Haberi Paylaş

Kürdistan Özgürlük Partisi Halepçe Katliamını Kınadı

Kürdistan Özgürlük Partisi Halepçe Katliamını Kınadı

Yerel Haberler

Kürdistan Özgürlük Partisi Batman İl Başkanlığı, Halepçe katliamını kınadı.

Halepçe katliamı kınandı

PAK (Partîya Azadîya Kurdistanê-Kürdistan Özgürlük Partisi) Batman İl Başkanlığı, Atatürk Parkı önünde basın açıklaması yaparak Halepçe Katliamını kınadı ve şehitler için saygı duruşunda bulundu. Basın açıklamasını PAK Batman İl Başkanı Aziz Özdemir okudu.

Özdemir, "Halepçe katliamının üzerinde 27 yıl geçti. Halepçe halen de yaralarını saramadı, yüzlerce kişi halen de kulanılan kimyasal silahların yaralarıyla yaşıyor. Daha kimyasal gazların kokuları Halepçe'nin üstünden dağılmadan, Irak'ın enfal operasyonları Kürdistan'ın her yerinde dalga dalga yayıldı, onbinlerce Kürdistanlı katledildi, binlerce köy yerle bir edildi.

Halepçe'de bir kaç dakikada 5000'i aşkın kişi yaşamını yitirdi. İşin en ilginç yanı Halepçe'nin jenoside maruz kaldığını dünya iki gün sonra öğrenebildi.Bu manzara o günkü dünya koşullarımızı gözler önüne seriyor. Bu manzara komşu devletlerin vahşi kalpliliklerinin ve vicdani duygulardan yoksunluklarının fotoğraf karesidir. Ülkemizin güneyi, Halepçe jenosidinden 26 yıl sonra da vahşi saldırılara, yeni katliamlara maruz kaldı. İnsanlık değerleri ile hiç bir ilgisi olmayan IŞİD ülkemize hunharca saldırdı. Kürdistan'ın güney batısı da IŞİD'in yeni saldırılarının merkezi oldu. Kobani kasabası aylarca ablukaya alındı. Halepçe'de Kürtler değil insanlık katledildi. Tarih hiç bir zaman Halepçe katliamında sesiz kalan komşu ve Arap devletlerini unutmayacak. Yeni Halepçelerin olmaması için Halepçe'yi unutmuyoruz" dedi.

Kaynak: Temsilci / Yerel

Özgürlük Partisi Halepçe Katliamı Batman Yerel Haberler

Bu haber Temsilci tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Temsilci tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Temsilci kurumudur.
title