Haberler

Vali Çelik, direksiyonun başına geçip, Aizanoi Antik Kenti'ni gezdirdi

Yerel Haberler

Vali Çelik, direksiyonun başına geçip, Aizanoi Antik Kenti'ni gezdirdi Aizanoi Antik Kenti'nin doğal güzelliklerini ve tarihi değerlerini keşfetmeyi kolaylaştıracak elektrikli araçları inceleyen Kütahya Valisi Ali Çelik, direksiyona geçerek beraberindeki heyete antik kenti gezdirdi.

Vali Çelik, direksiyonun başına geçip, Aizanoi Antik Kenti'ni gezdirdi

KÜTAHYA - Aizanoi Antik Kenti'nin doğal güzelliklerini ve tarihi değerlerini keşfetmeyi kolaylaştıracak elektrikli araçları inceleyen Kütahya Valisi Ali Çelik, direksiyona geçerek beraberindeki heyete antik kenti gezdirdi. Vali Çelik, restorasyonu tamamlanan konaklarda da incelemelerde bulundu.

Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesinde bulunan, dünyanın ilk borsası, en iyi korunmuş Zeus Tapınağı ve benzeri olmayan tiyatro-stadyum kompleksine ev sahipliği yapan Aizanoi Antik Kenti'nin tarihi ve kültürel zenginlikleri Kütahya Valisi Ali Çelik'in önderliğinde ilgili kurum ve kuruluşların destekleriyle turizm için fırsata dönüştürülüyor.

Aizanoi Antik Kenti'nin korunarak geleceğe aktarılması ve turizmde adını duyurması için hayata geçirilen projeleri ve antik kentteki son gelişmeleri yerinde görmek için Çavdarhisar'a giden Vali Ali Çelik incelemelerine restorasyonu tamamlanan tarihi Roma köprüsüyle başladı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Kütahya Valiliği Çavdarhisar Kütahya Yerel Haberler

title