Haberler

Salihli'de yeni yılın ilk meclis toplantısı yapıldı

Güncelleme:

Salihli Belediye Meclisi, 2022 yılının ilk meclis toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirdi.

Salihli Belediye Meclisi, 2022 yılının ilk meclis toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda, meclis üyeleri 13 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, "Salihli Belediye Meclisi olarak 2022 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdik. Aldığımız kararların hayırlı olmasını diliyorum. Üzüntüleriyle ve sevinçleriyle bir yılı daha geride bıraktık. Yeni yılda da aynı heyecan ve çalışma azmiyle güzel şehrimize daha büyük projeler ve hizmetler kazandıracağız. 2022 yılının tüm hemşehrilerime sağlık, mutluluk, bereket ve bol kazanç getirmesini temenni ediyor, ülkemizin huzuru ve milletimizin birliği adına her türlü bölücü faaliyetler ile Kovid salgınının son bulmasını diliyorum. Bütün hemşehrilerimin yeni yılı kutlu olsun" dedi.

Belediye Meclisinde temsil edilen siyasi partiler adına, MHP Grup Sözcüsü İsa Yıldırım, AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Uyğun, CHP Grup Sözcüsü Abdülkadir Yavuz Özdem ve İYİ Parti Grup Sözcüsü Ulvi Murat Tunca da, meclis üyelerinin, belediye çalışanlarının ve Salihli halkının yeni yılını kutladı.

Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda, ilk olarak Denetim Komisyonuna üye seçimi yapıldı. Komisyona, MHP'den İsa Yıldırım ve İrfan Demir, CHP'den Abdülkadir Yavuz Özdem ve Tamer Aluş, AK Parti'den Fethi Söğüt oy birliği ile seçildi.

Belediyedeki dolu memur kadrolarında derece değişiklik cetvelleri ile tam zamanlı sözleşmeli personel ücretleri, Kurtuluş, Yılmaz ve Caferbey Mahallelerinde Gündemde 6,7 ve 8. Maddelerde bulunan imar plan değişikliği talepleriyle ilgili olarak Komisyonlardan gelen raporların oy birliği ile kabul edildi. Salihli Belediyesi Otopark Yönetmeliği Uygulama Notları ile ilgili çalışmanın devam etmesi için İmar Komisyonuna ek süre verilirken, Yağmurlar Mahallesinde 149 ada 11 parselde bulunan ve mülkiyeti Salihli Belediyesine ait olan taşınmazın içme suyu deposu yapılması için 25 yıllığına MASKİ'ye tahsis edilmesi talebiyle ilgili Hukuk ve Tarifeler ile İmar Komisyonlarından gelen rapor oybirliği ile kabul edildi. Karayahşi Mahallesinde bulunan park ile futbol sahasına genç yaşta hayatını kaybeden İsmet Akaydın ve Batuhan Kerimoğlu isimlerinin verilmesi talebi de oy birliği ile kabul edildi.

Toplantı da içkili yer bölgeleriyle ilgili daha kapsamlı çalışma yapmak üzere 05.07.2021 tarih ve 9353 sayılı müzekkerenin meclis gündeminden çekilmesi talebi oy birliği ile kabul edildi. - MANİSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Milliyetçi Hareket Partisi İsa Yıldırım Zeki Kayda Haberler

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title