Haberler

Yaralı Angut Kuşuları Tedavi Altına Alındı

Güncelleme:

Acıgöl ilçesinde, vatandaşlar tarafından yaralı bulunan iki Angut kuşu tedavi edildi.

Tepeköy köyü yakınlarında vatandaşlar tarafından kanatlarından yaralı vaziyette bulunan iki Angut kuşu,  Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, tedavileri yapıldıktan sonra korum altına alındı.

Angut kuşlarının bakımıyla ilgilenen Av Koruma Memuru Çalışkan, kanatlarından yaralı olan Angut kuşlarının Orman ve Su İşleri Müdürlüğü tarafından tedavi edildiğini söyledi.

Nesli tükenmekte olan Angut Kuşlarının ördekgillerden evcilleştirilebilen dalıcı bir yaban kuşu türü olduğunu belirten çalışkan, "Angut kuşları yeryüzündeki canlılar içerisinde tek eşli yaşayan nadir türlerden biridir. Göl, bataklık ve akarsularda yaşayan angutlar, eşi öldükten sonra eşinin etrafında dolaşarak ağıt yakıyor, başka bir kuş ile çiftleşmeden hayatının sonuna kadar yas tutuyor." diye konuştu.

Orman ve Su İşleri Nevşehir Şube Müdürlüğü korumasında bulunan iki Angut kuşunın, tedavisinin ardından doğal yaşam alanına bırakılması planlanıyor. - Nevşehir

Kaynak: AA / Yerel

Nevşehir Tepeköy Yerel Haberler

File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

Küçük çocuğu zorla dudaklarından öptürmüştü! Genç kadın TikTok rezaleti sonrası gözaltına alındı

Küçük çocuğu zorla dudaklarından öptürmüştü! Genç kadın TikTok rezaleti sonrası gözaltına alındı

CHP heyeti, Bakan Şimşek ile görüştü! Taleplerini 4 ana başlık üzerinden sıraladılar

CHP heyeti, Bakan Şimşek ile görüştü! Taleplerini 4 ana başlık üzerinden sıraladılar

Bakmadan Geçme

BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! Babamın Penguenleri filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Babamın Penguenleri filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 Renkli güneş kremi kullanmak zararlı mı? Renkli güneş kremi mi daha iyi renksiz mi? Renkli güneş koruyucusu nedir? Buket Özgünlü serbest bırakıldı mı? Buket Özgünlü neden tutuklandı? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! 24 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! 24 Haziran 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? ÖSYM OBP nedir, nasıl hesaplanır? OBP nasıl güncellenir? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi! Bugünkü EURO 2024 maçları saat kaçta? 24 Haziran bugün kimin maçı var? Sokak hayvanları yasası nedir? Sokak köpekleri uyutulacak mı? 2024 TBMM'de sokak hayvanları kanun teklifinde son durum! 25 Haziran Salı 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 25 Haziran burç yorumları nedir?
Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen 'Azmanbüs' açıklaması

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen "Azmanbüs" açıklaması

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title