Haberler

MÜSİAD'da Başkan Kurt Ali Kılçık Güven Tazeledi

Yerel Haberler

MÜSİAD 20. Olağan Genel Kurul toplantısında, Gaziantep Başkanlığı'na Kurt Ali Kılçık yeniden seçildi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 20. Olağan Genel Kurul toplantısında, Gaziantep Başkanlığı'na Kurt Ali Kılçık yeniden seçildi.

MÜSİAD'ın genel kurul toplantısı; MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Uğur, Kurucu Başkan Enver Mıhcıoğlu, Kadim Başkan ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Kadim başkanlardan Osman Nakıboğlu ve Sadullah Tayşi, Adıyaman MÜSİAD Şube Başkanı Mehmet Dağtekin'in katılımıyla gerçekleşti.

Tek liste halinde sunulan genel kurulda, şu isimler yer aldı: "Kurt Ali Kılçık, M. Yavuz Çapan, M. Tahir Özkara, İrfan Nakıboğlu, Mehmet Bostan, M. Beyhan Hasırcı, Veli Çelik, Fahrettin Kaplan, Ahmet Eviz, Bayram Bolat, Mehmet Çelenk, Eyup Eruslu, Ahmet Özbal, F. Muhaddis Fedaioğlu, A. Selim Ener, Y. Serkan Emre, İbrahim Sarı, Beyhan Tahmazoğlu, Abdullah Aksu, Ayhan Kılıç, Serhat Karslıgil, Yılmaz Atay, Cihan Kent, M. Hayri Özyaşar ve Ömer Faruk Öztekin"

Genel kurulda konuşma yapan Başkan Kurt Ali Kılçık, "15 yılda 5 kez başkan değiştiren ve yönetim kademelerini sürekli yenileyen MÜSİAD, demokratik kuralların bulunduğu ve derinleştiği örnek bir sivil toplum kuruluşudur" dedi.

Başkan Kılçık, dernekleri hakkında bilgiler vererek, "İlimizin çalışkan ve girişimci iş adamları, tüccarları ve sanayicileri MÜSİAD organizasyonlarından yararlanarak ürün ya da hizmetlerini ulusal ve uluslararası pazarlara taşıyabilirler. Şehrimizin seçkin sanayici ve iş adamlarından oluşan üye yapısı bulunan MÜSİAD; Türkiye genelinde 35 şubesi, 15 temsilciliği ve 47 farklı ülkede yaklaşık 121 irtibat noktası bulunan, şu an itibariyle 6 binden fazla üyeyi ve yaklaşık 15 bin işletmeyi temsil etmektedir. Üye işletmeler, yıllık 90 milyar dolar civarındaki üretimleriyle ve 17 milyar dolar seviyesindeki ihracatlarıyla, ülke GSYH'sine yüzde 15 oranında katkıda bulunmaktadır. Ayrıca, söz konusu işletmelerin 1 milyon 200 bin kişilik istihdam payı, MÜSİAD'ın ulusal gücünü göstermektedir" diye konuştu. - GAZİANTEP

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ali Kılçık Nail Olpak Gaziantep Eyüp Yerel Haberler

title