Haberi Paylaş

Malkaralı Gençlerin Kurduğu Dernek Basına Tanıtıldı

Malkaralı Gençlerin Kurduğu Dernek Basına Tanıtıldı

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde mağdur insanlara yardım ulaştırılması amacıyla gönüllü bir grup gencin kurduğu Malkara Gençlik, Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, yapılan basın açıklamasıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde mağdur insanlara yardım ulaştırılması amacıyla gönüllü bir grup gencin kurduğu Malkara Gençlik, Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, yapılan basın açıklamasıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Derneğin yeni bürosunda, üyelerin de katılımıyla basın açıklamasında bulunan Malkara Gençlik, Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Kurucu Üyesi Okay Can Adanır, şu ifadeleri kullandı:

"Öncelikle derneğimizin amaçlarından söz etmek istiyorum. Uzun vadeli planlarımızı ve faaliyetlerimizi yaz ayları içerisinde gerçekleştireceğimizin altını çiziyorum. Derneğimize yapılacak olan tüm yardım, aidat ve bağışlar kapsamında Malkara içinde veya dışında eğitim gören maddi durumu iyi olmayan öğrenci kardeşlerimizin ufak miktarlı yardımlarla da olsa elinden tutmak, Ramazan aylarında yüklü miktarda erzak yardımında bulunmak, sportif ve kültürel faaliyetlerle gençlerin sosyalleşmesini ve birlikteliği sağlamak, uyuşturucu ile mücadele adına konferans, afiş ve sosyal medya çalışmaları düzenlemek ve Malkara gençlerinin dili, dini, rengi, ırkı ve cinsiyeti fark etmeden tüm sıkıntılarına tüm kurum ve kuruluşlar ile irtibata geçerek farkındalık yaratmak en temel hedef ve amaçlarımız arasında yer almaktadır. Samimi diyaloglarından dolayı Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve Malkara Kaymakamı Osman Altın'a derneğimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Dernek büromuza gelince kendi imkanlarımızla yapamadığımızı açıklamak istedim. Yapımında emeği geçen tüm büyüklere ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. 6 ay içinde genel kurulumuzu yapacağız ve yönetim kurulumuzu son şekliyle siz değerli kamuoyuna açıklayacağız. Yönetim kurulu üyeleri Kahraman Koyuncu'ya, Kurtuluş Akyol'a, Samet Yılmaz'a ve Ayberk Yılmaz'a, dernek üyelerimiz Sertaç Vural'a, Mestan Dikmen'e ve Uğurcan Ünal'a teşekkürlerimi sunuyorum. Sesimiz ve gücümüz yettiğince güzel şeyler yapacağımıza canı gönülden inanıyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun." - TEKİRDAĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ayberk Yılmaz Tekirdağ Malkara Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title