Kayseri'de 5 İlçede Daha Belediye Başkanları Belli Oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Kayseri'de 5 İlçede Daha Belediye Başkanları Belli Oldu

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Kayseri'de 5 İlçede Daha Belediye Başkanları Belli Oldu

30 Mart'ta yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde 5 ilçenin daha Belediye Başkanları belli oldu.

30 Mart'ta yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde 5 ilçenin daha Belediye Başkanları belli oldu.

Akkışla'da geçerli oyların bin 348'ini alan AK Parti adayı Ali Ergül Belediye Başkanı olurken, CHP adayı Selahattin Baydan bin 24, MHP adayı Mehmet Varol da 982 oy aldı. Sarıoğlan'da MHP adayı Ali Osman Yıldız 3 bin 592 oyla Belediye Başkanı olurken, CHP adayı Mehmet Bayraklı 2 bin 773, AK Parti adayı Ali Taştan ise 2 bin 603 oy aldı. Sarız'da CHP adayı Ömer Faruk Eroğlu geçerli oyların 2 bin 42'sini aldı ve Belediye Başkanı oldu. AK Parti adayı Ömer Akpınar bin 846, MHP adayı Mustafa Işık ise bin 448 oy aldı.

Geçtiğimiz dönem MHP'li Mehmet Özmen'in Belediye Başkanı olduğu Bünyan'da ise AK Parti adayı Şinasi Gülcüoğlu geçerli oyların 9 bin 343'ünü alarak Belediye Başkanı seçildi. Eski Belediye Başkanı ve MHP adayı Mehmet Özmen 6 bin 988, CHP adayı İbrahim Mazıoğlu da bin 523 oy aldı. Tomarza ilçesinde de AK Parti adayı Fahrettin Işık 6 bin 748 oy alarak Başkan oldu. MHP adayı Halil İbrahim Ünal 5 bin 58, CHP adayı Mehmet Erdoğan da 2 bin 726 oy aldı. - KAYSERİ

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Selahattin Baydan Ak Parti Akkışla Kayseri Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title