Haberler

Narlıdere'de, 'Cumhuriyetimizin 100. Yılında Çocuklarımızın Sesi' Konseri

Güncelleme:

Cumhuriyet’in 100. yılı etkinlikleri kapsamında, Narlıdere Kaymakamlığı'nın himayelerinde ve Narlıdere Belediyesi’nin desteğiyle “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Çocuklarımızın Sesi” konseri düzenlendi.

Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında, Narlıdere Kaymakamlığı'nın himayelerinde ve Narlıdere Belediyesi'nin desteğiyle "Cumhuriyetimizin 100. Yılında Çocuklarımızın Sesi" konseri düzenlendi.

Narlıdere Kaymakamlığı'nın himayesinde ve Narlıdere Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Mim Sanat Derneği tarafından düzenlenen "Cumhuriyetimizin 100. Yılında Çocuklarımızın Sesi" konseri, Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi'nde yapıldı. Mim Sanat Derneği'nin devlet koruması altındaki ve imkanı kısıtlı çocukların sanat yolu ile eğitimi ve topluma kazandırılmasına yönelik sosyal sorumluluk projesi kapsamında sahne olan çocuklar, verdikleri konserle adeta kulakların pasını sildi. Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Kemal Yeni ve eşi Asuman Yeni, Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu ve eşi Canan Dervişoğlu, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Mim Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Kesgün, ilçe protokolü, şehit yakınları ve gazilerin katıldığı geceye vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi. Etkinlikte, çocukların Dürdane Ünver, Nilgün Gencer ve Cemal Toy'un gözetiminde resim, tezhip, minyatür, kaatı' alanlarında yaptıkları çalışmaların yer aldığı serginin açılışı da yapıldı. Türk Makam Müziği alanında eğitimlerine devam eden öğrencilerden oluşan Tanbüri Cemil Bey Topluluğu (TACET) tarafından baş eğitmen Prof. Ruhi Ayangil yönetiminde Tanbüri Cemil Bey'in eserlerinin icra edildiği geceye Cumhuriyetin bilge çınarı opera sanatçısı Remziye Alper de katıldı. Gecede ayrıca, konserin yapılmasında emeği geçen İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şerife İnci Eren'e de plaket de takdim edildi.

"ÇOCUKLARIMIZIN SESİ BİR BAŞARI HİKAYESİ"

Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, programa destek veren herkese teşekkür ederek, "Teşekkür edeceğimiz çok fazla dostumuz var. Güzel bir akşam oldu. Gençlerle beraber olduk. Çocuklarımızın Sesi Projesi'ni bir başarı hikayesi olarak değerlendiriyorum. Çocuklarımızla karşılaştığımda hepsi birer çocuktu. Şimdi hepsi kocaman birer genç oldu. İlelebet payidar kalacak Cumhuriyetimizin 100.yılını büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin bedeli, Sakarya'da, Dumlupınar'da, Afyon'da, Çanakkale'de ödendi. Bu emaneti korumak bizlere en büyük görev. Bu emaneti yüceltecek gençlerimiz burada. Hepsinin gözlerinden öpüyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyor, gazilerimize uzun ömürler diliyorum" dedi.

Mim Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Kesgün ise Cumhuriyet'in 100.yılında çocukları sanatla buluşturan Narlıdere Kaymakamlığına teşekkürlerini ileterek, "Gazi M.Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetimizin 100.yılı kutlu olsun" diye konuştu.

Kaynak: ANKA / Yerel

Eğitim Yerel Toplum Haberler

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazasında hayatını kaybetti! İşte son 24 saatte tüm yaşananlar

İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazasında hayatını kaybetti! İşte son 24 saatte tüm yaşananlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Bakmadan Geçme

Astrolog şampiyonluk tahminleri 2024! Astrologlar Galatasaray mı Fenerbahçe mi şampiyon olacak diyor? Milli yasta bankalar açık mı? 21 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? X çöktü mü, Twitter çöktü mü, sorun mu var, problem ne? 21 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 21 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 21 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 21 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Cüneyd öldü mü, intihar mı etti? Kızıl Goncalar Cüneyd diziden ayrıldı mı? 21 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi!
Erdoğan'dan İmamoğlu'na gönderme: Belediyelerin görevi gazetecileri şarap festivaline götürmek değil

Erdoğan'dan İmamoğlu'na gönderme: Belediyelerin görevi gazetecileri şarap festivaline götürmek değil

title