Haberler

Muhtarlardan Vali Karaloğlu'na Teşekkür Ziyareti

Van Merkez Köy ve İlçeleri Muhtarlar Derneği üyeleri, Van Valisi Münir Karaloğlu'nu makamında ziyaret ederek teşekkür ettiler.

Van Merkez Köy ve İlçeleri Muhtarlar Derneği üyeleri, Van Valisi Münir Karaloğlu'nu makamında ziyaret ederek teşekkür ettiler.

24-27 Mart tarihleri arasında Van Valiliği tarafında organize edilen Çanakkale gezisine katılan Van Merkez Köy ve İlçeleri Muhtarlar Derneği

Başkanı İbrahim Köseoğlu, beraberindeki Özer Polater, İbrahim Köseoğlu, Celal Şayak, Ferzende İpek, M. Sıddık Akbaş, Tahir Çağırcı ve İzzettin Demir isimli muhtarlarla birlikte kendilerine verdikleri destekten dolayı Vali Karaloğlu'na teşekkür ziyaretinde bulundular. Çanakkale'de yaşadıkları duyguları anlatan Dernek Başkanı Köseoğlu, "Çanakkale gezisinde çok anlamlı ve duygulu anlar yaşadık. Orada gördüklerimizi köylülerimize anlattığımızda onlar da Çanakkale'yi görmek istediler. Bizler de yeni bir gezi düzenleyip köylülerimize de o atmosferi yaşatmak istiyoruz" dedi.

Çanakkale'de yaşadıkları duyguları anlatan muhtarlar, "Oraya gittiğimizde Vanlıların mezarını aramadık. Çünkü orda yatanların hepsi bizim kardeşlerimizdir. Her karış toprağında kardeşlerimizin kanının olduğunu biliyorduk. Rehberimizin savaşa dair anlattıklarını dinleyince çok duygulandık. Elbette anlattıkları, yaşananların belki de milyonda biridir. Ne kadar çok ortak yönümüzün olduğunu sayenizde bu gezi vesilesiyle gördük. Bu nedenle desteklerinizden dolayı size ne kadar teşekkür etsek azdır" dediler.

Ülkemizin her köşesinin ayrı bir hikaye ile dolu olduğunu, buraların gezmenin önemine değinen Vali Karaloğlu, "Sadece Vanlısı değil, Rizelisi de aynı, Bursalısı da aynı. Bizler sadece işimiz olan yere gidiyoruz. Onun dışında ülkemizi gezmiyoruz. Nerde işimiz var? İstanbul'da. Oraya gidiyoruz da gezmek için Urfa'ya gitmiyoruz, Balıklı Gölü gezmiyoruz. Mardin'e gidip gezmiyoruz. Başka ülkeden insanlar kaç kilometre uzaktan gelip Van'ı, Mardin'i görmeye geliyor, biz kendi ülkemizi gezmiyoruz. Sadece ülkemizi değil, birçoğumuz yaşadığımız şehri bile tanımıyoruz. Van'a ilk geldiğimde İnköy'e gittim. Benimle birlikte gelenlere daha önce buraya geleniniz oldu mu diye sordum. Daha önce kimsenin gelmediğini öğrendim. O zamanki Turizm Müdürümüz bile İnköy'deki güzelliği bilmiyordu. Yine Vanlıların birçoğu Erçek Gölü'nde 8 binden fazla flamingo, 20 binden fazla angut kuşunun olduğunu ve aslında buranın bir cennet olduğunu bilmiyordu. Gezmek, illa başka şehre gitmek değildir. İlimizdeki vatandaşları Agam mezrasına götürüp orda piknik yaptırmak lazım. Oraları, Van'da yaşayanlara gezdirmek lazım. Keşiş Gölü, dünyanın en güzel yerlerinden biridir. Buraları ilimizde yaşayan vatandaşlara da tanıtmak lazım" dedi.

Çanakkale Savaşı'nın çok önemli bir savaş olduğunu vurgulayan Vali Karaloğlu, "Çanakkale gezilerimiz devam edecek. Önümüzdeki günlerde merkez mahalle muhtarlarını da götüreceğiz. Çanakkale sadece bir savaş değil, Kurtuluş Savaşı'nın da dönüm noktasıdır. Çünkü Çanakkale kaybedilseydi, Kurtuluş Savaşı da kaybedilecekti ve bizler şu anda burada olamayacak, bu sohbeti burada yapamayacaktık" dedi. - VAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Münir Karaloğlu Vali Karaloğlu Van Merkez Çanakkale Yerel Haberler

ABD'den İsrail-Hizbullah gerilimiyle ilgili uyarı: Bölgesel savaşa dönüşebilir

ABD'den İsrail-Hizbullah gerilimiyle ilgili uyarı: Bölgesel savaşa dönüşebilir

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı sona erdi: Yılın ikinci yarısında yıllık enflasyon hızla gerileyecek

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı sona erdi: Yılın ikinci yarısında yıllık enflasyon hızla gerileyecek

15 kişinin can verdiği Diyarbakır-Mardin arasındaki yangının çıkış nedeni elektrik tellerindeki kıvılcımlar

15 kişinin can verdiği Diyarbakır-Mardin arasındaki yangının çıkış nedeni elektrik tellerindeki kıvılcımlar

Bakmadan Geçme

Sırbistan elendi mi, gruptan çıktı mı? Sırbistan kiminle eşleşti EURO 2024? Bu akşam kimin maçı var? (EURO 2024) Bugünkü EURO 2024 maçları Danimarka elendi mi, gruptan çıktı mı? Danimarka kiminle eşleşti EURO 2024? Slovenya elendi mi, gruptan çıktı mı? Slovenya kiminle eşleşti EURO 2024? İngiltere elendi mi, gruptan çıktı mı, İngiltere kiminle eşleşti EURO 2024? Fransa Polonya maçı CANLI izle! (EURO 2024) Fransa Polonya EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Çember: Sırlar Apartmanı filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Çember: Sırlar Apartmanı filmi ne zaman, nerede çekildi? #129300 Hollanda Avusturya maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hollanda Avusturya EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT Spor canlı maç izle! FRANSA-POLONYA CANLI izle! TRT Spor HD kesintisiz şifresiz canlı yayın izleme linki! Iron Man filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Iron Man filmi ne zaman, nerede çekildi? 25-26 Haziran Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Küçük Esnaf filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Küçük Esnaf filmi ne zaman, nerede çekildi? Gülen Gözler filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Gülen Gözler filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 25-26 Haziran hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? Avanak Abdi filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Avanak Abdi filmi ne zaman, nerede çekildi?
Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title