Haberler

Veteriner Hekim Volkan Lale, Ölüm Yıl Dönümünde Anıldı

Güncelleme:

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde mezbahada çıkan kavgada hayatını kaybeden veteriner hekim Volkan Lale, ikinci ölüm yıl dönümünde mezarı başında anıldı. Eşi ve meslektaşları, adaletin yerini bulmasını bekliyor. Türk Veteriner Hekimler Birliği ve Veteriner Hekimleri Derneği, sağlıkta şiddet yasasının veteriner hekimleri kapsam dışında bıraktığına dikkat çekti.

SEYFİ ÇELİKKAYA

(YOZGAT)- Yozgat'ın Sorgun ilçesinde, 2022 yılında mezbahada çıkan bıçaklı kavgada hayatını kaybeden veteriner hekim Volkan Lale, ikinci ölüm yıl dönümünde mezarı başında anıldı. Veteriner hekimin eşi Dilek Lale, eşinin katillerinin cezalandırılmasını beklediklerini söyledi.

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde, önceki yıl mezbahada çıkan kavgada bıçaklanarak yaşamını yitiren veteriner hekim Volkan Lale için doğum yeri olan Sorgun'un Mehmetbeyli köyündeki mezarı başında anma programı düzenlendi. Yozgat Veteriner Hekimler Odası tarafından düzenlenen anma programına, veteriner hekim Volkan Lale'nin yakınları, eşi ve çocuklarıyla birlikte meslekteşları da katıldı. Volkan Lale için dualar okundu. Volkan Lale'nin eşi 3 çocuk annesi Dilek Lale, "Çok zorlu günler geçirdik, hala geçiriyoruz, Mahkeme sürecinde özellikle. İstediğimiz sonucu alamadık. Bu bizi daha çok üzdü. Adalet yerini bulmadı. Yargı süreci hala devam ediyor. İnşallah istediğimiz gibi olur sonuç" dedi.

"MESLEKTAŞIMIZI UNUTMAYACAĞIZ"

Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan, "Toplum sağlığını korumak isterken canını verdi, meslektaşımız şehit oldu, meslek şehidimiz. Bizler geçen yılda olduğu gibi bu senede buradayız. Meslektaşımızı unutmayacağız. Bütün camiamız burada olacağız, unutturmayacağız. Aslında bizim mesleğimiz için bir sembol isim oldu. Dolayısıyla daima anıp, diğer meslektaşlarımızın da bunu unutmaması, toplum sağlığıyla ilgili ülkemizin genel gelenekleriyle ilgili bu saygıyı daima yaşatmayı planlıyoruz" diye konuştu.

"VETERİNER HEKİMLER KAPSAM İÇİNE ALINMIYOR"

Veteriner Hekimleri Derneği Genel Başkanı Dr. Gülay Ertürk, sağlıkta şiddet yasasının içerisinde veteriner hekimlerin alınmadığına dikkat çekerek, şöyle konuştu:

"Volkan Lale gerçekten kamu halk sağlığını, toplum sağlığını öncelediği için hunharca katledilerek aramızdan ayrıldı, ayrılmak zorunda bırakıldı, şehit edildi. Veteriner hekimler olarak onun meslektaşı olarak öncelikle acılı ailenin yanındayız. O acı hepimizin acısı. Diliyoruz ki bu tarz olaylar tekrarlanmasın, yaşanmasın. Ancak bu olay cinayetle sonuçlanan bir olaydı, meslektaşımızı şehit ettiler. Şehitlik aşamasına gelmeden yine birçok mağduriyete maruz bırakılan, darp edilen, yine mesleğini icra ederken, halk sağlığını öncelediği için, işini yaparken darp edilerek zor durumda bırakılan birçok veteriner hekim var. Buna rağmen ne yazık ki sağlıkta şiddet yasasının içerisinde birer sağlık çalışanı olduğu halde Veteriner hekimler kapsam içine alınmıyor. Kapsam dışında bulunduruluyor. Bu cumartesi günü Dünya Veteriner Hekimler Günü. Biz bugün burada çok değerli bir meslektaşımızın ölümünün ikinci yılında onu anmak üzere bulunuyoruz. Acı hepimizin acısı. Diliyoruz ki bu olaylar bir kez daha yaşanmasın."

Kaynak: ANKA / Yerel

Yozgat Yerel Haberler Hukuk Yerel Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere 'Sen insan değilsin' diyerek tepki gösterdi

Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere "Sen insan değilsin" diyerek tepki gösterdi

Bakmadan Geçme

AHU TUĞBA SAĞLIK DURUMU! Ahu Tuğba kaza mı geçirdi, durumu nasıl? ARDA GÜLER HANGİ TAKIMA TRANSFER OLACAK? Arda Güler Real Madrid'den ayrılıyor mu? Kurban Bayramı bitti mi? 20 Haziran Perşembe Kurban Bayramı tatili bitti mi, resmi tatil bitti mi? Bugün BORSA açık mı? 20 Haziran Perşembe BORSA kapalı mı, açık mı? Borsa İstanbul kaçta açılıyor? Bugün PTT açık mı? 20 Haziran Perşembe PTT kapalı mı, açık mı? Bugün sağlık ocakları açık mı? 20 Haziran Perşembe sağlık ocakları kapalı mı, açık mı? Bugün resmi tatil mi? 20 Haziran Perşembe resmi tatil mi, değil mi? Bugün devlet daireleri ve kamu kurumları açık mı? EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

title