Haberler

Omurilik Felçlilerine 8 Adet Tekerlekli Sandalye Desteği

Abone Ol

Giresun’un Görele İlçesinde faaliyetini sürdüren Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Görele Şubesi 3 adet akülü 5 adette manüel olmak üzere toplam 8 adet tekerlekli sandalye dağıttı.

Giresun'un Görele İlçesinde faaliyetini sürdüren Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Görele Şubesi 3 adet akülü 5 adette manüel olmak üzere toplam 8 adet tekerlekli sandalye dağıttı.

Dernek bahçesinde düzenlenen törene Dernek Başkanı Asiye Divli, yönetim kurulu üyeleri, engelliler ve engelli yakınları katıldı. 2013 yılında göreve geldiğini belirten Dernek Başkanı Asiye Divli, "Göreve geldiğimiz 3 yıllık süreç içersinde 76 adet akülü, 117 adet manüel tekerlekli sandalye ile 3 adet hasta karyolası verdik " dedi. Divli, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş ve hayırsever vatandaşlar tarafından temin edilen tekerlekli sandalyeleri engelli vatandaşlara kazandırmaya devam edeceğiz" dedi.

"Bugün dağıtımını yaptığımız tekerlekli sandalyeleri Yadigar Emanet Çolak, Kazım Aydın ve Hasan Yener'e akülü Fatma İmat, Ayşe Güneş, Kazım Aydın, Yadigar Emanet Çolak ve Emre Can Öner adlı engelli vatandaşlarımıza teslim ettik" diyen Divli, "Amacımız, daha çok engelli vatandaşımıza hizmet götürebilmek ve onların toplumdaki bu acil ihtiyaçlarına bir nebze de olsa cevap verebilmektir. Çalışmalarımızı bu anlayış ve düşünce içersinde yürütüyoruz. Sandalyeye ihtiyacı olan vatandaşlarımızdan başvuru ve müracaatlarında ikametgah kağıdı, engelli sağlık raporu, 4 adet fotoğraf(vesikalık) ve bir adet de nüfus cüzdanı fotokopisi gerekmektedir. Desteğini hiçbir zaman bizden esirgemeyen Başta Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş, başta olmak üzere herkese teşekkür ederken akülü ve manüel tekerlekli sandalye alan tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim" ifadelerini kullandı. - GİRESUN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Kazım Aydın Giresun Görele Yerel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title