Haberler

Milletvekili Orhan Atalay: "Bu Sistem Kalmayı Hak Edecek Bir Sistem Değil"

Esenyurt’ta Kars, Ardahan, Iğdırlı kanaat önderleri ile biraraya gelen AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, referandum ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Bu sistem kalmaya hak edecek bir sistem değil” dedi.

Esenyurt'ta Kars, Ardahan, Iğdırlı kanaat önderleri ile biraraya gelen AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, referandum ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, "Bu sistem kalmaya hak edecek bir sistem değil" dedi.

Esenyurt'ta Kars, Ardahan, Iğdırlı kanaat önderleri, Ardahan Milletvekili Orhan Atalay ile kahvaltı programında bir araya geldi. Esenyurt Nikah Sarayında gerçekleşen programa AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, AK Parti İlçe Başkanı Şenay Değer, Esenyurt Belediye Başkanvekili Gürbüz Süleymanoğlu, Başkan Yardımcısı Gazanfer Karakaş, meclis üyeleri ve bürokratlar katıldı. "Yapmak istediğimiz bu değişiklik, uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bir kanun değişikliğidir" diyen Atalay, "Bu zamana kadar bu sistem üzerinde çok değişiklik, düzenleme yapıldı. İktidar yeniliğe istekli fakat muhalefet, düzenlemeye ve yeniliğe yakın bakmıyor. Bu sistem kalmaya hak edecek bir sistem değil. Kusursuz bir sistem olsaydı neden en iyi, en gelişmiş ülkeler arasına giremedik. Bu yüzden bu sistem korumaya layık bir sistem değildir. 2007'de referandum yaptık ve seçim sistemini değiştirdik. Cumhurbaşkanını halk kendi seçti ve hiçbir sorun, sıkıntı yaşanmadı. Şuan ki sistem kardeşi kardeşe düşman yapan bir sistemdir. Bu yüzden şuanki çift başlı sistemin bir kısmını daha ıslah etmeli ve ülkemizin eline vurulan kelepçelerden, ayağına vurulan prangalardan kurtulmalıyız" dedi.

"16 Nisan günü anayasamızı daha da düzenleyeceğiz"

Programın açılış konuşmasını yapan Esenyurt Belediye Başkanvekili Gürbüz Süleymanoğlu, "Bizler her zaman Kars, Ardahan, Iğdırlılar olarak birlik beraberlik içerisinde olduk ve olmaya devam ediyoruz. Ülkemizin bekası için de inşallah 16 Nisan günü anayasamız daha iyi düzenlenecek ve çok daha güçlü bir Türkiye'nin temellerini atacağız" ifadelerini kullandı.

Program sonunda Milletvekili Atalay hemşehrilerinin sorularını yanıtladı. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Orhan Atalay Esenyurt Ardahan Kars Yerel Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Bakmadan Geçme

17 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 17 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 17 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 17 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Esenyurt, Bağcılar, Esenler elektrik kesintisi! 17 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 17 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 17 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 17 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Rüyada sınava girmek ne anlama gelir? Rüyada üniversite sınavına, matematik sınavına girmek ne demek, anlamı nedir? Rüyada kıyametin koptuğunu görmek, kıyamet gününü görmek ne anlama gelir? Kanun çıkarmak için kaç milletvekili gerekir? (2024 Karar Yeter Sayısı) 2023 Masterchef şampiyonu kim oldu? Geçen sezon Masterchef birincisi kim, şampiyon kim oldu? Masterchef ne kadar, kaç ay sürüyor? 2024 Masterchef kaç hafta sürüyor, ne zaman bitecek? Masterchef ana kadro 5. yarışmacı kim oldu? (BELLİ OLDU) Bu akşam Masterchef ana kadroya kim girdi? Masterchef ana kadro kaç kişi? Masterchef ana kadroda kimler var, ana kadroya kimler girdi?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title