Salihli'nin 2015 Bütçesi Beş Milyon Açık Verecek - Haberler
Haberi Paylaş

Salihli'nin 2015 Bütçesi Beş Milyon Açık Verecek

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Salihli'nin 2015 Bütçesi Beş Milyon Açık Verecek

Salihli Belediye Meclisi 2015 yılı bütçesini görüşmek üzere önceki akşam bir araya geldi.

Salihli Belediye Meclisi 2015 yılı bütçesini görüşmek üzere önceki akşam bir araya geldi. Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda Salihli Belediyesi'nin 2015 bütçesi görüşüldü. Belediye meclisi hazır olan 2015 yılı bütçesini madde madde görüşüp karara bağladı.

Salihli Belediye Meclisi 2015 yılı bütçesini görüşmek üzere önceki akşam bir araya geldi. Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda Salihli Belediyesi'nin 2015 bütçesi madde madde görüşülüp oy birliği ile kabul edildi. Salihli Belediyesi'nin 2015 yılında geliri 103 milyon 726 bin 798 Lira, Gideri ise 108 Milyon 726 Bin 798 lira olarak belirlendi. İller Bankası'ndan 5 Milyon lira kredi alınarak bütçede gelir ve gider tablosundaki dengenin sağlanması oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Başkan Yardımcılarına 2015 yılında yüzde 65 oranında bürüt maaş verilmesini kararlaştıran Belediye Meclisi Üyeleri, Salihli Merkez ve Mahallelerinde ikamet eden gazi ve şehit ailelerinden talep gelmesi halinde Kurşunlu Kaplıcalarından 10 gün ücretsiz olarak faydalandırılması teklifini oy birliği ile kabul ettiler.

Bütçe görüşmelerinin ardından CHP Grubu adına söz alan Mesut Ceylan Salihli Belediyesi'nin 2015 yılı bütçesini abartılı bulduğunu belirterek, "Büyükşehir Yasası Kapsamında Salihli Belediyesi'nin gelir kaynağı olan Su Kanalizasyon Müdürlüğü, Garaj Müdürlüğü ve Hal Müdürlüğü Manisa Büyükşehir Belediyesine bağlandı. Bu nedenle Salihli Belediyesi'nin gelirlerinde yüzde 40 oranında azalma oldu. Ancak verilen taahhütleri göz önüne alırsak açık veren bütçe hazırlanırken abartılmış olduğunu düşünüyorum" dedi.

AK Parti Grubu adına söz alan Hidayet Deniz, E 96 Karayoluna yapılması gündemde olan alt geçit için Karayolları Müdürlüğü ile protokol yapılıp yapılmadığını sordu.

Belediye Başkanı Zeki Kayda, "Salihli Belediyesi'nin 2015 bütçesini hazırlarken, Su Kanalizasyon Müdürlüğü, Hal Müdürlüğü ve Garaj Müdürlüğünün Büyükşehir'e aktarılacağını ve bu nedenle gelirin yüzde 40 oranında azalacağını göz önünde bulundurduk. Dur-Geç Köprülerinin ihalesi yapıldı. E 96 Karayolu üzerinde Garaj önü ve Dört Yol kavşakları için gerekli etüt çalışmaları yapıldı. Projenin hazırlanması için ihale süreci başlatıldı. Büyük bir ihtimalle alt geçit yapılması yönünde karar verilecek. Bu çalışmaların yapılabilmesi, için Karayolları Müdürlüğü ile görüşüp, protokol imzaladık" dedi. - MANİSA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Salihli Belediyesi, İller Bankası, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

CENK:

millet hizmet görsün adam gibi adam. . .

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title