Nevşehir'de Yazlık Patates Ekimi Sürüyor - Haberler
Haberi Paylaş

Nevşehir'de Yazlık Patates Ekimi Sürüyor

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Nevşehir'de Yazlık Patates Ekimi Sürüyor

Türkiye’nin en önemli patates üretim merkezlerinden biri olan Nevşehir’de, tarım alanlarındaki yazlık patates ekimi sürüyor.

Türkiye'nin en önemli patates üretim merkezlerinden biri olan Nevşehir'de, tarım alanlarındaki yazlık patates ekimi sürüyor.

Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ekiz yaptığı açıklamada, geçtiğimiz haftalarda Gülşehir ilçesi ve bağlı kasaba ve köyleri olmak üzere Kaymaklı beldesi ile Derinkuyu ilçesinde başlayan yazlık patates ekiminin Nisan ayı sonuna kadar süreceğini ifade etti. Yaklaşık 4 bin Hektar bir alanda gerçekleştirilen ekimin ardından yazlık patates hasadının bölgede Haziran-Temmuz aylarında gerçekleştirileceğini kaydeden Ekiz, tarladan toplanarak depolara taşınacak olan patateslerin buradan iç ve dış piyasaya sürüleceğini söyledi.

Yazlık patateslerin depo çıkış fiyatının yaklaşık 1 TL olmasının beklendiğini belirten Ekiz: "Patates üretim maliyetleri her geçen yıl artıyor. Geçtiğimiz yıl 1 KG maliyeti 30 Kuruş olan patatesin bu yılki maliyeti 60 Kuruş'a yükseldi. Bu durumda 1 TL'den üretici tarafından satılmasını bekliyoruz" dedi. - NEVŞEHİR

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Mustafa Ekiz, Gülşehir, Nevşehir, Türkiye, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title