeken renkte giyinmesin"
Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Alaşehir Meslek Yüksekokulu Bitki Koruma Programı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Anlaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 15 yıldır böcekler ve arılar üzerine araştırmalar yaptığını, zar kanatlılar takımı içinde yer alan arılardan zehirli iğne taşıyanların, soktuğunda genelde deride yanma, kaşınma, şişlik ve kısa süreli ağrı şikayetlerine neden olduğunu anlattı.
Zehirli İğne - 19.06.2018
Tayland'da 9 Yıl Sonra İlk İdam
Tayland'da 9 yıl sonra ilk kez bir kişi idam edildi. Ülkede 17 yaşındaki bir kişiyi cep telefonunu vermediği için defalarca bıçaklayarak öldüren ve 2012 yılında hakkında idam kararı verilen Theerasak Longji'i idam edildi. 26 yaşındaki Longji, zehirli iğne ile dün idam edildi.
Zehirli İğne - 19.06.2018
Tayland'da 9 Yıldan Sonra İdam Cezası İnfaz Edildi
Ceza İnfaz Kurumundan yapılan açıklamada, 2012'de 17 yaşındaki bir genci cep telefonunu vermediği için 24 kez bıçaklayarak öldüren 26 yaşındaki Theerasak Longji'nin zehirli iğneyle idam edildiği kaydedildi.
Zehirli İğne - 09.05.2018
Abdülhamid"İn Takıları "Payitaht"Tan
Karacan, dizinin bir bölümü için istenen zehirli iğnesi bulunan özel gümüş yüzüğü 3 günlük yoğun ve titiz çalışmayla yaptıklarını sözlerine ekledi.
Zehirli İğne - 08.03.2018
Güney Carolina Eyaletinde Elektrikli Sandalyeyle İnfaza Onay
ABD'nin Güney Carolina eyaletinde senato, idam cezası mahkumların zehirli iğne seçeneği sunulmadan elektrikli sandalyeyle infaz edilmesine ilişkin kanun teklifini onayladı.
Zehirli İğne - 07.03.2018
ABD'den Kuzey Kore'ye Yeni Yaptırım Kararı
Kim Jong-un'un üvey ağabeyi Kim Jong-nam, 13 Şubat 2017'de Malezya'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetmişti. İki kadın ajanın, havaalanında Kim Jong-nam'a zehirli iğneyle saldırı düzenlediği ifade edilmişti.
Zehirli İğne - 25.08.2017
Florida'da İki Siyahiyi Öldüren Beyaz Amerikalı İdam Edildi
Yıllar önce iki siyahiyi öldürdüğü gerekçesiyle yargılanıp idama mahkum edilen beyaz Amerikalı Mark Asay'ın (53) cezasının infazı, tutuklu bulunduğu Railford'daki eyalet hapishanesinde ABD'de ilk kez kullanılan zehirli iğneyle gerçekleştirildi.
Zehirli İğne - 23.08.2017
Vali İdam Mahkumunu "İpten Aldı"
Talepleri değerlendiren Greitens, dün itibarıyla Bonne Terre'deki cezaevinde zehirli iğneyle idam edilmesi beklenen Williams'ın infaz kararını geçici olarak durdurdu.
Zehirli İğne - 04.08.2017
İsveç'te Ayının Saldırdığı Kişi Öldü
Parkın sözcüsü Sven Brunberg, saldırının tam olarak nasıl gerçekleştiğini bilmediklerini belirterek, saldırının ardından ayıya zehirli iğne yapıldığını ve parkın gün içerisinde ziyarete kapandığı açıklandı.
Zehirli İğne - 07.05.2017
Zonguldak'ta Sokak Köpeklerinin Zehirlendiği İddiası
Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde 6 sokak köpeğinin "zehirli iğne" ile itlaf edildiği iddia edildi.
Zehirli İğne - 28.04.2017
Bm, ABD'deki İdamlardan Rahatsız
ABD'ye idam cezasını kaldırma çağrısında bulunan Throssell, "İnfaz sürecinde kullanılan zehirli iğnelerin kullanım süresinin 30 Nisan'da dolacağı gerekçesiyle idamların hızlandırılması mahkumların idam kararlarına karşı çıkma sürecindeki haklarını ortadan kaldırıyor.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Zehirli İğne Haberleri | Zehirli İğne Haber - Haberler - Zehirli İğne haberleri, son dakika zehirli iğne haber ve gelişmeleri burada. ABD'nin Güney Carolina eyaletinde kurşuna dizme idam yöntemleri arasına eklendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 17:44:37. #1.15#

title