Vali Güvenç, Öğretmenler Günü Kutlamalarına Katıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Vali Güvenç, Öğretmenler Günü Kutlamalarına Katıldı

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Vali Güvenç, Öğretmenler Günü Kutlamalarına Katıldı

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Şanlıurfa Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Resim Sergisi ve kutlama programına katıldı.
Milli Eğitim Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinliklerde Vali Güvenç, ilk...

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Şanlıurfa Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Resim Sergisi ve kutlama programına katıldı.

Milli Eğitim Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinliklerde Vali Güvenç, ilk olarak öğrenciler tarafından yapılan resimlerden oluşan sergiyi gezdi. Serginin ardından Konferans Salonu'na geçilirken İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci tarafından günün anlam ve önemine yönelik bir konuşma gerçekleştirildi.

İlci, "İçinde bulunduğumuz yüzyıl bilgiyi üretme ve kullanmada zaman kavramının zorladığı bir yüzyıl olacaktır. İnsanların ve milletlerin ayakta kalmaları ancak çağın en güzel bilgisine sahip olabilmek, onu üretebilmekle mümkün olacaktır. Bu gelişme öğretmenlik mesleğine yeni boyutlar ve sorumluluklar yüklemektedir" dedi.

Sevgi, sabır ve hoşgörü timsali olan öğretmenlerin, birikimleri, duruşu, olumlu ve örnek davranışları ile çocukları ve gençleri yarınlara hazırlanmasında öğretmenin öneminin hiç bir zaman göz ardı edilemeyeceğini sözlerine ekleyen İlci; bir ülkenin en büyük zenginliğinin eğitilmiş insan gücü olduğunu dile getirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci'nin konuşmasının ardından Vali Celalettin Güvenç tarafından emekli olan öğretmenlere Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan nişanlar takdim edildi.

Takdim sırasında kısa bir konuşma yapan Vali Güvenç, öğretmenlere minnettar olduklarını dile getirerek; "Atatürk'ün dediği gibi, bu ülke muasır medeniyetler seviyesine ulaşacaksa siz öğretmenler sayesinde ulaşacak" dedi.

Programda ayrıca, mesleğe yeni başlayan aday öğretmenler dev Türk bayrağı altında yemin ederek öğretmen marşını seslendirdi.

Takdim töreni ve öğretmen yemininin ardından öğrenciler tarafından hazırlanan gösterileri izleyen Vali Güvenç, gösterilerin hazırlanmasında emeği geçen öğretmenleri ve sahne alan öğrencileri tebrik etti.

Kutlama programında Vali Celalettin Güvenç'e 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İhsan Başbozkurt, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Al, Vali Yardımcısı Cengizhan Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Selman Kömürcü, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, çok sayıda öğretmen ve öğrenciler eşlik etti. - ŞANLIURFA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Celalettin Güvenç Metin İlci Şanlıurfa Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title