Haberler

Vali Düzgün: "Dini Doğru Anlamalıyız"

Vali Orhan Düzgün, Kayseri Müftüsü Şahin Güven ve İl Müftü Yardımcılarını “Kutlu Doğum Haftası” kapsamında makamında kabul etti.

Vali Orhan Düzgün, Kayseri Müftüsü Şahin Güven ve İl Müftü Yardımcılarını "Kutlu Doğum Haftası" kapsamında makamında kabul etti.

Müftü Yardımcıları Mahmut Taşyapan, Galip Koçer, Salih Sezik ve Atıf Akşit ile Melikgazi ve Talas Müftülerinin de hazır bulunduğu ziyarette İl Müftüsü Şahin Güven tarafından Vali Düzgün'e "Kutlu Doğum Haftası'nın sembolü gül takdim edildi.

Vali Düzgün, Kutlu Doğum Haftasının Peygamberimizi anlamak adına bir vesile olmasını dileyerek, Peygamber Efendimizin yaşantısını örnek alarak yaşamanın son derece önemli olduğunu belirtti.

Dini ne kadar doğru anlarsak insanlar arasındaki ilişkilerde ve toplum hayatında huzurun o derece yerinde olacağını kaydeden Vali Düzgün, dini ne kadar yanlış yorumlarsak da bu ilişkilerin zararlarının daha fazla olacağını, dini yanlış anlamanın ve yorumlamanın dinimize vereceği zararın din düşmanlarının vereceği zarardan daha fazla olacağını ifade etti.

Günümüzde sözde İslam adına hareket eden bazı terör örgütlerinin İslamiyet'e ne kadar zarar verdiğini maalesef gördüklerini, bu örgüt mensuplarının yapmış oldukları yanlışların, İslamiyet'in özünü ve hakikatini bilmeyen kişilerin dinimizden soğumasına yol açtığını belirten Vali Düzgün, onun için dini anlamak konusunda bütün Müslümanların Peygamberimizin hayatını okumaları ve örnek almalarının son derece önemli olduğunu dile getirdi.

İl Müftüsü Şahin Güven ise 1989 yılından bu güne kadar her yıl 14-20 Nisan tarihleri arası Kutlu Doğum Haftası olarak etkinlikler düzenlendiğini belirterek, bu yıl ise Kutlu Doğum Haftasının Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 9-22 Nisan arasında yaklaşık 2 haftalık bir süre içinde yapılacağını söyledi.

Müftü Güven, Kutlu Doğum Haftası kapsamında 50'ye yakın program düzenlediklerini ancak en büyük ve kapsamlı programın 15 Nisan Cuma akşamı Kadir Has Kongre Merkezinde olacağına işaret ederek, tüm vatandaşları programa davet etti. - KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Vali Orhan Düzgün Şahin Güven Kayseri Müftü Yerel Haberler

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title