Haberler

Öğrenci merkezi gün sayıyor

Güncelleme:

Öğrenci merkezi gün sayıyor Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Uludağ Üniversitesi Gemlik Asım Kocabıyık Yerleşkesi'nde inşaatı devam eden öğrenci merkezini ziyaret etti.

Öğrenci merkezi gün sayıyor

BURSA - Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Uludağ Üniversitesi Gemlik Asım Kocabıyık Yerleşkesi'nde inşaatı devam eden öğrenci merkezini ziyaret etti.

birinci sınıflar ile birlikte, yüz yüze eğitime geçilmesiyle, geçen yıl kendi şehirlerinde kalan ikinci sınıf öğrencilerinin de Gemlik'e geldiğini, bundan dolayı kalacak yer arayışının arttığını söyleyen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, mülkiyeti belediyeye ait olan daireleri, aylık 100 lira kira ile öğrencilere tahsis ettiklerini hatırlattı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bu adımı ilk atanlardan olduklarını söyleyen Başkan Sertaslan, "Biz, öğrencilerimize tahsis ettiğimiz daireler ile barınma sorununa çözüm ürettik. Daha sonra Kredi Yurtlar Kurumu da iki yeni yurt yapımı için ihaleye çıktı. Gemlik'te mevcut yurt kadar iki yurt daha yapılacak. Öğrencilerin barınma sorunu büyük ölçüde çözüme kavuşmuş olacak" dedi.

Öğrenci merkezi projesiyle yerleşke içine 246 kişilik iki amfi, sosyal tesis ve kütüphane yapılıyor. Yapımın tamamlanmasıyla, yerleşkede artan öğrenci kapasitesine uygun, fiziki şartlarıyla daha sağlıklı eğitim alanlarına sahip ve öğrencilerin çok yönlü şekilde yaralanabileceği bir tesis ortaya çıkacak.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Mehmet Uğur Sertaslan Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Haberler

Esed'den 'normalleşme' yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Esed'den "normalleşme" yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

İran'dan Gebze'ye giden alüminyum yüklü tırdan 23 düzensiz göçmen çıktı

İran'dan Gebze'ye giden alüminyum yüklü tırdan 23 düzensiz göçmen çıktı

Dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala: 'Gerekirse TRT binasını yıkın' diye talimat verdim

Dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala: "Gerekirse TRT binasını yıkın" diye talimat verdim

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title