Haber : Noel Baba"Yı Pırlantalara İşlediler - Haberler

Haberi Paylaş

Noel Baba"Yı Pırlantalara İşlediler

Noel Baba'Yı Pırlantalara İşlediler

Mücevher markası Roberto Bravo'nun, Noel Baba Barış Konseyi ile ortaklaşa geliştirdiği, "Santa Claus" özel koleksiyonu, Antalya'da tanıtıldı.

Mücevher markası Roberto Bravo'nun, Noel Baba Barış Konseyi ile ortaklaşa geliştirdiği, "Santa Claus" özel koleksiyonu, Antalya'da tanıtıldı.

Rixos Downtown Otel'de düzenlenen programda mankenler, mücevher ustalarının iki yıllık çalışması sonucu ortaya çıkan, altın, gümüş ve pırlantadan oluşan 11 parçayı sundu.

Roberto Bravo Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, yaptığı konuşmada, marka olarak tasarım ve teknolojiye önem verdiklerini belirterek, 35 ülkede yılda 80 bin ürünü kadınlarla buluşturduklarını söyledi.

Sıra dışı koleksiyonları olduğuna dikkati çeken Kamar, "Noel Baba" olarak bilinen Demreli Aziz Nikolaus'un anısına hazırladıkları "Santa Claus" özel koleksiyonunda altın, gümüş ve pırlanta kullandıklarını anlattı.

Noel Baba'yı bütün dünyaya tanıtmak istediklerini belirten Kamar, "Aziz Nikolaus'un ruhunu yaşatmayı, ülkemize ve bölgemize kalkınmaya katkı sağlamayı amaçladık" dedi. Koleksiyonu farklı ülkelerde tanıtacaklarını ifade eden Kamar, şöyle konuştu:

"Bu koleksiyonda 11 parça yer alıyor. İki yıl üzerinde çalıştık. Ürünün çıkması için 250 bin dolar kalıp ve tasarım yatırımı oldu. Bu sadece başlangıç yatırımı. Türkiye'nin tarihinden izler taşıyan Noel Baba'yı simgeleyen koleksiyonumuzun, ülkemizin tanıtımına ve ekonomisine katkı sağlayacağına inanıyoruz."

-İşbirliği protokolü imzalandı-

Noel Baba Barış Konseyi Başkanı Muammer Karabulut da "Noel Baba'nın doğduğu kent olan Antalya"nın barışla markalaştığını söyledi.

Konuşmaların ardından, Kamar ile Karabulut arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol ile koleksiyonun tüm dünyada tanıtımı için ortak çalışma yürütüleceği bildirildi.

Tanıtımı, Noel Baba Barış Konseyi'nin Avustralya Temsilcisi Bernadette Dimitrov ve Avrupa Sorumlusu Imre Farkas da salona Noel Baba kostümleriyle girerek, gazetecileri selamladı.

AA / Yerel

Muammer Karabulut Rixos Downtown Santa Claus Antalya Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title