Haberler

Narman Myo'da Isı Yalıtımı Semineri Verildi

Abone Ol

Narman Meslek Yüksek Okulunda Yapı Denetimi bölümünde okuyan öğrencilere ısı yalıtımı semineri verildi.

Narman Meslek Yüksek Okulunda Yapı Denetimi bölümünde okuyan öğrencilere ısı yalıtımı semineri verildi.

Narman Meslek Yüksek Okulunda Yapı Denetimi bölümünde okuyan 1 ve 2. sınıf öğrencilerine Isı ve Su Yalıtımı konusunda seminer verildi.

Narman Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda gerçekleşen seminerde sunumu yapan İzocam Tic.ve Sanayi Aş. Bölge Yöneticisi İnş. Müh. İlhan Tohumcu, yalıtım konusunun öneminden bahsederek, ülkemizde yaklaşık olarak 9 milyon 500 bin bina ve 19 milyon 500 bin konut bulunduğunu belirterek ısıtma ve soğutma işi için oldukça büyük miktarda enerji ve buna bağlı olarak para harcandığını belirtti. Binaların verimli ve doğru bir şekilde yalıtıldığında, enerji verimi ve parasal olarak tasarruf sağlanacağını ifade eden Tohumcu, yaşam konforunu artıracağını, ısıl konforu artırıp ayrıca enerji tüketimini azaltıp çevrenin korunmasına katkı sağlayacağını belirtti.

Ayrıca yalıtım konusunda 1 Kasım 2008 yılında yürürlüğe giren Isı Yalıtım Yönetmeliği uyarınca yeni yapılan inşaatlarda ısı yalıtımın zorunluluğundan bahsedip mevcut eski binalarında 2017 yılına kadar ısı yalıtımı yaptırmak zorunda olduğunu belirten Tohumcu, bütün binaların enerji kimlik belgelerinin oluşturulması gerektiğini, bu durumda da mezun olacak öğrenciler için önemli bir istihdam sağlayacağını kaydetti.

Seminerde söz alan Yapı Denetimi Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr. Ali Öz Seminere konuşmacı olarak katılan İnş. Müh. İlhan Tohumcuya ve bu tür seminer ve aktiviteler konusunda her türlü imkan ve olanakları sağlayan Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ercan Çelik'e şükranlarını belirtti.

Seminer sonunda Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ercan Çelik seminere konuşmacı olarak katılan İnşaat Mühendisi İlhan Tohumcu'ya seminere katılım ve yapmış olduğu sunum dolayısıyla bir plaket taktim etti. - ERZURUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ercan Çelik İzocam Narman Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Akaryakıt Fiyatları (GÜNCEL): 6-7 Aralık Benzine ve Motorine İndirim veya Zam var mı? Güncel akaryakıt fiyatları! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Canlı maç anlatımı! Trabzonspor - Çorum FK maçı CANLI izle! Trabzonspor - Çorum FK maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? 6 Aralık Kabine toplantısı kararları! SON DAKİKA! Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları! Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kura çekimi ne zaman? ZTK KURA ÇEKİMİ TARİHİ Kabine toplantısı konuları! GÜNDEMDE NELER VAR? 6 Aralık Kabine toplantısı konuları neler? Kabine toplantısı bitti mi? SON DURUM! Kabine toplantısı gündeminde neler var? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi partiden milletvekili? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun hayatı! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu neden istifa etti? İYİ Parti'li İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu hangi partiye katıldı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İstanbul su kesintisi listesi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title