Okullarda "Hayvan Sevgisi" - Haberler
Haberi Paylaş

Okullarda "Hayvan Sevgisi"

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Okullarda 'Hayvan Sevgisi'

Çankaya Belediyesi, Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve sivil toplum kuruluşlarıyla görüşerek, çocuklara 'Hayvan Sevgisi'ni aşılamak üzere okullarda sunum yapacak.

Çankaya Belediyesi, Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve sivil toplum kuruluşlarıyla görüşerek, çocuklara 'Hayvan Sevgisi'ni aşılamak üzere okullarda sunum yapacak.

Amaçlarının hayvana yaklaşım konusunda bilinç uyandırmak olduğunu belirten yetkililer, özellikle çocuklarımıza hayvan sevgisi aşılamanın onların dünya görüşüne, doğayı ve çevreyi olması gerektiği gibi korumalarına ve hayvanların da yaşama hakkının olduğuna dikkatlerini çekmek konusunda yararlı katkılar sağlayacağının altını çizdiler. Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde barınan yaklaşık 2 bin 350 sokak hayvanının bakımını yaptıklarını, ancak ilçede yaşayan

35-40 bin civarında sokak hayvanı olduğunu ifade eden yetkililer, 'Hayvan Sevgisi' temasıyla bu hayvanlarla ortak yaşama alanını paylaşmamızın doğal bir gereklilik olduğuna dikkat çektiler. Hayvan sevgisi ile büyüyen çocukların, sevgiyi, saygıyı, bağlılığı ve sorumluluk almayı öğrendiklerinin, ayrıca zararlı alışkanlıklardan uzak durduklarının istatistiksel ve bilimsel bir gerçek olduğunun üzerinde duran Çankaya Belediyesi yetkilileri, "Yeni Toplumcu Belediyecilik" anlayışını her alanda uygulamalarının

kendileri için önemli, vatandaşlar için de yararlı olduğunun vurgusunu yaptılar.

Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve sivil toplum kuruluşları ile yapılan görüşmeler sonrasında, bu projeye öncülük edecek olan Çankaya Belediyesi, çalışmalarına hız vererek veteriner hekimlerini harekete geçirdi.

Veteriner hekimlerin üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığı geniş kapsamlı slayt sunumu, okullarda yine veteriner hekimlerin açıklamaları eşliğinde yapılacak, Konuyla ilgili olarak ayrıca hayvan hakları ve hayvan sevgisini içeren bilgilendirme broşürleri dağıtılacak. - ANKARA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Milli Eğitim Müdürlüğü Çankaya Belediyesi Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title