Yeşilyurt Myo İlk Mezunlarını Verdi - Haberler
Haberi Paylaş

Yeşilyurt Myo İlk Mezunlarını Verdi

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Yeşilyurt Myo İlk Mezunlarını Verdi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulu (MYO) ilk mezunlarını verdi.2011 - 2012 eğitim öğretime başlayan Yeşilyurt Demir Çelik MYO bu yıl 227 öğrencisini mezun etti.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulu (MYO) ilk mezunlarını verdi.

2011 - 2012 eğitim öğretime başlayan Yeşilyurt Demir Çelik MYO bu yıl 227 öğrencisini mezun etti. Okul bahçesinde gerçekleşen mezuniyet töreninde konuşan Yeşilyurt Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Yeşilyurt, "Büyüyen bir Türkiye'nin son zamanda en çok aradığı ara elamanlarını işte bu arkadaşlarımız ile gidereceğiz. Samsun ve bağlı ilçelerde 8 - 10 tane meslek okulları var. Ama bunun yanında 2 yıllık da olsa yüksekokul yoktu. Biz Yeşilyurt Grubu olarak bunu azmettik ve başardık. Mezun olan öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum" dedi.

Yeşilyurt Demir Çelik MYO'nun üniversite ve sanayi işbirliğinin bir ürünü olduğunu belirten Yeşilyurt Demir Çelik MYO Müdürü Doç. Dr. Muhammet Dervişoğlu, "Bu okulu bize yaptıran Yeşilyurt Grubu adına Cemal Yeşilyurt'a teşekkür ederiz. Okul sanayiciler tarafından benimsenmiş ve sahiplenmiş. 660 öğrenci ile eğitime başladık. Bu öğrencilerden 227'si mezun olmuş durumda. Şu anda elektrik, elektronik, kimyasal teknolojisi ve otomobil teknolojisi şeklinde 4 bölümde eğitim öğretim gösteriyoruz. Gelecek yıl endüstriyel kalıpçılık, bilgisayar teknolojisi ve gıda teknolojisi bölümlerine öğrenci alacağız" diye konuştu.

Türkiye'nin kalkınması için eğitim ve üretim alanlarının çok önemli olduğunu ifade eden OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, "İş adamlarımız kalifiye, nitelikli eleman arıyor ama bulamıyordu. MYO ve üniversite mezunu öğrenciler de iş bulamıyordu. Bunu irdelediğimizde şunu gördük: Verilen eğitim, istenen elemanı yetiştirmede yetersiz kalıyor. Bu projenin gerçekleşmesinde en önemli katkıyı sağlayan Samsun TSO ve bu binayı yapıp üniversitemize bağışlayan Cemal Yeşilyurt'a teşekkür ediyorum. Ülkemizin kalkınması ve insanımızın mutluluğu için eğitim ve üretim alanları çok önemlidir. Genç mezunlarımızın bundan sonra hayata atılacaklar ve üretim sürecine dahil olacaklar" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından mezun olan öğrencilere mezuniyet belgeleri ve okulu birinci bitiren Mustafa Samur, ikinci bitiren Bünyamin Acar, üçüncü bitiren Selamet Göl ve bölümlerinde dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Verilen hediyelerin ardından Yeşilyurt Demir Çelik MYO'dan mezun olan 227 öğrenci keplerini havaya fırlatarak mezuniyetlerini kutladılar.

Mezuniyet törenine Tekkeköy Kaymakamı Köksal Şakalar, OMÜ Rektör Yardımcıları, dekanlar, Baro Başkanı Necat Anıl, Tekkeköy Belediye Başkan Yardımcısı İdris Kuşlu, öğretim görevlileri, iş adamları ve veliler katıldı. - SAMSUN

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Yeşilyurt Demir Çelik, Cemal Yeşilyurt, Samsun, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title