Türk Anneler Derneği Eğitimlerine Devam Ediyor - Haberler
Haberi Paylaş

Türk Anneler Derneği Eğitimlerine Devam Ediyor

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Türk Anneler Derneği Eğitimlerine Devam Ediyor

Türk Anneler Derneği Kastamonu Şubesi tarafından "Güvenli Yarınlar İçin Bilinçli, Sağlıklı, Mutlu Kadınlar ve Yarınlar Projesi" kapsamında eğitim programlarına devam ediyor.

Türk Anneler Derneği Kastamonu Şubesi tarafından "Güvenli Yarınlar İçin Bilinçli, Sağlıklı, Mutlu Kadınlar ve Yarınlar Projesi" kapsamında eğitim programlarına devam ediyor.

Kastamonu Belediyesi'nin de destek verdiği projede, Türk Anneler Derneği Kastamonu Şubesi tarafından kadınlara yönelik eğitimler verilmeye devam ediyor. Belediye Toplantı Salonunda düzenlenen programda,

Kadın Hakları ve Kadına Yönelik Şiddet konusunda da çalışmalarını sürdüren Türk Anneler Derneği Kastamonu Şubesi, Av. Sibel Karakaş ile beraber hanımlara olası şiddet durumlarında kullanabilecekleri yasal mevzuatlar hakkında bilgi verdi.

Kadınların, çeşitli konularda bilgilendirilerek, çalışmalar hakkında bilgi verildiği toplantıda konuşan Türk Anneler Derneği Kastamonu Şubesi Başkanı Ayten Kızıltan, dernek olarak projenin başladığı günden bugüne kadar geçen süreç içerisinde güvenli yarınlar için bilinçli, sağlıklı, mutlu kadınlar ve yarınlar için uğraştıklarını ve bundan sonra da uğraşmaya devam edeceklerini söyledi. Eğitim projesi kapsamında bugüne kadar il genelinde 600 öğrencinin göz taramasından geçirildiğini belirterek: "Eğitim projesi kapsamında ilçeler dahil 600 çocuğumuza göz taraması gerçekleştirdik ve 600 çocuğumuzun yaklaşık 60 tanesinde göz kusuru olduğunu gördük. Göz kusuru olan çocuklarımızın tedavilerini başlattık ve tedavileri devam ediyor. 250 kadınımıza KETEM tarafından kanser testi yaptırdık ve test sonrasında 25 kadınımızı tedaviye çağırdık. Sonuç olarak proje kapsamında çocuklarımıza ve kadınlarımıza yardımcı olmaya çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz. Bir kişiye bile faydamız olmuş ise eğer projemiz hedefine ulaşmış demektir" dedi. - KASTAMONU

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Kastamonu Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title