Yüzme Kursları Kayıtları 29 Mayıs'ta
Haberler » Yerel » Haber

Yüzme Kursları Kayıtları 29 Mayıs'ta

Adana Büyükşehir Belediyesi Tarafından "Anaların Yüreği Yanmayacak" Sloganından Hareketle Düzenlenen Yüzme Kursu Kayıtları 29 Mayıs 2007 Salı Günü Başlıyor.

Yüzme Kursları Kayıtları 29 Mayıs'ta

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından "Anaların yüreği yanmayacak" sloganından hareketle düzenlenen yüzme kursu kayıtları 29 Mayıs 2007 Salı günü başlıyor.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanı ve Sportif Faaliyetler sorumlusu Tuncer Akdoğan'ın verdiği bilgiye göre, 7-15 yaş grubu arasındaki çocukları kapsayacak yüzme kursları için başvurular Büyükşehir Belediyesi'nin Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü'ne (Mimar Sinan Parkı Karşısı, ASKİ Şantiyesi içi) yapılacak. Kayıt için önceden ismini yazdıran çocuklar, velileriyle beraber 2 adet resimle Sağlık Şube Müdürlüğü'ne müracaat edecekler.

Dördüncü Yüzme Şenliği adı altında 18 Haziran Pazartesi günü başlayacak kurslarla ilgili Sağlık Şube Müdürlüğü'nün 459 13 70, Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nün 457 03 42 numaralı telefonlarından bilgi alınabilir.

Doktorların sağlık kontrolüyle başlayacak başvurularda kriterlere uyan çocukların kayıtları yapılacak. Kursların ilk dönemi 18 Haziran-5 Temmuz, ikinci dönemi 9 Temmuz-26 Temmuz, üçüncü dönemi 30 Temmuz-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Dördüncü kurs dönemi ise 20 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında tamamlanacaktır.

Kursiyerler günde bir saat, haftada dört gün olmak üzere üç hafta eğitim görecekler. Terlik, şapka, şort, mayo, tişört, havluları ücretsiz verilecek olan kursiyerler, resimli yüzme havuzu giriş kartlarıyla kurs süresince belediye otobüslerinden de ücretsiz yararlanabilecekler.

Bugüne kadar yaklaşık 36 bin çocuğa yüzme kursu öğretildiğini, bu yılki yüzme kurslarında da 15 bin çocuğa yüzme öğretmeyi hedeflediklerini kaydeden Akdoğan, "Kurslarımız 3'er hafta olmak üzere 4 dönem yapılacaktır. Seyhan ve Yüreğir'deki 15 havuzda verilecek eğitim, toplam 200 yüzme antrenörü nezaretinde yürütülecektir" şeklinde konuştu.

Yüzme bilmeyen çocukların serinlemek amacıyla kanallara girerek boğulma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, "Okullar tatile girecek, çocuklarımız yine sağlıklı ve hijyenik ortamda yüzme öğrenecek. Böylece bu yaz döneminde de kanallara ve baraj gölüne girmeleri önlenmiş olacak. Bu yıl da annelerin yüreği yanmayacak" dedi.

(AB-AB-AB-Y)

14.05.2007 13:19 TSİ